Marcin Szklarski
Marcin Szklarski 2014-06-04 10:39:48

Samsung Z – smartfon z systemem Tizen

Firma Samsung Electronics Co., Ltd, zaprezentowała Samsung Z, czyli pierwszy smartfon działający na platformie Tizen, który będzie dostępny w otwartej sprzedaży. Urządzeniu można było przyjrzeć się z bliska 3 czerwca, podczas konferencji Tizen Developer Conference odbywającej się w San Francisco.

Samsung Z to nie tylko niezrównana jakość i najnowsze technologie, do jakich koncern zdążył już przyzwyczaić w swoich najnowszych modelach smartfonów, ale także innowacyjna platforma Tizen, zapewniająca szybkie i wydajne działanie oprogramowania. Wszystko to w połączeniu z wyświetlaczem HD Super AMOLED o przekątnej 4,8” i czterordzeniowym procesorem 2,3 GHz sprawia, że Samsung Z to doskonały wybór dla użytkowników, którzy poszukują wydajnego i lekkiego smartfona z nieszablonowymi rozwiązaniami.

Platforma Tizen zapewnia szybkie i optymalne działanie, między innymi dzięki sprawniejszemu zarządzaniu pamięcią. Wyposażony w tę platformę Samsung Z charakteryzuje się krótszym czasem uruchomienia i natychmiastową gotowością do jednoczesnej realizacji wielu różnych zadań. Urządzenie doskonale radzi sobie z grafiką 2D i 3D, zapewnia płynne przewijanie ekranu i udoskonalone renderowanie stron WWW. Użytkownicy z pewnością docenią także wbudowany czytnik linii papilarnych, zapewniający bezpieczeństwo i ochronę prywatności.

Ciekawą nowością jest energooszczędny tryb Ultra Power SavingMode, opracowany z myślą o sytuacjach awaryjnych, zapewniający działanie smartfona nawet przy minimalnym poziomie naładowania baterii.
W smartfonie Samsung Z uwagę zwraca interesujący układ graficzny pulpitu i aplikacji, zapewniający łatwy dostęp do ulubionych funkcji i programów. Dobierając odpowiednie ustawienia w narzędziach Dynamic Box i Color Theme użytkownik może łatwo spersonalizować urządzenie zgodnie ze swoimi preferencjami.

Również na zewnątrz Samsung Z wygląda zupełnie inaczej od poprzedników. Jego smukła, geometryczna forma o wyrafinowanych liniach nadaje mu wyrazisty wygląd, choć nie odżegnuje się od rozpoznawalnej stylistyki urządzeń Samsung. Nowy smartfon będzie dostępny w dwóch eleganckich kolorach: czarnym i złotym.

Urządzenie trafi do sprzedaży w trzecim kwartale tego roku, najpierw w Rosji, a następnie w innych krajach. Z okazji premiery Samsung Z, jego użytkownicy będą mieli możliwość pobrania dodatkowych aplikacji w sklepie Tizen Store.

Więcej na samsungmedia.pl.

Na podstawie komunikatu prasowego Olafa Krynickiego (Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.) z 3 czerwca 2014 r.

 1 / 1 
Mateusz Biedronka
1. Mateusz Biedronka 19.06.2014 / 22:15
A mnie jakoś ciągnie ostatnio do tych smartfonów od telefunkena.Dowiedziałem sie że znowu wrócili na rynek i zastanawia mnie czy ich produkty sa tak solidne jak kiedyś. W koncu 100 lta tradycji robi swoje.
 1 / 1 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Aby dodać komentarz, musisz być zalogowany
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
 
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2022 interaktywnie.com. All rights reserved.