To jego sposób na walkę z fake newsami.
WhatsApp będzie oznaczać wiadomości, które zostały udostępnione z innego źródła. Dodatkowa etykietka przy wiadomościach tekstowych, zdjęciach i filmach ma pomóc w walce z rozpowszechnianiem dezinformacji. Łatwo bowiem będzie ustalić, czy wiadomość została napisana przez nadawcę, czy może automatycznie (i bezmyślnie) podana dalej.
WhatsApp testował to rozwiązanie na swoich największych rynkach, Indiach i Brazylii, gdzie problem z rozpowszechnianiem nieprawdziwych informacji jest największy i całkowicie realny.
W Indiach z powodu fake newsa, w którym ostrzegano przed handlarzami dziećmi, doszło do linczu. Zginęło pięć niewinnych osób. Film, który rozwścieczył tłum, okazał się w rzeczywistości częścią kampanii społecznej.
W Brazylii z kolei WhatsAppa wykorzystano do rozpowszechniania nieprawdziwych informacji antyszczepionkowych, w czym upatruje się przyczyny powrotu żółtej febry.
Nowa funcjonalność jest dostępna w najnowszej wersji aplikacji.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Z jednej strony to naprawdę dobre, że będą weryfikować, czy coś jest \"fake newsem\" czy też nie.<br /> Z drugiej strony mam duży problem z tym, że to może być kolejna sposobność do inwigilowania i uznaniowego mówienia, czy coś jest nieprawdą czy nie jest. Wszystko w rękach Wielkiego Przywódcy.
Ludzie nie dajcie się oszukiwać! Whatsapp jest dziurawy i wcale nie za darmo. Płacicie swoją prywatnością. Polecam poczytać o polskim, bezpiecznym komunikatorze: <a href=\"http://https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/usecrypt-polski-szyfrowany-komunikator-na-smartfony-i-komputery/z6z6gnf\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"><a href=\"http://https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/usecrypt-polski-szyfrowany-komunikator-na-smartfony-i-komputery/z6z6gnf\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://https://businessinsider.com.pl/technologie/nowe-technologie/usecrypt-polski-szyfrowany-komunikator-na-smartfony-i-komputery/z6z6gnf</a></a>