2.08.2017 / Biznes
 

Discovery Communications i Scripps Networks Interactive zbierają siły na walkę o multiscreening

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

Przejecie Scripps Networks Interactive przez Discovery Communications zostało entuzjastycznie odebrane przez rynek, który uznał, że obie firmy doskonale uzupełniają swoje portfolio, a połączone będą miały silniejszą pozycję negocjacyjną przy pozyskiwaniu budżetów reklamowych i rozmowach z operatorami. Czy jednak będą w stanie zawalczyć o widzów internetowych?

Razem mają z pewnością większą szanse niż osobno. Na razie o stworzeniu komplementarnej platformy cyfrowej wiele nie słychać, ale wydaje się, że prędzej czy później będzie to naturalnym etapem walki o nowego widza. Amerykańskie sieci telewizyjne od dłuższego czasu są bowiem pod niebywałą presją. Coraz więcej osób ogląda programy i filmy na telefonach i tabletach, co wykorzystują serwisy streamingowe takie jak Netflix, czy Amazon Prime Video. The New Yotk Times podaje, że już pięciu największych operatorów płatnej telewizji kablowej w drugim kwartale 2017 roku odnotowało z tego powodu straty finansowe, a trendu nie sposób odwrócić. 

- Transakcja wspiera i przyspiesza osiągnięcie sukcesu Discovery, która z firmy oferującej linearna telewizję, przekształca się w dostawcę treści dostępnych na wszystkich ekranach, na całym świecie - powiedział David Zasław, dyrektor generalny Discovery.

Piotr Bieńko, Prezes Zarządu Codemedia: 

Połączona oferta Discovery Communications oraz Scripps Networks Interactive, w skład której wchodzą z jednej strony programy sportowe, historyczne i popularnonaukowe, a  z drugiej zaś podróżnicze, wnętrzarskie oraz kulinarne, pokrywa szerokie spektrum zainteresowań potencjalnego widza.

W dobie multiscreeningu i coraz większej popularności urządzeń mobilnych ułatwiającym odbiorcom zarówno wybór jak i odbiór interesujących ich treści tak różnorodna i potężna videoteka stanowi niewątpliwie solidne zaplecze do tego, aby zawalczyć także o typowo internetowego widza. Warunkiem osiągniecia sukcesu w walce o serca, umysły i czas wolny internautów będzie - oprócz dalszego zapewniania różnorodności programowej i konieczności ciągłego dbania o atrakcyjność kontentu - jednoczesne zagwarantowanie im łatwości dostępu do wszystkich oferowanych treści.  

Stworzenie przez Discovery Communications oraz Scripps Networks Interactive wspólnej platformy VOD niewątpliwie pomogłoby w skuteczniejszej rywalizacji z takimi graczami jak HBO GO czy Netflix.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.