Dzięki wykorzystaniu sprawdzonych elementów serwisów Web 2.0, takich jak możliwość tworzenia treści przez samych użytkowników, wyrażenia swojego stosunku do treści już opublikowanych oraz sporządzania rankingów, które pozwalają szybko "wyłowić" pomysły, z którymi identyfikuje się największa liczba osób, każdy z użytkowników platformy otrzymał szansę zgłoszenia własnej propozycji, dotyczącej danej usługi lub funkcjonalności.
Bank Pomysłów to internetowa platforma do otwartej innowacji stworzona przez grupę Netguru. Celem platformy jest pozyskiwanie pomysłów i sugestii, dotyczących funkcjonowania bankowości elektronicznej Banku Zachodniego WBK S.A.
Wszystkie propozycje, zgłaszane w Banku Pomysłów, są poddawane wstępnej selekcji przez administratora serwisu. Propozycje są oceniane pod kątem potencjału biznesowego i ta ocena decyduje o publikacji pomysłu w Banku Pomysłów. Po publikacji propozycja jest oceniana przez wszystkich użytkowników platformy, którzy mają możliwość wyrażenia stopnia identyfikacji z problemem, kryjącym się za danym pomysłem. Członkowie społeczności mogą głosować na dany pomysł oraz go komentować.
To, co decyduje o finalnym wdrożeniu pomysłu przez bank, to wynikowa liczba głosów oddanych na każdy z pomysłów. Propozycje szczególnie cenne z punktu widzenia banku oraz takie, które nie wymagają większych zmian w logice biznesowej, wdrażane są w pierwszej kolejności. Na każdym etapie procesu wdrażania administrator Banku Pomysłów informuje użytkowników o statusach pomysłów.
Bank Zachodni WBK zaczął korzystać z Banku Pomysłów w lutym 2009 roku. Po ośmiu miesiącach funkcjonowania platformy zgromadzono w niej ponad sześćset pomysłów. Z serwisu w chwili obecnej korzysta ponad tysiąc użytkowników. Jak podkreśla Katarzyna Prus-Malinowska, dyrektor ds. komunikacji i promocji z obszaru Direct Banking, pozostawienie samym klientom decyzji o tym, jakie funkcjonalności i ulepszenia są dla nich najistotniejsze i najbardziej pożądane, stały się dla BZ WBK cennym źródłem wiedzy na temat oczekiwanych kierunków jego rozwoju, przynosząc samej instytucji szereg korzyści.
Jednym z przykładów współpracy BZ WBK z użytkownikami platformy, które przyniosło jej wdrożenie, jest projekt nowej wersji serwisu internetowego BZWBK24, stworzony przez jednego z członków społeczności. Propozycja, która zrobiła na banku duże wrażenie, została następnie gruntownie przeanalizowana i stała się jednym z istotnych czynników, które zadecydowały o potrzebie zmiany.
Nowa wersja serwisu została wprowadzona na początku października 2009 roku. Wraz z nowym systemem wdrożonych zostało 26 propozycji, zgłoszonych przez użytkowników Banku Pomysłów.
Źródło: Netguru
Pobierz ebook "Ebook: Ochrona firmy i jej danych przed cyberzagrożeniami"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Ciekawe, zastanawiałem się ostatnio jaki udział NetGuru miało przy budowie nowego systemu transakcyjneg WBK… To też wasza robota ?! Badania użyteczności itp. ?!