14.02.2017 / Inne
 

Gadżety reklamowe - dlaczego warto z nich korzystać i które uznać za najlepszą inwestycję w reklamę

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
MATERIAŁ PARTNERA
 

Podarunek to najskuteczniejsza metoda, by trafić do serca klienta. Jednak trafić to jedno, a pozostać w nim na zawsze - drugie. Warto przemyśleć, jakie gifty najlepiej spełnią swoją rolę. Nawet niewielki, ale dobrze przemyślany przedmiot, ofiarowany w odpowiednim momencie, może czynić cuda i - niczym strzała Amora - stać się początkiem długotrwałego, szczęśliwego i wartościowego związku.

To nieprawdopodobne szczęście, że na świecie pojawiły się pendrive’y - te małe, niesamowite nośniki komputerowej pamięci. Wyparły definitywnie płyty i dyskietki. Nośnik USB, wchodząc w nasze życie, potrząsnął także branżą reklamową. Bo podsunął marketingowcom kapitalną myśl. Pendrive mógł znakomicie pełnić rolę firmowego podarunku, który zawiera materiały prasowe, dostarczające wyczerpujących informacji o produkcie i jego producencie, a potem towarzyszy i służy obdarowanemu w innych celach, nadal przypominając o swoim pochodzeniu umieszczonym na zewnątrz logo.

Dzięki za pamięć

Pendrive stał się zatem fantastycznym nośnikiem reklamy i zarazem najdoskonalszym gadżetem reklamowym. Okazuje się też, że te przedmioty służą nam znacznie dłużej niż książkowe i ścienne kalendarze. A na dodatek dziś, w czasach, w których palenie staje się coraz bardziej passe, nosimy je przy sobie znacznie powszechniej niż zapalniczki.

Na dodatek nośnik pamięci USB to nie tylko jakiś nudny metalowy lub plastikowy prostopadłościan: rynek wyczuł gigantyczną przestrzeń na nieskończone warianty takiej produkcji. Już nie tylko napisem lub firmowym znakiem można trafiać do świadomości (i podświadomości!), ale także zabawną formą. Nic więc dziwnego, że w czasach, w których z łatwością można przenosić pliki elektronicznie i umieszczać je w chmurach, pendrive nie traci na popularności.

Projektanci dwoją się i troją, wymyślając nowe kształty dla tych zręcznych pomocników w skomputeryzowanym świecie. Mogą przybierać postać figurek Star Wars, silikonowych bransoletek na przegub dłoni, korków od wina, ciasteczek Oreo, instrumentów muzycznych, samochodów, motocykli,  puszek napojów, kluczyków, finezyjnej damskiej biżuterii, amuletów lub dewocjonaliów. Nietrudno więc znaleźć odpowiednią formę, nawiązującą do branży firmy reklamującej się za pomocą takiej metody. Wystarczy dobrze wybrać kształt, postawić na budzącą respekt pojemność i obdarowywać klientów lub biznesowych partnerów takim prezentem. Nie ma wątpliwości, że podarunek stanie się potrzebnym, pożytecznym i cennym akcesorium, a z czasem zyska wartość sentymentalną. Czy można chcieć więcej?

61713_grafika-do-tekstu.jpg

Długopis, termos, parasol, konsola, smycz     

Sposobów na tworzenie wizerunku firmy i więzi z klientem poprzez podarunek może być jednak znacznie więcej. Upominki mogą zaspokajać wiele potrzeb. Czasem parasol chroniący przed deszczem, pojemnik na ciepły napój lub wodę, słuchawki, wizytownik, zegar, piknikowy koc lub kosz sprawią, że podarunek okaże się pożytecznym darem, towarzyszącym w codziennych czynnościach lub chwilach rekreacji. Zasób takich reklamowych gadżetów jest nieograniczony, o czym można się przekonać analizując katalogową stronę http://promotiontops.pl/

Jaką rolę pełnią reklamowe upominki? W dobrych okolicznościach żyją dłużej niż wizytówki czy reklamowe treści internetowe. Są skutecznym narzędziem wspierającym sprzedaż, umożliwiają budowanie rozpoznawalności marki. Sprawiają ponadto, że klient obcuje z marką na co dzień. Nie da się obejść bez nich, nawiązując relacje z klientem, pracując nad rozwojem firmy, uczestnicząc we wszelkich targach, konferencjach, szkoleniach, eventach jubileuszowych i świątecznych.

