17.05.2018 / Biznes
 

Z Polski znikną sklepy Saturn. Zmienią nazwę na MediaMarkt

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

 

 

 

 

 

Jak podaje Business Insider Polska, o połączeniu obu sieci zdecydowano na podstawie wnikliwej analizy sytuacji na polskim rynku. - Obie nasze marki zyskały zaufanie polskich konsumentów, o czym świadczą chociażby wysokie pozycje w badaniach konsumenckich i rankingach. Obserwując sytuację na rynku uznaliśmy, że nadszedł czas, aby wykorzystać ten atut i połączyć siły obu brandów. MediaMarkt jest obecny w Polsce już od 20 lat, a więc znacznie dłużej niż Saturn. Dlatego postawiliśmy na markę, która jest najsilniej zakorzeniona w świadomości Polaków - tłumaczy Business Insider Polska Marcin Rosati, prezes MediaMarktSaturn Polska.

Połączona sieć liczyć będzie 85 sklepów. Sieć Saturn działa w 9 krajach: w Niemczech (106 sklepów), w Austrii (13 sklepów), we Francji (36 sklepów), we Włoszech (16 sklepów), w Polsce (19 sklepów), na Węgrzech (4 sklepy), w Hiszpanii (9 sklepów), w Holandii (8 sklepów), w Belgii (6 sklepów), w Grecji (5 sklepów), w Luksemburgu (2 sklepy), w Turcji (3 sklepy) i w Rosji (2 sklepy). 

Firma (podobnie jak działająca na polskim rynku sieć Media Markt) należy do koncernu Metro Group. Strategia marketingowa w grupie Metro pozwalała dotąd na reklamę porównawczą wobec marki siostrzanej, na przykład w kampanii reklamowej (styczeń 2007) odwołującej się negatywnie do Media Markt.

Pierwszy sklep Saturna w Polsce został otwarty w Warszawie 20 października 2004 roku. Na początku uruchomiono sklep Saturn w Centrum Handlowym Arkadia, a wkrótce po tym w Centrum Handlowym Janki. Główna siedziba firmy mieści się w Warszawie przy alei Krakowskiej[1]. Założeniem firmy było otwarcie w Polsce około dwudziestu pięciu sklepów należących do sieci Saturn. Od roku 2007 dążono do rocznego poszerzania działalności o sześć sklepów. Na chwilę obecną[kiedy?] działa ich trzydzieści, z czego trzynaście zostało uruchomione do 2009 roku. Firma ciągle jednak stawia na rozbudowywanie marki i otwierania nowych placówek. 

W Polsce sklepy Saturn funkcjonują w szesnastu miastach: Lubin (2 sklepy), Lublin (1 sklep), Wrocław (2 sklepy), Bydgoszcz (1 sklep), Łódź (3 sklepy), Kraków (2 sklepy), Janki (1 sklep), Warszawa (6 sklepów), Opole (1 sklep), Gdańsk (2 sklepy), Gdynia (1 sklep), Gliwice (2 sklepy), Katowice (2 sklepy), Tychy (1 sklep), Poznań (1 sklep), Poznań (1 sklep), Szczecin (1 sklep).

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.