4.01.2009 / Inne
 

PRactions internetowo

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Wraz z nastaniem nowego roku, na polski rynek wchodzi nowa agencja z branży Public Relations: PRactions – Zespół Adwokatów Medialnych.

W ofercie firmy znalazły się takie usługi jak: budowanie wizerunku w internecie, video newsletter, komunikacja Web 2.0, czy też doradztwo komunikacyjne dla start-upów.

Zespół PRactions podkreśla swoje świeże podejście do poszczególnych działań PR-owskich i rolę internetu we współczesnej komunikacji, a tym samym wizerunku w sieci.

W dzisiejszym świecie internet zdobył pierwszą pozycję w efektywnym komunikowaniu się i budowaniu wizerunku. Dzięki temu kanałowi komunikacyjnemu całkowicie zmieniło się postrzeganie roli i narzędzi wykorzystywanych w Public Relations. Informacja stała się potężnym narzędziem wspierania biznesu, a nowe technologie ważnym działem wiedzy i umiejętności – mówi Łukasz Jakubiak, właściciel agencji .– Naszym celem jest odkrywanie niezagospodarowanych, nowych kanałów komunikacji w sieci. Trzymamy rękę na przysłowiowym ,,pulsie” – dodaje Jakubiak.

PRactions, jako jedna z pierwszych agencji w naszym kraju oferuje komunikację w formie video newslettera. Jest to bardzo pojemny kombajn informacyjny, dzięki któremu komunikacja z otoczeniem staje się niezwykle efektywna i multimedialna. - Tradycyjne, tekstowe newslettery firmowe powoli zaczynają odchodzić do lamusa. Czas na internetowe video, czyli najbardziej angażujący odbiorcę przekaz informacyjny. To właśnie wideo pobudza najwięcej emocji u użytkownika, a dzięki temu jest najlepiej zapamiętywane. Taka forma komunikacji buduje również nowoczesny wizerunek firmy -  mówi Maciej Krasnodębski, specjalista ds. internetowego wideo, współpracownik PRactions.

Do tej pory 5 osobowy zespół PRactions pracował dla firm z branży wydawniczej, motoryzacyjnej, farmaceutycznej, IT i interaktywnej. Agencja współpracuje również z IAB Polska  i jest patronem branżowym Forum IAB i konkursu Mixx-Awards.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (4)
Krzysztof Dębowski
1. Krzysztof Dębowski, 212.76.37.*, 04.01.2009 / 12:50
Nie mogę się doczytać na stronie czy chodzi o newsletter graficzny odsyłający do filmu video znajdującego się na stronie www czy sekwencję video w treści maila... W jednym i drugim przypadku to raczej żadne novum. Póki co ta forma przekazu nie zdobyła popularności z różnych powodów (ograniczenia po stronie programów pocztowych, gorsza nawigacja itd.) Z naszych doświadczeń wynika, że tekst i grafika dużo lepiej sprawdzają się w newsletterach.

Gdy więc czytam, że "tradycyjne, tekstowe newslettery powoli zaczynają odchodzić do lamusa" albo "wkrótce stracą rację bytu" to zastanawiam się na jakich prognozach i badaniach opierał autor te twierdzenia. To tak jakby napisać, że swoją rację bytu stracą wkrótce tekstowe strony www. Jako, że informacja pochodzi od internetowej agencji PR to choćby z tego powodu powinna być nieco bardziej przemyślana.
Bartłomiej Juszczyk
2. Bartłomiej Juszczyk 04.01.2009 / 13:26
Możnaby i dalej polemizować czy w istocie "Internet zdobył pierwszą pozycję w efektywnym komunikowaniu się i budowaniu wizerunku". Przy całym szacunku bowiem e-PR bez wsparcia tradycyjnych mediów nie ma szans na samodzielne wypromowanie wizerunku firmy/marki/produktu/usługi. Zresztą obserwując zacna akcje marketingowe, jak SpecTab czy Clear Diamond, sam Internet nie wystarczyłby do zrobienia szumu, jaki uzyskano.Rzecz jasna istota tkwi w specyfikce danego produktu, jednak owe namiętne PR'owe zapamiętanie zbyt ciężkie jest do przytaknięcia.
robert wrobel
3. robert wrobel, 85.89.191.*, 04.01.2009 / 15:09
dolaczam sie do powyzszych opinii.
uwazam, ze to zbyt wygorowane wnioski, ze internet zajal pierwsze miejsce w efektywnym komunikowaniu sie.
raczej bym okreslil to zwrotem "mierzalnym komunikowaniu" sie.
w takim ujeciu jest to blizsze prawdy.
od lat stosowlaismy slowo w rozmowe i spelnialo ono swoja efektywna role w komunikacji i dalej tak bedzie o ile komunikacja bedzie efektywna.

rozumiem, ze nowa firma musi zwrocic na siebie uwage trescia i czesiowo to sie spelnilo bo jest w zwiazku z tym dyskusja.

na koniec dodam jedno.
nie zapominajmy, ze po drugiej stronie ekranu sa zwykli userzy.
my jako osoby tworzace i dostarczajace content czesto o tym zapominamy.
to co dla nas jest standardem dla wielu osob jest czyms nowym i nie musi byc do konca akceptowane przez odbiorcow dlatego watpie, ze tradycyjny newsletter /txt + grafika/ odchodzi do lamusa.


pozdrawiam i zycze wszystkiego dobrego w nowym roku.

r.
Grzegorz Skuza
4. Grzegorz Skuza 05.01.2009 / 10:13
Łukaszowi i jego kolegom życzę wszystkiego najlepszego w noworocznych zmaganiach z konkurencją. Myślę, że mają potencjał by rzeczywiście pokazać niedowiarkom, że poprzez wideo można robić fajny PR.
Czy internet znajduje się na pierwszym miejscu komunikacyjnego podium? Stare powiedzenie mówi: wszystko zależy od budżetu, celu prowadzonych działań i specyfiki grupy docelowej. :-P
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.