Mała rzecz, a cieszy

Upominek, wręczony konkretnej osobie, to metoda na doskonały wstęp do rozmowy i pretekst do budowania dalszych relacji. To nie byle co - miło jest przecież czuć się wyróżnionym, godnym uwagi, obdarowania i wysłuchania, po prostu ważnym. Na dodatek ten, kto w przestrzeni publicznej używa oznaczonego przedmiotu, nosi torbę z firmowym logo, pisze długopisem, pije z kubka, staje się nieformalnym ambasadorem marki. Skorzystanie z sympatycznego podarunku i radość z niego to przecież zupełnie ludzka, normalna reakcja. Każdy lubi prezenty. To może być nawet drobnostka. Jednak bardzo ważne jest, by ta drobnostka miała sens, okazała się w finale niesamowicie potrzebnym wyposażeniem. Inaczej skończy na śmietniku. 

Podobnie niechlubny los, daleki od intencji obdarowującego, spotka gadżety zbyt brutalnie reprezentujące rozdającą je firmę. Odzież z ogromnym logo ma małe szanse na pretendowanie do rangi wyjściowego okrycia, a spore, by służyć właścicielowi do prac ogrodowych.

Wybierz swój firmowy gadżet z głową, bądź czujny na nowości, śledź trendy i oglądaj katalogi, reaguj na sezonowe okoliczności, poszerzaj wachlarz prezentów. Środki zainwestowane w takie działania z pewnością wrócą.

 

  • Polub
  • Opublikuj
  • Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (5)
bob
1. bob, 79.184.173.*, 08.02.2017 / 17:16
Tekst dla tanich akwizytorów, którzy uważają, że badziewiarskim kubkiem albo pendriv'em za 1,5 są w stanie pozyskać klienta. Może właściciel kebabu się na to nabierze, ale nikt poważny nie weźmie tak potraktowanego gadżetu jak opisany w powyższym tekście na poważnie.
luxon
2. luxon, 78.8.229.*, 09.02.2017 / 19:59
@bob masz rację. Nikt na poważnie nie bierze. Sam nie biorę, ale właśnie mam wetknięty do laptopa pendrive z logiem jednego z operatorów komórkowych i nie widzę powodu, by go nie używać. Przydaje się, a logo wciąż na mnie patrzy.
Marietta
3. Marietta, 77.65.92.*, 16.02.2017 / 15:04
Jak dla mnie to każda forma promocji marki jest pożądana! U mnie np. stosuje się pendrive, torby, kubki, długopisy, a nawet ostatnio zamówiliśmy portfele z logiem od firmy Tokantis. Wybór u nich jest tak szeroki, że w zasadzie można bez przerwy oferować nowe formy reklamy, które dotrą do klienta!
jak02
4. jak02, 84.40.135.*, 07.12.2017 / 11:12
Tradycja połączona z nowoczesnością, solidność i fachowość to najkrótsza wizytówka fabryki Okien i Drzwi Astra Lublin. Zapraszamy do kontaktu.
Jarek
5. Jarek, 77.65.106.*, 10.12.2017 / 11:20
To wciąż tradycyjna forma reklamy , która przechodzi do lamusa z biegiem czasu, jak to się ma do pozyskiwania klientów w e commerce... wiadomo, można dodać to do reklamy , jeśli tylko ma to odpowiedni charakter, akurat wspomniany przykład jest fajny. Mimo wszystko ja bym został bardziej przy nowych formach reklamy, bodajże u Jabłońskiego , czy w magazynie social media manager czytałem sporo o wideo reklamie , to jest dopiero przyszłość ;)
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2018 interaktywnie.com. All rights reserved.