Wszystkie państwowe instytucje i firmy z niemieckiego landu Szlezwik-Holsztyn muszą usunąć przyciski i strony utworzone na Facebooku.
Zdaniem Theo Weicherta z Niezależnego Centrum Ochrony Prywatności (ULD), wtyczka Lubię to! szpieguje internautów. Analizy wykazują, że portal Zuckerberga przekazuje dane o użytkownikach na serwery w USA.
- Każdy, kto odwiedza Facebooka lub używa wtyczki musi się spodziewać, że będzie śledzony przez firmę przez dwa lata – ostrzega Weichert.
Za brak reakcji firm i pozostawienie przycisków, organ nałoży grzywnę w wysokości do 50 tysięcy euro. Theo Weichert zapowiada wzmożoną akcję informacyjną, która ma zniechęcić niemieckich internautów do korzystania z portalu Zuckerberga.
Facebook nie zgadza się z analizą ULD, a przedstawiciele twierdzą, że portal działa zgodnie z prawem Unii Europejskiej. Użytkownicy mogą dostosować działanie wtyczki Lubię to! do własnych potrzeb. Co ciekawe, serwis zaprasza ULD do współpracy, by czynić mechanizm jeszcze lepszym.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Dodam tylko, że dotyczy to <strong>tylko instytucji z tego landu</strong> a poniżej macie linki do źródeł <br /> <a href=\"http://https://www.datenschutzzentrum.de/presse/20110819-facebook.htm\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"><a href=\"http://https://www.datenschutzzentrum.de/presse/20110819-facebook.htm\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://https://www.datenschutzzentrum.de/presse/20110819-facebook.htm</a></a><br /> <a href=\"http://https://www.datenschutzzentrum.de/facebook/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"><a href=\"http://https://www.datenschutzzentrum.de/facebook/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://https://www.datenschutzzentrum.de/facebook/</a></a><br />
redakcja interaktywnie miała kiedyś do mnie pretensje, że skrytykowałem kiedyś ją, że pisze bzdury, no cóż niestety muszę podtrzymać tę opinię bo wspomniany<strong> zakaz w artykule tyczy się tylko i wyłącznie niemieckich instytucji rządowych i w żadnym wypadku nie dotyczy firm</strong>. Na przyszłość radze trochę się zastanowić przed napisaniem bo jak ktoś przy zdrowych zmysłach w kraju demokratycznym i w gospodarce rynkowej może zakazać firmom tego rodzaju działań w swoich witrynach ....<br /> Pozdrawiam
Ależ \"oni o nich\" dbają ;-)