W ramach grupy Omnigence powstała nowa agencja badawcza Yuux, która wyspecjalizowana jest w badaniach użyteczności serwisów internetowych.
W ramach grupy Omnigence powstała nowa agencja badawcza Yuux, która wyspecjalizowana jest w badaniach użyteczności serwisów internetowych.
Agencja powstała w konsekwencji rozwoju rynku interaktywnego, który coraz większe znaczenie przykłada do działań strategicznych. Inwestycja w badania użyteczności jest konsekwencja rozwoju rynku. Na rozwiniętych rynkach zazwyczaj najpierw się bada, a później przechodzi do fazy produkcyjnej. I jest to sensowne rozwiązanie - mówi Paweł Haltof, research director w nowej agencji.
Yuux oferuje klientom swoje usługi w trzech kategoriach: badania nowych serwisów, badania rozwojowe serwisów oraz konsulting i strategia. Agencja w zakresie badań serwisów mobilnych i internetowych stosuje metodologię, w której kluczową rolę odgrywa usability oraz nastawienie na user experience. Yuux zajmuje się badaniem aplikacji internetowych oraz mobilnych równolegle trzema dostępnymi metodami: testami z użytkownikami, eye trackingiem oraz audytami ekspertów i konsultacjami specjalistów. Dodatkowo oferuje eksperymentalną metodę neurobadań.
Na razie Yuux jako osobna marka działa w ramach grupy Omnigence, ale po osiągnięciu pewnego poziomu dojrzałości ma zostać szybko przekształcona w spółkę. Za obszar news business w agencji odpowiada Przemysław Broniszewski, wcześniej pracujący w dziale marketingu B2C i sprzedaży B2B sieci Orange. Zespół agencji liczy w tej chwili 13 osób.
W skłąd grupy Omnigence wchodzą między innymi spółki: Artegence, Filmweb.pl czy Mobile Entertaiment Europe.
Żródło: WM
Pobierz ebook "Ebook z raportem: Jak wybrać software house dla działań marketingowych i e-commerce"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
@Grzybu - to nieprawda, wydaje mi się że słabo znasz się na HCI. Nie masz racji, że nie ma czegoś takiego jak Neuro-Usability. Badania HCI na interakcjami neurofizjologicznymi trwają od dawna i są już dość zaawansowane. W najnowszym numerze prestiżowego wydawnictwa ACM Interaction opisywana jest właśnie przyszłość badań nad emocjami i interakcjami w postaci metod Neuro-Usability. <br /> <br />Podobny projekt uruchamia właśnie niemiecki koncern telekomunikacyjny, gdzie sponsorem jest niemiecki odpowiednik Ministerstwa Edukacji: <br /> <br />\"Q&U Lab will lead the sub-project <strong>\"Neuro-Usability\" where various physiological signals will be integrated in usability evaluation and prediction</strong>\". <br /> <br />Od kilku lat wszyscy ścigają się, by zmierzyć emocje. Zarówno rozwój metod poznawczych jak i złożoność czy dynamika serwisów powoduje, że potrzeba coraz to nowych metod badania emocji - czyli sfery dotąd pomijanej i nieosiągalnej w Usability. <br /> <br />Z pewnością <strong>Neuro-Usability to przyszłość badań</strong> w szczególności w zakresie przetwarzania i przyswajania wartości informacyjnych (np.: marki), ogólnych doświadczeń w użytkowaniu czy badaniach satysfakcji z serwisów kreatywnych (nieefektywnych).
Straszny bulszit. Nie ma czegoś takiego jak neuro-usability. Najwyraźniej panowie Gortych i Wyszyński wprowadzają nowe \"buzzwordy\" w celu skuteczniejszego wyciągania kasy z kieszeni niczego nieświadomych klientów.<br /> <br /> Neuro-usability w tym wykonaniu, to połączenie testu funkcjonalnego z badaniem na wariografie. Ale - brzmi NAUKAWO.
Faktycznie raczej nawiązuje do UX czyli User Experience, co w sumie z Usability bardzo blisko.
Sama nazwa agencji nie jest zbyt \"usability\" ;)