2.11.2009 / Biznes
 

BZ WBK S.A. pod dowództwem użytkowników

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Bank Pomysłów to internetowa platforma do otwartej innowacji stworzona przez grupę Netguru. Celem platformy jest pozyskiwanie pomysłów i sugestii, dotyczących funkcjonowania bankowości elektronicznej Banku Zachodniego WBK S.A.

Wszystkie propozycje, zgłaszane w Banku Pomysłów, są poddawane wstępnej selekcji przez administratora serwisu. Propozycje są oceniane pod kątem potencjału biznesowego i ta ocena decyduje o publikacji pomysłu w Banku Pomysłów. Po publikacji propozycja jest oceniana przez wszystkich użytkowników platformy, którzy mają możliwość wyrażenia stopnia identyfikacji z problemem, kryjącym się za danym pomysłem. Członkowie społeczności mogą głosować na dany pomysł oraz go komentować.

To, co decyduje o finalnym wdrożeniu pomysłu przez bank, to wynikowa liczba głosów oddanych na każdy z pomysłów. Propozycje szczególnie cenne z punktu widzenia banku oraz takie, które nie wymagają większych zmian w logice biznesowej, wdrażane są w pierwszej kolejności. Na każdym etapie procesu wdrażania administrator Banku Pomysłów informuje użytkowników o statusach pomysłów.

Bank Zachodni WBK zaczął korzystać z Banku Pomysłów w lutym 2009 roku. Po ośmiu miesiącach funkcjonowania platformy zgromadzono w niej ponad sześćset pomysłów. Z serwisu w chwili obecnej korzysta ponad tysiąc użytkowników. Jak podkreśla Katarzyna Prus-Malinowska, dyrektor ds. komunikacji i promocji z obszaru Direct Banking, pozostawienie samym klientom decyzji o tym, jakie funkcjonalności i ulepszenia są dla nich najistotniejsze i najbardziej pożądane, stały się dla BZ WBK cennym źródłem wiedzy na temat oczekiwanych kierunków jego rozwoju, przynosząc samej instytucji szereg korzyści.

Jednym z przykładów współpracy BZ WBK z użytkownikami platformy, które przyniosło jej wdrożenie, jest projekt nowej wersji serwisu internetowego BZWBK24, stworzony przez jednego z członków społeczności. Propozycja, która zrobiła na banku duże wrażenie, została następnie gruntownie przeanalizowana i stała się jednym z istotnych czynników, które zadecydowały o potrzebie zmiany.

10987_nowa-wersja-bzwbk24.png

Nowa wersja serwisu została wprowadzona na początku października 2009 roku. Wraz z nowym systemem wdrożonych zostało 26 propozycji, zgłoszonych przez użytkowników Banku Pomysłów.

Źródło: Netguru

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
Cezary Lech
1. Cezary Lech 02.11.2009 / 16:58
Ciekawe, zastanawiałem się ostatnio jaki udział NetGuru miało przy budowie nowego systemu transakcyjneg WBK… To też wasza robota ?! Badania użyteczności itp. ?!
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.