Alek Transportowy
Alek Transportowy 2013-05-08 13:11:00

Logistiko, obsługa logistyczna sklepów internetowych

Wśród rozwiązań logistycznych dla sklepów internetowych, pojawiła się nowa marka. Logistiko zapewnia outsourcing procesów logistycznych, w oparciu o model fulfilment. Właściciele małych i średnich sklepów zyskują znaczną oszczędność czasu oraz pieniędzy, co bezpośrednio przedkłada się na większe zyski.

Jak to działa?

Logistiko udostępnia swoją powierzchnię magazynową oraz zajmuje się kompleksową obsługą logistyczną sklepu internetowego. Począwszy od przyjmowania dostaw, poprzez magazynowanie towaru do kompletacji zamówień i dostarczenia go klientowi. Logistiko zajmuje się także obsługą zwrotów a integracja systemu sprzedaży z systemem magazynowym zapewnia zawsze aktualne stany magazynowe.

Zyskaj czas i zarabiaj więcej!

Najważniejszą korzyścią dla właścicieli e-biznesów jest oszczędność zarówno czasu jak i pieniędzy. Jeśli do tej pory właściciel sklepu sam zajmował się pakowaniem oraz nadawaniem przesyłek, musiał poświęcać na te czynności znaczną część swojego czasu. Wybierając rozwiązanie jakie daje Logistiko, odzyskany czas można przeznaczyć na podstawową działalność biznesową i zwiększenie sprzedaży, efektem czego będzie większy zysk przedsiębiorcy.

Wyższa jakość logistyki

Dla klientów sklepów internetowych istotnym czynnikiem wpływającym na satysfakcję z procesu zakupowego jest szybki czas dostawy. W sklepach internetowych współpracujących z Logistiko, zamówienia do godz. 15:00 dostarczane są już następnego dnia roboczego (przy wysyłce firmą kurierską). Do przesyłek mogą być dołączane gratisy, kupony rabatowe bądź ulotki promocyjne, co wpływa na budowanie marki sklepu a także zwiększanie powracalności klientów.

Pracownik idealny…

Logistiko to idealne rozwiązanie dla biznesów, których sprzedaż jest na tyle duża, że pojawia się konieczność zatrudnienia odrębnej osoby do obsługi zamówień oraz gdy pojawia się problem z przechowywaniem towaru. Logistiko to pracownik idealny, który pracuje na dwie zmiany, nigdy nie choruje oraz nie jedzie na urlop.

Oszczędności na przesyłkach oraz materiałach pakowych

Dzięki agregacji dużej ilości nadawanych przesyłek, Logistiko może zaoferować swoim klientom przesyłki w cenach jakich średni sklep nie otrzymałby od firmy kurierskiej czy brokera. Przesyłki w Logistiko mogą być dostarczane nie tylko kurierem, ale także za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz paczkomatów InPost, zatem sprzedawca może zaoferować rozwiązanie najlepiej dopasowane do potrzeb swoich klientów.

Znaczne oszczędności pojawiają się także na kosztach materiałów pakowych oraz dzięki zmniejszeniu ilości reklamacji. Pracownicy Logistiko zapakowali już przeszło 500 000 przesyłek, co jest najlepszym gwarantem ich doświadczenia oraz profesjonalizmu.

Logistiko – nowa marka, doświadczona firma

Logistiko jest nową marką, należącą do firmy AlleKurier Sp. z o.o. (właściciel serwisów AlleKurier.pl oraz statkiem.pl). Magazyn dystrybucyjny istnieje od 2007 roku, dotychczas funkcjonował jako jeden z elementów działalności jego właścicieli. Firma postanowiła znacząco rozwinąć ten obszar aktywności, w związku z czym zdecydowała się na utworzenie autonomicznej marki.

Logistiko to całodobowo strzeżone centrum logistyczne, dysponujące magazynem wysokiego składowania o powierzchni 1000 m2. Magazyn pracuje od 6:00 do 22:00 z możliwością uruchomienia trzeciej zmiany. Firma oferuje kompleksową obsługę sklepów internetowych począwszy od organizacji transportu międzynarodowego (drogą lotniczą oraz morską), magazynowanie towaru, a także kompletację zamówień oraz dystrybucję do klienta końcowego.

Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
 
 
 
wyślij
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2023 interaktywnie.com. All rights reserved.