Można na niej nie tylko zamówić już gotowy produkt, ale też poszerzyć swoją wiedzę o tym zadziwiającym materiale.
Łukasiewicz – IMiF uruchomiło stronę poświęconą grafenowi G- Flake, marce grafenu płatkowego, który powstaje w laboratoriach instytutu.
Pierwszy aparat marki Polaroid, który wprowadzono na rynek w 1947 roku, potrafił zrobić czarno-białe zdjęcie w ledwie 60 sekund. W tej samej klasycznej kolorystyce utrzymana jest strona gflake.shop zaprojektowana przez Balahibo Studio, w którym powstało również logo G-Flake.
Na nowej stronie gflake.shop można wypełnić formularz, aby zamówić różne formy grafenu płatkowego lub know-how naszych badaczy specjalizujących się w wytwarzaniu, badaniu i aplikacjach tego węglowego nanomateriału.
Każdy zainteresowany współpracą klient otrzymuje opiekuna, który pomoże mu w kontaktach z badaczami. Ci, zgodnie z zapotrzebowaniem biznesu, projektują grafen płatkowy pod konkretne zastosowania. Tak wygląda podejście do współpracy Łukasiewicz - Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki, ze światem biznesu i przemysłem na tle innych producentów grafenu.
Kilka słów o Grafenie
- Grafen płatkowy ma niewielkie rozmiary, ale nie należy go przez to lekceważyć. Jest potężnym wojownikiem, pozwalającym na przezwyciężenie wielu dotychczas nierozwiązanych wyzwań technologicznych. Cały czas eksplorujemy jego właściwości w poszukiwaniu coraz to nowszych zastosowań - podkreśla dr Adrian Chlanda z Łukasiewicz – IMiF.
To nowa jakość tworzenia produktów grafenowych, które nie muszą stać gotowe na półce (choć mogą). Biznes ma szanse bezpośrednio współpracować ze światem badawczy, aby zaprojektować produkt, który odpowiada na jego potrzeby.
- Dzięki temu, że pracują u nas specjaliści, którzy znają ten materiał bardzo dobrze i pracują z nim od lat, nasza “grafenowa księga przepisów” należy do najbogatszych na świecie – ale bez wątpienia wiele jeszcze pozostaje do odkrycia - dodaje Chlanda.
Lakier z grafenem G-Flake w walce z korozją
G-Flake® to zarejestrowany znak towarowy grafenu płatowego, którym instytut posługuje się w całej Europie. Dlatego też strona prowadzona jest w języku angielskim. Polscy badacze opatentowali poszczególne etapy produkcji grafenu płatkowego i produktów powstających na jego bazie, takich jak papier grafenowy i antykorozyjny lakier wodorozcieńczalny z dodatkiem grafenu. Lakierem można zabezpieczać stalowe konstrukcje budynków, wewnętrzne powierzchnie statków lub silniki elektryczne. Jego współtwórcami są naukowcy z polskich instytucji naukowych: Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytutu Mikroelektroniki i Fotoniki (IMiF) oraz Warszawskiego Instytutu Technologicznego (WIT) oraz z Instytutu Optoelektroniki Wojskowej Akademii Technicznej (WAT).
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»