Serwis, mieniący się "wizualną wyszukiwarką produktów" to następca portalu Riya, do przejęcia którego gigant z Moutain View przymierzał się już pięć lat temu.
Po co Google rozbudowana porównywarka cen? Michael Arrington z TechCrunch, który pierwszy podał informację o planowanym przejęciu podejrzewa, że przyczyn upatrywać należy w prowadzonych przez internetowego giganta eksperymentach związanych z wyszukiwaniem graficznym. Przemawiać może za tym również kwietniowa transakcja, w ramach której Google kupiło brytyjski startup Plink, działający właśnie w tej branży.
TechCrunch, powołując się na kilka niezależnych źródeł sugeruje, że w grę wchodzić może kwota sięgająca nawet 100 milionów dolarów. Wśród komentarzy dominuje opinia, że to mocno przepłacona inwestycja, choć żadna z potencjalnie zainteresowanych stron nie komentuje oficjlanie tej informacji.
Co ciekawe, założony w 2006 roku serwis Like.com powstał na gruzach Ryia.com, wyszukiwarki oferującej nowatorską technologię rozpoznawania twarzy. W 2005 roku Google przymierzało się do przejęcia Ryia, ostatecznie jednak wycofało się z transakcji.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
a może Google Like Me lub Me Like Google :D
Mnie osobiście like kojarzy się z facebookiem. Więc, może zamiast Google Me, będzie Google Like.