Ponad połowa internautów nie boi się płacić w internecie - wynika z badania "Internetowy Barometr ING" sporządzonego na zlecenie ING Banku Śląskiego.
Ponad połowa internautów nie boi się płacić w internecie - wynika z badania "Internetowy Barometr ING" sporządzonego na zlecenie ING Banku Śląskiego. Także połowa użytkowników internetu korzysta z bankowości internetowej, a 41% jest zainteresowanych korzystaniem z bankowości mobilnej, za pomocą telefonu komórkowego.
Badanie „Internetowy Barometr ING" analizuje nawyki i preferencje internautów dotyczące różnych aspektów życia codziennego, w tym finansów, konsumpcji mediów, technologii, kultury i polityki. Porównaliśmy je także z opiniami osób niekorzystających z internetu. Chcemy być najbardziej internetowym bankiem w Polsce, a dzięki badaniu możemy lepiej poznać naszych klientów - powiedział Roman Jędrkowiak, odpowiedzialny za marketing w ING Banku Śląskim.
Najciekawsze wyniki badania dotyczące preferencji finansowych:
- połowa internautów nie ma obaw przed płaceniem przez internet,
- połowa internautów korzysta z bankowości internetowej,
- 41% internautów jest zainteresowanych możliwością korzystania z bankowości mobilnej, za pomocą telefonu komórkowego,
- połowa internautów korzysta z bankowości internetowej i karty kredytowej, aby dokonywać różnego rodzaju płatności w internecie,
- czterech na pięciu internautów zapłaciłoby 10 zł za możliwość korzystania z internetu bez reklam.
Najciekawsze wyniki badania dotyczące konsumpcji mediów:
- internet jest dla internautów głównym źródłem informacji,
- ponad jedna trzecia internautów słucha radia przez internet,
- internauci najchętniej słuchają w internecie RMF FM,
- co drugi polski internauta chciałby móc oglądać TVN przez internet,
- Gazeta Wyborcza jest najpopularniejszym polskim dziennikiem zabieranym na urlop,
- Newsweek to tygodnik najchętniej zabierany na urlop przez internautów.
Najciekawsze wyniki badania dotyczące internetu i nowych technologii:
- co piąty internauta wolałby zrezygnować z seksu aniżeli z internetu,
- 60% internautów nie wyobraża już sobie życia bez internetu,
- internauci nie akceptują reklam w internecie. Czterech na pięciu polskich internautów byłoby skłonnych płacić 10 zł miesięcznie za możliwość korzystania z internetu bez reklam,
- tylko co ósmy polski internauta kiedykolwiek kupił w internecie plik muzyczny, ale co drugi ściąga muzykę z internetu,
- co siódmy polski internauta korzysta z internetu w telefonie komórkowym,
- prawie każdy internauta ma dostęp do internetu w domu, 1/3 dodatkowo w pracy.
Najciekawsze wyniki badania dotyczące życia codziennego:
- Kraków to zdaniem badanych najpiękniejsze polskie miasto, internauci nie lubią Warszawy,
- prawie dwie trzecie polskich internautów chciałoby móć głosować przez internet,
- trzy czwarte internautów wzięłoby udział we wszystkich wyborach i referendach, gdyby mogli głosować przez internet,
- 84% polskich internautów chciałoby załatwiać sprawy w urzędzie za pomocą internetu,
- najpopularniejszym polskim blogerem politykiem byłby Władysław Bartoszewski,
- internauci częściej niż nie użytkownicy internetu czytają książki, chodzą do kina i teatru,
- co piąty polski internauta posiada płytę Feel,
- najpopularniejszymi gwiazdami polskiego internetu są Czesio oraz Jožin z Bažin.
Badanie "Internetowy Barometr ING" zostało przeprowadzone w styczniu 2009 r. przez Millward Brown SMG/KRC na zlecenie ING Banku Śląskiego, metodą CATI, na próbie N=1000 respondentów, z czego N = 500 deklarujących się jako użytkujący Internet oraz N = 500 jako tych, którzy nie korzystają z Internetu.
