Wielka bitwa pod przykrywką jednej słusznej idei rozpoczęta, czyli podziały ponad podziałami.
Wielka bitwa pod przykrywką jednej słusznej idei rozpoczęta, czyli podziały ponad podziałami.
Facebook i Google zaprezentowały wczoraj swoje najnowsze projekty, pozwalające twórcom stron internetowych na implementację Facebook Connect oraz Google Friend Connect. Jeżeli ktoś jeszcze nie słyszał o szczytnej idei zapoczątkowanej projektem OpenID, to tłumaczę, iż zakłada ona, że każdemu internaucie wystarczy jeden wirtualny profil, który "podąża" za nim podczas aktywności w każdym miejscu w sieci.
Dzięki wdrożeniu w swoim serwisie któregoś z rozwiązań pozwalamy użytkownikom na zalogowanie się używając loginu i hasła używanego do tej pory w Facebooku lub - w przypadku Friend Connect - w Google, Yahoo, AIM oraz OpenID.
W bardziej komfortowej sytuacji wydaje się Facebook, który umożliwia dodatkowo odnotowanie naszej aktywności w zewnętrznych serwisach na naszym "facebokowym" profilu. Dodatkową zaletą Facebook Connect jest ogromna rzesza użytkowników tego serwisu, którzy dołączając do kolejnych "podspołeczności" zorientowanych wokół serwisów, które wdrożą Connect'a będą sobie mniej anonimowi.
Pytanie tylko co to wszystko ma wspólnego z początkowymi założeniami OpenID? Wszak zamiast dążenia do ujednolicenia pewnych standardów i platform każdy stara się uszczknąć coś dla siebie - nie zapominajmy, że już jakiś czas temu podobne możliwości udostępnił MySpace.
Walka o zwycięstwo w tej kategorii zapowiada się niezwykle pasjonująco. Tylko czy na pewno ta walka jest potrzebna?
Pobierz ebook "Ebook z raportem: Jak wybrać software house dla działań marketingowych i e-commerce"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Piszesz Dominiku:<br /> <br /> <blockquote>Facebook, który umożliwia dodatkowo odnotowanie naszej aktywności w zewnętrznych serwisach na naszym \"facebokowym\" profilu</blockquote><br /> <br /> Facebook Connect pozwala nam na łatwą rejestrację np. w serwisie społecznościowym dla Emo;). Serwis, który jest wyposażony w tą integrację pobierze: zdjęcie profilowe, datę urodzin, imię, nazwisko, miejsce zamieszkania i kilka innych informacji w zależności od ustawień. Co do publikacji na \"Facebookowym profilu\" to byłbym tutaj bardzo ostrożny ponieważ:<br /> a) na własnym profilu zostanie odnotowany co najwyżej fakt \"dołączenia\" do zewnętrznej \"pozafacebook\'owej\" społeczności, praktyką nie jest transferowanie całej aktywności z zewnętrznego serwisu, Facebook Connect niekoniecznie oznacza wspólnych standardów dla \"czynności\" w ramach zewnętrznego serwisu jak: zakładanie grupy, komentowanie, dodawanie notek blogowych, znajomych itp.<br /> b) Facebook\'owy Bookmarking jest na tyle popularny, że w zasadzie to on decyduje o tym, czy jakiś materiał z internetu trafi na mój profil, czy nie.. wątpie aby Facebook Connect to zmienił.<br /> <br /> <blockquote>Dodatkową zaletą Facebook Connect jest ogromna rzesza użytkowników tego serwisu</blockquote><br /> <br /> Mimo wszystko wydaje mi się, że na świecie jest więcej użytkowników Google\'a niż Facebook\'a. <br /> <br /> Bardzo podoba mi się Facebook Connect i w najbliższym czasie będę wprowadzał to rozwiązanie do mojego serwisu społecznościowego. Jestem jednak zdania, że to rozwiązanie Google będzie miało większy wpływ na \"internet\", np. w przypadku tego bloga znacznie ułatwiłoby i uwierzytelniłoby komentowanie;)