8.06.2018 / Inne
 

Ben & Jerry’s reaktywuje tęczę na placu Zbawiciela

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Marka Ben & Jerry’s (Unilever) razem ze Stowarzyszeniem Miłość Nie Wyklucza i Fundacją Wolontariat Równości odtworzą tęczę na placu Zbawiciela w Warszawie. Za akcję odpowiedzialna jest agencja 180heartbeats +Jung v Matt.

W nowej odsłonie, zaledwie na kilka godzin przed Paradą Równości (9 czerwca), tęcza ponownie ma stać się symbolem różnorodnej i pełnej tolerancji Warszawy. Pojawi się w postaci wodno-świetlnego hologramu, tej samej wielkości, co dawna kwiatowa instalacja.

Autorką pomysłu powrotu tęczy jest agencja 180heartbeats +Jung v Matt: - Pierwsza tęcza została zniszczona aż siedem razy w przeciągu trzech lat - przypomina Martin Winther, creative director 180. - Po 2015 roku zniknęła na dobre, a w pamięci pozostał tylko obraz palącej się instalacji. Stała się przez to symbolem nienawiści, a nie tak jak pierwotnie planowano - symbolem miłości i pokoju.

- Dzięki odwadze naszego klienta Ben&Jerry's liczymy na to, że Polska stanie się chociaż odrobinę bardziej tolerancyjna. Bo już najwyższy na to czas - dodaje Mikołaj Sadowski, chief creative officer 180.  

Marka Ben & Jerry’s oficjalnie wspiera także tegoroczną Paradę Równości, zaplanowaną na 9 czerwca w Warszawie. Będzie miała swoje stanowisko w Miasteczku Równości, gdzie jej przedstawiciele będą rozmawiać na temat równości małżeńskiej z warszawiakami. Nie zabraknie tam także lodów. Równolegle prowadzi także kampanię w social mediach. Akcją z tęczą i Paradą Równości marka rozpoczyna długofalową kampanię na rzecz praw osób LGBT w Polsce.

Ben & Jerry's, choć w Polsce marka jest obecna dopiero od 2017 roku, od samego początku istnienia, a było to 40 lat temu, wykorzystuje symbol tęczy w swojej komunikacji, wierząc w znaczenie społeczeństwa integracyjnego. W 1989 roku firma był pierwszym pracodawcą w Vermont, która oferowała ubezpieczenie zdrowotne partnerom pracowników, w tym parom tej samej płci

- Chcemy  o tym rozmawiać z warszawiakami - mówi Martyna Kaczmarek, brand manager Ben & Jerry's. -  Wierzymy, że każdy powinien mieć prawo kochać kogo chce, dlatego współpracujemy z NGO-sami i wspólnie chcemy walczyć o równość małżeństw. - Przez tęczową manifestację światła, miłości i siły chcielibyśmy pokazać społeczności LGBT, że ich miłość jest nierozerwalna i równa. Zobowiązanie do równości opiera się na niezachwianym przekonaniu naszej firmy, że każdy zasługuje na pełne i równe prawa obywatelskie. Chcemy nawiązać dialog z osobami myślącymi tak samo, wierząc, że wspólnie prowadzimy trwałą zmianę - deklaruje Kaczmarek i dodaje, że już w 1989 roku w stanie Vermont, skąd firma się wywodzi, na długo zanim wprowadzono w USA równość małżeńską, Ben & Jerry’s objęła ubezpieczeniem zdrowotnym partnerów pracowników, w tym też tych tej samej płci. Natomiast kiedy w USA wprowadzono równość małżeńską, by to uczcić zmieniła smaki lodów.

 

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.