Grupa TP zaprosiła prawie 60 firm i instytucji do wspólnej pracy nad Kodeksem Etyki Internetu - tylko dobry PR, czy może coś więcej?
Grupa TP zaprosiła prawie 60 firm i instytucji do wspólnej pracy nad Kodeksem Etyki Internetu - tylko dobry PR, czy może coś więcej?
"Zwiększenie bezpieczeństwa w internecie, zwalczanie nielegalnych treści takich jak pornografia dziecięca i przekazy nawołujące do nienawiści - to główne cele Kodeksu Etyki Internetu, którego utworzenie zainicjowała Grupa TP.", możemy przeczytać w komunikacie prasowym. TP chce dzięki wsparciu innych dostawców internetu, firm powiązanych z internetem (portale) oraz instytucji rządowych i pozarządowych stworzyć zbiór ściśle określonych zasad, których przestrzeganie zapewni najmłodszym internautom bezpieczeństwo w sieci. Oprócz blokowania dostępu do nieodpowiednich treści, kodeks ma też rygorystycznie podchodzić do problemu nielegalnych materiałów.
- Jestem przekonany, że wspólne i zdecydowane działania przedsiębiorców, wspierane przez administracje publiczną i organizacje pozarządowe, wyraźnie poprawią bezpieczeństwo i przestrzeganie prawa w sieci. Jest to istotne zwłaszcza dla rozwoju oraz edukacji dzieci i młodzieży, coraz intensywniej korzystających z internetu - powiedział Ireneusz Piecuch, Członek Zarządu TP ds. Strategii Korporacyjnej i Rozwoju Biznesu.
Pojawiają się jednak poważne wątpliwości co do intencji TP. Nie od dziś wiadomo, że w opinii wielu Polaków TP z etyką ma niewiele wspólnego. Za przykład niech posłuży chociażby wniosek złożony miesiąc temu przez Telekomunikację Polską wniosek do Urzędu Komunikacji Elektronicznej o ukaranie Tele2. Wedle pierwszych ustaleń samej prezes UKE, Anny Streżyńskiej oskarżenie jest całkowicie bezpodstawne, a zdaniem przedstawicieli Tele2 jest to właśnie przykład na nieetyczne praktyki TP, która w ten sposób walczy z konkurencją.
Pomysł ze stworzeniem Kodeksu zbiega się w czasie - i jest zapewne częścią - akcji edukacyjnej "Bezpieczne Media", która dostarcza rodzicom informacji o tym, w jaki sposób mogą oni chronić swoje dzieci przed szkodliwymi treściami zawartymi w mediach.
Czy całe zamieszanie nie jest jednak jedynie papką PR-ową, mającą poprawić wizerunek TP wśród konsumentów? Warto pamiętać także o tym, że niedawny monopolista został w ubiegłym roku ukarany przez UKE rekordową karą 3% rocznych przychodów (340 milionów złotych) za obciążenie abonentów zbyt wysokim kosztem utrzymania łącza. Wcześniej sporo kontrowersji wywoływały kolejne spory o udostępnienie infrastruktury innym firmom (czyli przełamanie monopolu), czy niechętne rozdzielenie usługi telefonicznej od Neostrady.
Pobierz ebook "Ebook z raportem: Jak wybrać software house dla działań marketingowych i e-commerce"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»