10.05.2018 / Social media
 

Google i Facebook przygotowują się na irlandzkie referendum ws. aborcji

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 

Google zdecydowało się na grać ostro i zablokowało wszelkie reklamy dotyczące referendum, w którym Irlandczycy zdecydują, czy zmienić konstytucję tak, by umożliwiała łatwiejszy dostęp do aborcji. Firma zrobiła to w obawie przed zagranicznymi organizacjami wykorzystującymi luki w ustawach o finansowaniu kampanii politycznych przed wyborami. 

Podobnie, choć nie tak zdecydowanie, postąpił Facebook, który ogłosił, że pozwoli na kupowanie reklam dotyczących referendum wyłącznie organizacjom z Irlandii. 

Obie firmy, podobnie zresztą jak wiele innych z Doliny Krzemowej, są na celowniku regulatorów po szeregu skandali związanych najpierw z #Russiagate, kiedy to okazało się, że w 2016 roku organizacje powiązane z Kremlem, bez przeszkód korzystały z Facebooka, by wpływać na amerykańską opinię publiczną w przededniu wyborów; a potem z Cambridge Analytica, która bezprawnie wykorzystała dane 85 milionów użytkowników serwisu do działań politycznych. 

Irlandzkie referendum może okazać się dla technologicznych gigantów sprawdzianem. Okaże się, czy potrafią poradzić sobie z zagrożeniami, których nie mogą już ignorować. A irlandzcy politycy już teraz nawołują do stworzenia przepisów, ograniczających polityczne reklamy w internecie, tak samo jak w przeszłości uregulowano je w tradycyjnych mediach. 

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.