Okazuje się, że po udanym debiucie na giełdzie, niebawem przyjdą trudne czasy dla Facebooka.
Do kalifornijskiego sądu wpłynął pozew, w którym użytkownicy zarzucają serwisowi szpiegowanie. Popularny serwis społecznościowy inwigiluje swoich użytkowników za pomocą podpiętych do różnych serwisów internetowych przycisków Lubię to oraz plików cookies.
Według jednej z organizacji, która reprezentuje powodów, Facebook łamie również trzy obowiązujące w Stanach Zjednoczonych ustawy chroniące prywatność obywateli. Jedną z nich jest US Wiretap Ac, która zabrania ujawniania i przechowywania przez dostawców treści elektronicznych form komunikacji.
Jeśli użytkownicy wygrają proces, to Facebook będzie musiał im zapłacić łącznie około 15 miliardów dolarów. Skąd taka kwota? Otóż wyliczona została na podstawie zasady: 100 dolarów za każdy dzień inwigilacji dla każdego poszkodowanego. Maksymalnie jednak do kwoty 10 tysięcy dla jednego użytkownika.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Czyli, że wszyscy użytkownicy zarejestrowani na FB dostaną odszkodowanie, czy tylko Ci, którzy złożyli pozew? ;) Bo to ciekawy temat do dyskusji, biorąc pod uwagę, że jeżeli uznać cel pozwu za prawdziwy to wtedy przestępstwo/wykroczenie w zależności za co to uznają, dotyczy każdego jednego użytkownika zarejestrowanego w czasie gdy te usługi działały i przed tym. Więc dane wykroczenie lub przestępstwo zostało popełnione wobec wszystkich użytkowników. Jednak nie chce mi się wierzyć, żeby w takich okolicznościach nakazali Facebookowi zapłacić każdemu jednemu użytkownikowi ;)