Źródło: ING Bank Śląski
Pobierz ebook "Ranking Agencji Marketingowych 2025 roku i ebook z poradami o promocji w sieci"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Cieszę się, że pojawiają się kolejne badania na temat bankowości internetowej - gratulacje (to już 3 publikacja w ostatnich 3 miesiącach na tym blogu). Z moich analiz i badań systemów bankowych wynika, że nasza bankowość jest jeszcze w tyle, ale zaczyna się rozpędzać. Jeśli ktoś korzystał z obsługi mobilnej przez komórkę to pewnie wie o co chodzi. A przecież trendy wyznaczane przez zaawansowane usługi jak Mint czy Google powinny nas pchać do większych innowacji. Po cichu każdy wie, że czas na komórkowe rozwiązania dopiero nadchodzi. <br /> <br /> Z badania ING wynika, że ok. 25% społeczeństwa korzysta z bankowości internetowej, a ok. 21% jest zainteresowane bankowością internetową. Najciekawsze, że prawie każdy korzystający jest zainteresowany dostępem mobilnym! No jasne, tylko ten badanie to sondaż a jak jest naprawdę? Ile osób w USA jest zainteresowanych posiadaniem komputera DELL v. MACa? Na pewno nie w takich samych proporcjach jak wyniki sprzedażowe, w których DELL jest liderem w USA. <br /> <br /> W wynikach Diagnozy Społecznej (Batorski, 2007) zaprezentowano, że w 2007 drastycznie wzrosła grupa osób korzystających z Internetu, komórki i komputera jednocześnie (ok. 40% społeczeństwa). Stąd naturalny wniosek, że komórka staje się naturalnym dodatkiem każdego z nas. <br /> <br /> Szkoda, że w badaniach nie odniesiono się do porównania korzystający v niekorzystający z Internetu, ale zawsze możemy spojrzeć w ostatnie publikacje ?Portretu Internauty? (CBOS i Gazeta, 2009) <a href="http://interaktywnie.com/newsy/2806-portret-internauty--raport-cbos-i-gazetapl.html" target="_blank">http://interaktywnie.com/newsy/2806-portret-internauty--raport-cbos-i-gazetapl.html</a><br /> <br /> Warto porównać wyniki korzystania z bankowości w USA wg Fiserv 25% użytkowników komórek deklaruje korzystanie z usług bankowych, a firma Yankee Group prezentuje wyniki, że do operacji cotygodniowych na swoim koncie przez urządzenia mobilne przyznaje się <strong>jedynie 3% respondentów</strong> - a więc 22% korzysta dość rzadko...<br /> <br /> Tak więc 25% w USA <strong>korzysta z bankowości mobilnej</strong> (CheckFree, 2008), w Polsce wg ING ok. 21% <strong>jest zainteresowanych</strong>... ach te nasze wielkie nadzieje...<br /> <br /> ?w przeciągu roku liczba osób korzystających z usług bankowych przez urządzenia mobilne w USA wzrosła z 400 000 w 2007 do ponad 3 milionów w ubiegłym roku - takie dane przedstawiło ABI Research. <a href="http://interaktywnie.com/newsy/2789-bankowosc-przez-duze-m.html" target="_blank">http://interaktywnie.com/newsy/2789-bankowosc-przez-duze-m.html</a> <br /> <br /> Co ciekawe wg badań najważniejsze dla internautów jest sprawdzanie salda konta 80%, potem kart/lokat 70%, kolejno lokalizacja bankomatów ok. 45% i dopiero ok. 40% przelewy mobilne! Tak więc kontekst bankowości mobilnej to przedewszystkim system orientacji i weryfikacji płatności!
Nie musi tak być. W drugiej połowie może być grup niezdecydowana czy się boi czy nie, np 20%.
Ponad połowa się nie boi, czyli niestety aż prawie połowa się boi...