61 proc. serwisów treściowych podąża w kierunku modelu "otwartej dystrybucji"
W istocie, zgodnie z danymi Accenture:
- 82 proc. respodnentów czuje, że rozwój nowatorskich i angażujących treści sprawia, iż rośnie konsumpcja mediów (bez względu na platformę),
- 61 proc. serwisów treściowych podąża w kierunku modelu "otwartej dystrybucji",
- tylko 7 proc. respondentów uważa, że P2P to jedyna technologia dystrybucji treści online, która sprawdzi się w dłuższej perspektywie.
66 proc. redpondentów stwierdziło, że nowe platformy lub nowe sposoby dostarczania treści są najważniejszymi stymulatorami wzrostu przychodów. 24 proc. badanych wskazało na nowe typy treści. 63 proc. przyznało jednocześnie, że w swoich modelach uwzględnią strategię dystrybucji "multi-screen", która łączy tradycyjną telewizję, kanały online i mobile.
38 proc. respondentów uważa, że największe dochody w perspektywie kilku najbliższych lat wygenerować mogą krótkie formaty video, na drugim miejscu (23 proc.) znalazły się portale i wydawnictwa internetowe, na trzecim zaś gry (18 proc.).
68 proc. respondentów ma świadomość dużego potencjału drzemiącego w treściach generowanych przez użytkowników oraz mediach społecznościowych. 56 proc. przyznało, że już w tym momencie aktywnie działa w tym obszarze internetu.
62 proc. badanych wierzy, że modele biznesowe wspierane reklmowo, będą numerem jeden w ciągu najbliższych 5 lat. 25 proc. wskazało na model rozpowszechniania treści oparty o subskrypcję, a 11 proc. na serwisy pay-per-play.
"To wspaniała wiadomość, że organizacje medialne rozwijają spójną wizję strategiczną kluczowych płaszczyzn rozwoju. Nie zmienia to jednak faktu, że potrzeba ogromnego wysiłku, by wypracować odpowiednie umiejętności" mówi Gavin Mann, prowadzący projekt Accenture Media and Entertainment.
Raport Accenture stwierdza także istnienie szeregu ograniczeń dla rozwoju rynku mobilnego. 51 proc. respondentów czuje, że dla intensywnego rozwoju sektora mobile barierę stanowi niska gotowość konsumentów. 42 proc. badanych uważa, że ogranicza go niemożliwość dostarczenia spójnego user experience, podczas gdy 37 proc. stwierdza, że najistotniejszą przeszkodą jest nie tyle brak gotowości po stronie użytkowników, ale także po stronie dostarczających treści, oraz operatorów komórkowych, co wyraża się w braku odpowiedniej infrastruktury i możliwości technicznych.
Raport PDF [PDF; 1,55 MB].
Źródło: Research Brief, Accenture
Pobierz ebook "Ranking Agencji Marketingowych 2025 roku i ebook z poradami o promocji w sieci"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»