
Największy polski wydawca rozszerza swoją strategię sprzedaży treści, wprowadzając nowy mierzalny model Piano i oferując szerszy zakres dostępu do artykułów - poprzez aplikacje oraz urządzenia mobilne. Opłatami za treści zostanie objęty m.in. serwis Wyborcza.biz a także 22 regionalne strony Gazety Wyborczej.
Jest to pierwsza od września 2012 r. tak duża zmiana w strategii płatnych treści Agory - wtedy to treści Gazety Wyborczej i siedmiu miesięczników zostały włączone do ogólnopolskiego systemu Piano. Gazeta od dzisiaj będzie oferować trzy nowe pakiety cyfrowych subskrypcji - najtańszy z nich kosztować będzie 17,90 złotych miesięcznie, najdroższy zaś 399,90 złotych rocznie.
Kierunek tej strategii świadczy o optymalizacji dwóch dotychczasowych modeli sprzedaży treści (subskrypcyjnego i monetyzacji reklam) i pozwoli na jednoczesne utrzymanie ruchu na dość wysokim poziomie (wskaźnika ważnego dla reklamodawców), a także na zachęcenie najbardziej zaangażowanych czytelników do płacenia za treści. Częścią wprowadzanych zmian będzie też wycofanie lifestylowych miesięczników z systemu Piano.
- Ogólnie, liczba unikalnych użytkowników, którym przedstawiona zostanie nowa oferta, znacznie się zwiększy - twierdzi Maciej Nowak, dyrektor cyfrowego działu wydawniczego Gazety Wyborczej. - Usunięcie z oferty miesięczników w ramach pakietów jest odzwierciedleniem naszej strategii digital first, w której nacisk kładziemy na informacje codzienne, długie reportaże i inne unikalne treści, jakie można znaleźć w naszych gazetach.
W nowych pakietach cyfrowej Gazety Wyborczej znajdą się także aplikacje i urządzenia mobilne. Użytkownicy będą mieli wybór oferty: zakup ogólnopolskiego pakietu Piano lub jednego z trzech pakietów, na który składać się będą wyłącznie treści Gazety Wyborczej trafiające do serwisów internetowych, aplikacji i mobilnych wersji stron. - Wraz z dużym wzrostem ruchu pochodzącego z przeglądarek mobilnych i tabletowych, stwierdziliśmy, że nasze pakiety muszą być dostosowane do potrzeb użytkowników - powiedział Nowak.
- Ludzie nie czytają już treści wyłącznie na jednej platformie i w jednym formacie; czytają gazetę na smartfonie w drodze do pracy, na ekranie komputera podczas pracy i na tabletach wieczorami. Musimy zagwarantować czytelnikom, że nasz system subskrypcji umożliwi im dostęp do treści kiedykolwiek, na jakimkolwiek urządzeniu i w jakimkolwiek formacie.
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
Tworzymy nowoczesne dedykowane web aplikacje. Naszą domeną jest bezkompromisowa jakość kodu, bezpieczeństwo oraz...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
dih.pl to zespół specjalistów branży IT. Jako agencja e-commerce działamy od 12 lat. Od 7 lat jesteśmy...
Zobacz profil w katalogu firm »
BIZZIT S.A. to Mistrz Polski w pozycjonowaniu stron internetowych już w 2008 roku (oraz nagrody i wyróżnienia)....
Zobacz profil w katalogu firm »
Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...
Zobacz profil w katalogu firm »
Co tytuł ma wspólnego z treścią artykułu? Przecież żadne serwisy nie zostały zamknięte jak to podaje tytuł "Kolejne serwisy Gazety Wyborczej zamknięte przez Piano" .Jesteście magazynem na wysokim poziomie to moglibyście unikać technik niskiego lotu.