4.01.2010 / PRportal.pl
 

Internetowa piaskownica – bezpieczeństwo dzieci online

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
PRportal.pl
 

Czy programy antywirusowe, zapory sieciowe i długie hasła wystarczą, by zagwarantować ochronę dzieciom korzystającym z Internetu? Kaspersky Lab Polska, producent rozwiązań do ochrony danych, informuje o opublikowaniu w autorskiej Encyklopedii Wirusów VirusList.pl nowego artykułu pt.: „Internetowa piaskownica – bezpieczeństwo dzieci online”.

Tekst autorstwa Macieja Ziarka, analityka zagrożeń z Kaspersky Lab Polska, ma na celu skupienie uwagi na problemie, który ciągle jest marginalizowany – kwestii odpowiedniego zabezpieczenia stanowiska komputerowego dziecka nie tylko przed wirusami i tradycyjnymi zagrożeniami, ale także spamem skierowanym do najmłodszych, treściami wulgarnymi i niecenzuralnymi.

W dzisiejszych czasach większości osób bezpieczeństwo w Sieci kojarzy się z programem antywirusowym, zaporą sieciową, zwalczaniem wirusów i długimi hasłami. Potwierdzeniem tego są odpowiedzi na pytania zadane przechodniom należącym do różnych grup wiekowych (20 – 50 lat).

Odpowiedzi te oscylowały wokół najczęstszych problemów, z jakimi zmagają się obecnie użytkownicy Sieci, czyli wirusami i utratą danych. Żadna z ankietowanych osób nie skojarzyła bezpiecznego Internetu z zapewnieniem należytej ochrony dla dzieci i młodzieży.

Autor artykułu porusza problemy, takie jak gry online, spam kierowany do dzieci, strony internetowe zawierające treści nieodpowiednie dla osób nieletnich a także to, w jaki sposób najmłodsi użytkownicy komputerów korzystają z Internetu.

„Coraz częściej Internauci uświadamiają sobie, że są podatni na różnego typu ataki i próby manipulacji”, mówi Maciej Ziarek, analityk zagrożeń z Kaspersky Lab Polska. „Niestety jeszcze stosunkowo mała część społeczeństwa zdaje sobie sprawę z tego, że zagrożeń czyhających na dzieci jest wiele więcej. Nie wszystko, co oczywiste i racjonalne dla dorosłego, musi być takie dla najmłodszych. Nie wystarczy instalacja programu antywirusowego – w ten sposób zabezpieczamy raczej zasoby komputera a nie dziecko. Należy rozważyć kompleksową ochronę komputera typu Internet Security, zawierającą m.in. moduł kontroli rodzicielskiej. Niezależnie jednak od tego, co zainstalujemy i na jaki typ ochrony się zdecydujemy – nic nie zastąpi rozsądku i świadomości. W Internecie bardziej niż gdziekolwiek indziej trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania. Nigdy bowiem nie wiadomo, kto jest po drugiej stronie.”

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.