
Rozwój organizacji wiąże się zazwyczaj z dynamicznym rozwojem infrastruktury IT, zwiększa się ilość serwerów, baz danych i aplikacji. W takiej sytuacji może okazać się, że stosowane do tej pory metody zabezpieczania danych są niewygodne w zarządzaniu. Rozproszone mechanizmy kopii zapasowych stają się problemem. Weryfikacja kopii pochłania wiele czasu, co skłania do jej zaniechania. Dodatkowe problemy [...]
Rozwój organizacji wiąże się zazwyczaj z dynamicznym rozwojem infrastruktury IT, zwiększa się ilość serwerów, baz danych i aplikacji. W takiej sytuacji może okazać się, że stosowane do tej pory metody zabezpieczania danych są niewygodne w zarządzaniu. Rozproszone mechanizmy kopii zapasowych stają się problemem. Weryfikacja kopii pochłania wiele czasu, co skłania do jej zaniechania. Dodatkowe problemy z tego wynikające to: wielość napędów taśmowych podłączonych do wielu systemów, wielość dysków, na których przechowywane są kopie danych, których nie można skatalogować, itp.
Remedium na powyższe problemy jest centralny system zarządzania kopią zapasową. Obecnie na rynku znajduje się wiele rozwiązań, które w zasadzie niewiele różnią się w swej funkcjonalności. Który system wybrać? Czym się kierować dokonując wyboru?
Aby dokonać optymalnego wyboru, należy:
- zdefiniować swoje potrzeby, czyli określić, czego oczekuje się od systemu kopii zapasowych,
- ustalić jak będzie prowadzona polityka przechowywania kopii zapasowych,
- zdefiniować obszary przyszłego rozwoju systemu, tak, aby mógł on się rozwijać wraz z organizacją,
- podjąć decyzję, czy dane muszą być szyfrowane, a system musi oferować szyfrowanie danych na nośnikach dyskowych i taśmowych.
Kolejnym etapem jest przygotowanie zestawienia odpowiedzi i informacji w ww. tematach, aby rozpocząć poszukiwania odpowiedniego systemu kopii zapasowych. Podstawowe informacje dostępne są w Internecie i na stronach producentów oraz dystrybutorów oprogramowania. Warto również skorzystać z infolinii i porozmawiać o funkcjonalności systemu pod kątem indywidualnych potrzeb.
Następnie należy utworzyć krótką listę odpowiedniego dla nas oprogramowania w oparciu o cenę oprogramowania oraz koszty i poziom wsparcia. Znając koszty zakupu oraz utrzymania można wybrać produkt, na który stać organizację i który spełnia oczekiwania.
„W przypadkach, gdy nie jesteśmy w stanie zdefiniować naszych wymagań wobec systemu zarządzania kopiami zapasowymi, możemy zwrócić się do zewnętrznego konsultanta, który pomoże nam zdefiniować te wymagania oraz zaproponuje odpowiednie rozwiązanie.” – mówi Leonid Venglinski, IT Continuity Architect w firmie Integrity Solutions Sp. z o.o. Grupa Altkom
źródło/autor: Altkom
Pobierz ebook "Ranking Agencji Marketingowych 2025 roku i ebook z poradami o promocji w sieci"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»