Niemiecka wersja logo PiS albo całkowity zanik marki na rynku. Największe firmy na rebranding wydają grube miliony. W połowie czerwca z rynku zacznie znikać Era, a pojawi się T-Mobile.
Dziś Era rozpoczyna rebranding. Na konferencji przedstawi, kiedy całkiem zmieni się w T-Mobile i jak będą przebiegać kolejne etapy. Branżowe media spekulują, że operator Era będzie nazywał się T, a nie T-Mobile. Według wcześniejszych informacji, sieć telefonii zdecyduje się na zmianę dopiero w połowie czerwca. To półtora miesiąca później niż zakładali przedstawiciele. Nie ma również pewności co do planowanych kosztów. Mówi się o wydatkach rzędu 50 milionów złotych, tymczasem jeszcze dwa miesiące temu szacowano je na 100 milionów.
W ciągu ostatniego roku sporo polskich marek przeszło rebranding. Prezentujemy te, naszym zdaniem, najciekawsze.
Orzeł PZPN jak w logo PiS-u
Stworzenie nowej identyfikacji PZPN wynikało z chęci poprawy fatalnego wizerunku związku. To także próba ujednolicenia używanych znaków - charakterystyczne szarfy będą zdobić logo również reprezentacji Polski, a także pozostałych drużyn. Za projekt odpowiedzialna jest agencja kreatywna Salt And Pepper Brand Design. Rebranding rozpoczął się w kwietniu tego roku.
Nowy wizerunek budził pewne kontrowersje. Główny zarzut do nowego logo Polskiego Związku Piłki Nożnej dotyczył kształtu głowy orła. O podobieństwie do orła znanego z logo partii Prawa i Sprawiedliwości mówił Ryszard Czarnecki, w wywiadzie dla onet.pl. Zastrzeżenia polityka budziły także barwy:
- Te barwy są trochę szokujące, kuriozalne i absurdalne. O ile mi wiadomo, to Polska nie jest niemieckim landem - twierdzi poseł.
W ramach rebrandingu agencja Salt And Pepper Brand Design wymyśliła nowe hasło Łączy nas piłka.
Razem ze związkiem, całkiem nowego logotypu doczekały się rozgrywki Pucharu Polski. Grafika utrzymana jest w podobnym charakterze, a wstęgi układają się w kształt trofeum, o które walczą piłkarze.
PKO BP - autorski font, ale bez dużych zmian
Rebranding największego banku w Polsce objął 1,2 tysiąca placówek oraz blisko dwa tysiące agencji na terenie całego kraju. Cały proces zmiany marki trwa od marca i potrwa do końca tego roku.
Twarzą kampanii reklamowej został Szymon Majewski. Zmiana wizerunku miała zachęcić głównie młodszych klientów do skorzystania z usług PKO BP.
Logotyp zyskał nowocześniejsze barwy. Graficy stworzyli również autorski font, w którym napisany jest slogan banku Dzień dobry. Hasło ma sugerować otwartość na klientów.
Zmianę marki przeprowadziła agencja White Cat Studio w ścisłej współpracy z Karolem Śliwką, grafikiem odpowiedzialnym za firmowy znak PKO BP z 1967 roku.
Velvet miękki jak Kleenex
Rebranding Velvet jest podzielony na dwa etapy. Pierwsza część trwa od początku maja do października. Obok dotychczasowego logotypu firmy, na chusteczkach widnieje znak Kleenex.
Od października marka na półkach pojawią się nowe produkty tej firmy, jak choćby Kleenex Balsam Fresk. Dopiero wtedy zostanie oficjalnie wprowadzona na polski rynek.
- Rebranding dotyczy jedynie kategorii chusteczek. Papier toaletowy i ręczniki pozostają pod marką Velvet - dodaje Magdalena Ciuraszkiewicz.
Ergo już prawie nie Hestia
Towarzystwo ubezpieczeniowe Ergo Hestia coraz bardziej upodabnia się do swojego niemieckiego udziałowca Ergo. W poprzednim logotypie dominujący człon stanowiło słowo Hestia, natomiast po rebrandingu, najbardziej widoczny jest czerwony napis Ergo. Ubezpieczyciel zrezygnował również z zielonego znaku graficznego. Proces rebrandingu rozpoczął się w czerwcu zeszłego roku i trwał trzy miesiące.
Marka Ergo Hestia może niedługo zniknąć z polskiego rynku, a zastąpi ją Ergo. Niemiecki ubezpieczyciel wykupił prawa do nowej hali sportowej w Trojmieście i nazwał ją Ergo Arena, a nie Ergo Hestia Arena.
Za nowe logo towarzystwa odpowiedzialni są wewnętrzni graficy firmy. Zmieniona szata graficzna pojawi się w ponad 700 agencjach, a także na wszystkich materiałach korporacyjnych i dokumentach ubezpieczeniowych.
Radio Zet bez kropki nad "i"
Zmiana logo i rebranding związany jest z nowym pozycjonowaniem radia. Grupą docelową stacji mają być Polacy z przedziału 28-45 lat. Logotyp pojawił się we wrześniu, wraz z wejściem jesiennej ramówki.
Nowe logo nawiązuje do poprzedniego kolorem. Czerwona barwa oznacza muzykę, a niebieska to codzienna porcja informacji. Zdaniem przedstawicieli stacji, nowa identyfikacja wizualna została unowocześniona, ale jednocześnie zachowała dynamizm i energię z poprzedniego logo. Nowy znak opracowała agencja Mamastudio. Charakterystyczny jest brak kropki nad i w napisie Radio.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»