24.09.2018 / Oceny serwisów / Portale
 

Wysokieobcasy.pl w nowej wersji. Jak oceniają ją eksperci?

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Wysokieobcasy.pl przed kilkoma dniami zadebiutowały w nowej odsłonie. Redesignem serwisu zajęła się agencja Artegence, która z Agorą współpracowała już wcześniej przy odświeżaniu serwisu Wyborcza.pl. Tamten projekt otrzymał brązową statuetkę w kategorii User Experience na MIXX Awards. Czy ten również spotka się z takim uznaniem?

Zmiany wprowadzone przez Artegence miały na celu unowocześnienie Wysokich Obcasów tak, by odpowiadały "na dzisiejsze wymogi ambitnych i >>mobilnych<< użytkowniczek internetu". Wydawca ma nadzieję poszerzyć grupę użytkowniczek serwisu, zachęcając do niego zarówno czytelniczki wersji drukowanej, jak i nowych odbiorców, którzy poszukują w internecie wartościowego contentu. 

Danuta Sęczkowska, UX Specialist z agencji Crafton, choć docenia poprawę przejrzystości, krytycznie zauważaj jednak, że zmiany upodobniły Wysokie obcasy do serwisu Wyborcza.pl, odbierając im unikalny "kobiecy" charakter, co jednak nie zmienia faktu, że układ treści jest teraz bardziej uporządkowany i... niesztampowy. Trzy kolumny, z których pierwsza to wyróżniony news, a dwie pozostałe to kafle z artykułami, nie jest rozwiązaniem spotykanym często, a prezentuje się bardzo ciekawie...

... choć Agata Woźniak, graphic designer z Kamikaze, zauważa, że ergonomia mogłaby być lepsza, gdyby nie to, że "aż 1/3 szerokości poświęcono na łam zawierający wysoce rozpraszające reklamy i pustą przestrzeń poniżej". - Na ekranie o standardowej obecnie rozdzielczości FullHD w pionie mieszczą się tylko dwa nagłówki do artykułów. Oznacza to dla użytkownika więcej przewijania strony w poszukiwaniu treści - dodaje. 

Konfundującym rozwiązaniem okazało się też przekierowanie do strony głównej serwisu, które napotykamy po przewinięciu podstrony artykułu. W tym miejscu specjaliści spodziewali się raczej sugestii kolejnego, powiązanego, artykułu. Powrót do strony głównej był zaskakujący. 

Rober Sosnowski docenia jednak zarówno projekt, jak i jego wykonanie - tym bardziej, że Agora nie ograniczyła się do kosmetycznych poprawek strony głównej. Ekspert z Biura Podróży Reklamy dostrzega inspiracje najlepszymi wzorcami - od voque.pl po natemat.pl, ale do zalet nowego serwisu zalicza przede wszystkim wyróżnienie komentarzy czytelników. - Są teraz oddzielnym blokiem śródtekstowym, a nie jakąś "zapchaj dziurą" na dole strony. Wszak żyjemy w dobie internetowego vox populi - mówi.  

Pełne opinie specjalistów na remat nowej wersji Wysokie Obcasów przeczytasz na kolejnych stronach. 

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPNIĘ
66082_danuta-seczkowska.jpg

Danuta Sęczkowska, UX Specialist, Agencja Interaktywna Crafton:

Na uwagę zasługuje także menu, gdzie zrezygnowano z tła, zwiększono światło pomiędzy kategoriami oraz dodano możliwość przejścia do najnowszego wydania gazety. 

Robert Sosnowski (fot. Biuro Podróży Reklamy)

Robert Sosnowski, CVO, Biuro Podróży Reklamy:

W poprzedniej wersji podobała mi się wysoka gazetowa czcionka używana w tytułach, której tutaj nie ma. Jest natomiast bardziej „lajtowo” i nowocześniej.

66083_anna_wozniak_kamikaze.png

Anna Woźniak, Graphic Designer, Kamikaze:

Po pierwszym pozytywnym wrażeniu, miałam nadzieję, że dalej będzie jeszcze lepiej. Niestety  powierzchowne odczucie nowoczesnej strony nie wystarczy, a dużo rażących błędów powoduje, że strona stała się moim zdaniem mniej czytelna i mniej „user-friendly”.

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 |
 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.