1 lutego 2009 rozpoczęła się oficjalnie realizacja projektu "Zbiorowe Emocje w Cyberprzestrzeni". Jego celem jest zbadanie roli zbiorowych emocji w powstawaniu, formowaniu i rozpadzie e-społeczności.
1 lutego 2009 rozpoczęła się oficjalnie realizacja projektu „Zbiorowe Emocje w Cyberprzestrzeni” (Cyberemocje). Jego celem jest zbadanie roli zbiorowych emocji w powstawaniu, formowaniu i rozpadzie e-społeczności.
Projekt finansowany jest przez Unię Europejską w ramach 7. Programu Ramowego, jako część pakietu Nowe Technologie.
W trwającym cztery lata przedsięwzięciu bierze udział dziewięć instytucji naukowych i badawczych z sześciu różnych krajów Europy. Skupiają one specjalistów z zakresu psychologii emocji, teorii sieci złożonych, fizyki statystycznej, sztucznej inteligencji i rzeczywistości wirtualnej. Koordynatorem projektu jest profesor Janusz Hołyst z Pracowni Dynamiki Nieliniowej Układów Złożonych Wydziału Fizyki Politechniki Warszawskiej. Warto podkreślić, że przyznanie tak prestiżowego grantu polskiej instytucji naukowej to duże wyróżnienie i sukces rodzimej nauki.
Gemius jest współrealizatorem projektu - będzie uczestniczyć w badaniach teoretycznych dotyczących modelowania emocjonalnej aktywności w e-społecznościach oraz w konstrukcji i implementacji algorytmów umożliwiających ich automatyczne wykrywanie.
Jakie mogą być z tego korzyści?
Świadomość roli i funkcjonowania emocji zbiorowych może zostać wykorzystana w marketingu do budowania marki produktu, kształtowania pozytywnego klimatu emocjonalnego związanego z produktem oraz wytwarzającą go firmą, a w konsekwencji do zwiększenia lojalności klientów. Ale to nie wszystko.
Wykrywanie emocjonalnych konfliktów może okazać się niezwykle ciekawe dla dziennikarzy poszukujących kontrowersyjnych tematów. Natomiast wiedza na temat tego, jak przewidzieć i załagodzić skutki wybuchów paniki w e-społecznościach - szczególnie aktualne w dobie narastającego kryzysu gospodarczego - może być nieoceniona dla lepszego i skuteczniejszego zarządzania ryzykiem.
Bieżące informacje na temat projektu „Cyberemocje” można znaleźć na jego oficjalnej stronie: cyberemotions.eu.
Źródło: blog.gemius.pl
Pobierz ebook "Ranking Agencji Marketingowych 2025 roku i ebook z poradami o promocji w sieci"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projekty badania złożoności w sieciach społecznych istnieją od dawna, dla zainteresowanych tematem polecam wczesną pracę Prof Andrzeja Nowaka (<a href="http://www.amazon.com/Dynamical-Social-Psychology-Andrzej-Nowak/dp/1572303530" target="_blank">Nowak, 1998</a>).<br /> <br /> Badania atraktorów w sieciach społecznych są bardzo ciekawą dziedziną. Ciekaw jestem co autorzy rozumieją pod pojęciem emocji zbiorowych? Domyślam się że chodzi o rozprzestrzenianie się informacji o charakterze emocjonalnym w sieciach internetowych społeczności (otwartych czy zamkniętych). Ciekaw jestem czy w grę wchodzą różnice struktur społeczności czy raczej tylko systematyka przesyłania i odbioru informacji?<br /> <br /> Tym niemniej badania nieliniowości w sieciach to przyszłość!
Link do strony <a class="non-html" href="http://www.cyberemotions.eu/"> http://www.cyberemotions.eu/</a> lepiej dziala jak sie doda na poczatek www :)