9.12.2015 / Social media
 

Już ponad 50 milionów firm wykorzystuje strony na Facebooku do kontaktu ze swoimi klientami

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Ponad 50 milionów firm wykorzystuje strony na Facebooku do kontaktu ze swoimi klientami. Jednocześnie ludzie używają firmowych stron do komunikacji, zostawiając na nich 2,5 miliarda komentarzy miesięcznie. 84% osób korzystających z Facebooka w Polsce jest na platformie połączonych z co najmniej jedną stroną należącą do małej lub średniej firmy.

- Dotarcie do klientów to największe wyzwanie stojące przed małymi i średnimi przedsiębiorstwami. Strony na Facebooku to mobilne narzędzie dla milionów firm na całym świecie. Ułatwiają przedsiębiorcom dotarcie do nowych klientów i komunikację z obecnymi za pomocą kanału, z którego korzystają na co dzień – urządzeń mobilnych - powiedziała Sheryl Sandberg.

Facebook próbuje przekonać jak największą liczbę firm do korzystania z jego ekosystemu, bo oznacza to ni mniej ni więcej - większe wpływy z rekla. Dlatego też prezentuje cały szereg nowych funkcji ułatwiających firmom komunikację z klientami za pomocą stron na Facebooku:

 • Większe możliwości zarządzania komunikacją dla właścicieli stron: możliwość ustawienia średniego czasu odpowiedzi na wiadomość: „w ciągu kilku minut”, „godziny”, „godzin” bądź „dnia”.
 • Przeprojektowana skrzynka odbiorcza, która daje firmom więcej informacji na temat ich klientów: szerszy kontekst pozwala administratorom stron szybciej odpowiadać na wiadomości i łatwiej zarządzać konwersacjami.
 • Łatwiejsze śledzenie komentarzy i odpowiadanie na nie: narzędzie w nowej zakładce „Aktywność”, które ułatwia administratorom monitorowanie komentarzy i odpowiadanie na nie.

Michael Sharon, menadżer odpowiedzialny za strony na Facebooku podsumowuje: - Ludzie mogą się kontaktować z firmami o każdej porze i za pomocą dowolnego urządzenia, dlatego oferujemy nowe narzędzie usprawniające zarządzanie interakcjami na stronach. Dzięki nim firmy mogą teraz łatwiej reagować zarówno na publiczne komentarze, jak i prywatne wiadomości, a przez to utrzymywać silną relację z klientami i rozwijać biznes.

A biznes Facebooka kręci się właśnie dzięki firmom, które coraz chetniej przeznaczają na niego budżety reklamowe. Inna sprawa, że mają coraz mniejszy wybór, bo zasięgi organicznych postów są raz po raz ograniczane i bez inwestycji nie ma już co marzyć o efektywnej komunikacji z jak najwiekszą liczbą klientów.

  • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • APLAN MEDIA APLAN MEDIA

  Wiedza pochodzi z doświadczenia, natomiast intuicja z serca. Od ponad 9 lat łączymy wiedzę z intuicją oraz...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.