
Social media w dużym stopniu służą zabawianiu. Content nastawiony na pozyskanie Lubię to wzbudza zainteresowanie przez krótką chwilę. Dlatego tym bardziej na uwagę zasługują akcje, które potrafią zatrzymać na dłużej i zmusić do refleksji.
W tym roku Prima aprilis wypadł w samego Śmigusa-dyngusa. Połączenie Prima aprilisowego żartu i dyngusowego kubła zimnej wody udało się załodze Niebezpiecznika, która przeprowadziła ciekawy eksperyment połączony z akcją informacyjno-edukacyjną.
Dzień wcześniej na swoim profilu na FB serwis ogłosił, że Facebook umożliwia użytkownikom sprawdzenie, kto ostatnio przeglądał ich profil. W dalszej części artykułu, krok po kroku znajdowała się instrukcja, jak z tej funkcji skorzystać. Załoga Niebezpiecznika chciała między innymi sprawdzić czy użytkownicy zignorują wszelkie zasady bezpieczeństwa i na przykład wykonają logowanie do strony, która łudząco przypomina Facebooka, ale nim nie jest.
Dopiero 1 kwietnia wieczorem Niebezpiecznik ujawnił, że wszystko było żartem, który swoim zasięgiem zaskoczył samych autorów. Instrukcja została przeczytana ponad 110 tysięcy razy, post z linkiem do niej doczekał się kilkuset share'ów, a przycisk zaloguj do fałszywej strony wcisnęło ponad 13 tysięcy osób. Użytkownicy omamieni wizją skorzystania z pożądanej - a niedostępnej na FB - funkcjonalności, zapominali o zasadach bezpieczeństwa i wykonywali czynności z instrukcji, mimo że groziły one utratą hasła do konta na FB.
Primaaprilisowy żart Niebezpiecznika zbiegł się w czasie z atakiem hackera/hackerów na profile różnych marek. W niepowołane ręce trafił m.in. profil Gazety Wyborczej. Nawet doświadczeni moderatorzy padli ofiarą phishingu.
Tym większe uznanie dla załogi Niebezpiecznika, której akcja była niczym Śmigus-dyngusowy kubeł zimnej wody na głowę. Jak widać ostrożności nigdy za wiele, a zasad bezpieczeństwa w sieci należy przestrzegać bezwzględnie, nawet gdy news pochodzi z zaufanego źródła.
Drugą kampanią, która zwracała uwagę w ostatnim czasie jest spot Pieniądze mogą pokonać raka fundacji Alivia. Spot przygotowany między innymi we współpracy z Platige Image z dynamiczną muzyką grupy Archive wciąga jak najlepsza gra komputerowa i pomaga zrozumieć jak ważne w leczeniu jest wsparcie finansowe dla osób chorujących.
Klip zachęca do przekazania procenta podatku fundacji Onkologicznej Osób Młodych Alivia.
W czasach gdy o procent podatku ubiega się coraz więcej organizacji, widać że i na tym polu zaczyna być ważna kreacja, która w nieszablonowy sposób zwraca uwagę na cele i misję stowarzyszenia.
Które kampanie się nie udały? Kilka dni temu Rada Etyki Reklamy uznała, że emitowana ubiegłoroczna reklama radiowa sieci Kaufland narusza normy Kodeksu Etyki Reklamy. W spocie chłopiec pyta tatę Dlaczego to mama odwala w domu całą brudną robotę?, a ojciec odpowiada Ona sama tak chce, aby mieć czyste sumienie. Widząc takie kreacje reklamowe zastanawiam się co kierowało autorem, który musiał sięgnąć po seksizm, by wyrazić przekaz reklamowy. I czy dużo jeszcze przed nami reklam, opartych na szczuciu cycem, seksizmie albo utrwalaniu stereotypów?
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Tworzymy nowoczesne dedykowane web aplikacje. Naszą domeną jest bezkompromisowa jakość kodu, bezpieczeństwo oraz...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
BIZZIT S.A. to Mistrz Polski w pozycjonowaniu stron internetowych już w 2008 roku (oraz nagrody i wyróżnienia)....
Zobacz profil w katalogu firm »
Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...
Zobacz profil w katalogu firm »