Dwie trzecie przedszkolaków w wieku od 3 do 6 lat korzysta z internetu częściej niż raz w tygodniu. Jednorazowo w sieci spędzają około 45 minut.
Wraz z wiekiem, intensywność kontaktów z siecią rośnie - 23 procent 3-6 latków, 35 procent 7-9 latków, a już 62 procent 10-14 latków korzysta z internetu codziennie. W najstarszej grupie aż 67 procent dzieci ma własny komputer. Grupa wiekowa od 7 do 14 lat jest jedną z trzech najszybciej rozwijających się grup użytkowników sieci.
W latach 2007-2010 jej liczebność wzrosła niemal o połowę, a czas, jaki przeciętny internauta w wieku 7-14 lat spędza w sieci, wydłużył się o dwie godziny w miesiącu. Tak zwanych heavy userów, korzystających z sieci przynajmniej kilka razy w tygodniu jest wśród użytkowników w wieku 7-14 lat ponad 80 procent (Megapanel PBI/Gemius, październik 2010).
Jak wynika z badania Megapanel PBI/Gemius, w dziecięcej grupie internautów występuje niewielka przewaga chłopców nad dziewczynkami (56 wobec 44 procent), ale to dziewczynki są aktywniejszymi użytkowniczkami sieci, w której spędzają 14 godzin miesięcznie - o 6 godzin więcej, niż chłopcy.
W czołówce rankingu witryn, którym dzieci poświęcają najwięcej czasu, plasują się kategorie kultura/rozrywka, e-commerce i społeczności, a także strony dla dorosłych. Dzieci są wyjątkowo aktywnymi użytkownikami gier (80 procent internautów z grupy 7-14 lat) i video w sieci (2/3 użytkowników z grupy 7-14 lat). Ich zainteresowanie portalami aukcyjnymi, a także popularność stron firmowych (szczególnie wśród chłopców) dowodzi, że internet jest dla dzieci ważnym źródłem informacji rynkowej.
Trzy czwarte internautów w wieku 7-14 używa portali społecznościowych. Dziewczynki znacznie chętniej niż chłopcy są użytkownikami stron społecznościowych, spędzają też na nich o ponad połowę więcej czasu (1:41 godzin na miesiąc vs 1:01 h). Witryny video to kolejna kategoria popularna wśród dzieci. Ponad dwie trzecie dzieci-internautów odwiedza tego rodzaju strony. Podobnie jak w przypadku poprzednich dwóch podkategorii, witryny video są bardziej popularne wśród dziewczynek.
Celem badania było sprawdzenie zwyczajów związanych z korzystaniem z internetu przez dzieci. Badanie zostało przeprowadzone w grudniu 2010. Badanie ilościowe CAWI, badani: rodzice dzieci w wieku 3-14 lat, które korzystają z internetu przynajmniej sporadycznie. W sumie zebrano 616 ankiet odpowiedzi rodziców i dzieci w 3 grupach wiekowych. Zebrane dane zostały przeważone i w prezentowanej formie oddają strukturę gospodarstw domowych w Polsce.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Popieram, w tym wieku to na dwór, a nie przed monitorem, założę się, że późniejsze życie i tak skończy się na gapieniu w monitor (choćby w pracy) dlatego teraz jest pora na kolekcjonowanie przyjemnych wspomnień.
Ciekawy raport w którym nie uwzględniono największego w Polsce portalu z zabawami dla dzieci - <a href=\"http://ciufcia.pl\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://ciufcia.pl</a>
Jak takie dziecko może być użytkownikiem portali społecznościowych? Z pewnością 4 latek nie będzie udzielał wypowiedzi na portalu, a co najwyżej biernie oglądał obrazki. Dzieci w tym wieku powinny się bawić klockami a nie siedzieć przed monitorem.