Czy odkąd maile reklamowe są filtrowane skuteczność e-mail marketingu zmieniła się?

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Roman Grygierek (fot. INIS sp. z o.o.)
Roman Grygierek (fot. INIS sp. z o.o.)

E-mail marketing należy do działań opierających się na zasadzie permission based marketing, czyli założeniu, że odbiorca treści marketingowej jest ostatecznym decydentem, czy dana wiadomość jest przez niego pożądana, czy też nie. To subskrybent zaznaczając, czy coś jest spamem, decyduje o tym, czy chce nadal być w kontakcie z daną markę, czy chce tę komunikację zerwać.

Dodatkowe zastosowanie przez dostawców poczty elektronicznej filtrów segregujących przychodzące wiadomości na różne rodzaje kategorii, m.in. portale społecznościowe, zakupy grupowe albo oferty, nie obniżyło radykalnie skuteczności działań e-mail marketingowych. Rozwiązania te nie są idealne, algorytmy które stoją za kierowaniem ruchu do odpowiednich ofert są jeszcze na tyle nieudolne i różne dla wybranych dostawców, że często zdarzają się błędy, np. maile transakcyjne trafiają do zakładki społeczność, niekomercyjny biuletyn informacyjny do zakładki zakupy, a e-maile od osób prywatnych do spamu. To nauczyło odbiorców, że należy przeglądać wszystkie te zakładki, aby czasem nie przegapić wiadomości, która jest dla nich istotna, a dziwnym trafem wpadła do niewłaściwego folderu.

Oczywiście temat należy rozpatrywać przez pryzmat różnych odbiorców – mniej świadomych oraz takich, którzy dociekają, gdzie jest oczekiwana przez nich wiadomość. Paradoksalnie może się okazać, że wdrożone zakładki mogą podnieść skuteczność poprawnie realizowanych działań e-mail marketingowych.

Roman Grygierek - dyrektor zarządzający i członek zarządu, INIS sp. z o.o.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.