Przemieszcza się, ma otwarty interfejs, zaś opensource’owe oprogramowanie służy mu do nauki i badań otoczenia. Oto KUKA youBot – bardzo ciekawy robot przemysłowy. Chcecie dowiedzieć się więcej na jego temat? Zapraszam do dalszej części wpisu. LumiAR – takiej lampy nie widziałeś! Maszynę stworzyła firma KUKA – jeden z liderów na rynku robotyki przemysłowej. youBot został zaprezentowany na [...]
Przemieszcza się, ma otwarty interfejs, zaś opensource’owe oprogramowanie służy mu do nauki i badań otoczenia. Oto KUKA youBot – bardzo ciekawy robot przemysłowy. Chcecie dowiedzieć się więcej na jego temat? Zapraszam do dalszej części wpisu.
LumiAR – takiej lampy nie widziałeś!
Maszynę stworzyła firma KUKA – jeden z liderów na rynku robotyki przemysłowej. youBot został zaprezentowany na konferencji Automatica w Monachium (miała ona miejsce w mijającym tygodniu). Spotkał się z bardzo pozytywnymi reakcjami, padły nawet słowa o nowej klasie robotów. youBot nie musi być używany wyłącznie w przemyśle – swoje zastosowanie może znaleźć także w badaniach, wojsku (choć to ma swoje własne programy robotyzacji i ich dostawców, jak np. iRobot) czy też nawet i w domach prywatnych osób. Prezentuje go w działaniu poniższy filmik:
Wystawa robodinozaurów
Teraz trochę danych ze specyfikacji. youBot waży 26 kg (w tym 6 samo ramię), może transportować do 20 kg ładunku, a zasilany jest dwoma bateriami 12V (5Ah). Komputer pokładowy posiada płytę ITX (512 RAM, 4 GB pamięci, pasywne chłodzenie, wejścia WLAN i USB). Otwarte oprogramowanie odpowiada między innymi za orientację przestrzenną maszyny, zaś pozostałe elementy składowe to software służący rozróżnianiu obiektów, manipulacjom i innym czynnościom. youBot może uczyć się nowych kształtów na podstawie wprowadzonych parametrów i np. wprowadzamy mu dane, aby zebrał wszystkie przedmioty o wymiarach 3×2x5 mm, a maszyna posłusznie zabiera się do ich wyszukiwania, omijając przy tym przeszkody i ignorując wszystko, co ma inne rozmiary niż wskazane.
Robot będzie sprzedawany od listopada na terenie Niemiec, od 1 XII na terenie Europy, a dopiero w marcu trafi na rynki azjatyckie i amerykańskie. Koszt kompletnej maszyny to ponad 80 000 PLN (20 tysięcy Euro). Jeśli ktoś z tych czy innych powodów chciałby kupić samo ramię, czeka go wydatek ponad 50 tys. (13 000 Euro).
Źródło: gadzetomania.pl
Pobierz ebook "Ranking Agencji Marketingowych 2025 roku i ebook z poradami o promocji w sieci"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»