Portal idzie wraz z trendem i upraszcza stronę główną, stawiając jednocześnie na duże nagłówki i większe zdjęcia.
Łucja Gdala, co-managing director, Codemedia
Przede wszystkim należy pochwalić dobre zrozumienie potrzeb użytkownika, który od serwisu TVN24.pl oczekuje zapewne przede wszystkim jakościowych, łatwodostępnych treści multimedialnych. Dobra ekspozycja materiałów wideo w nowym serwisie otrzymuje dużego plusa. Nowa podstrona wyłącznie z materiałami wideo ma bardzo wygodną nawigację, gdzie kliknięcie w polecane materiały powoduje „skrolowanie” galerii z wideo.
Dzięki temu mamy bezpośredni dostęp do wszystkich najnowszych materiałów wideo bez
konieczności przeładowywania strony w poszukiwaniu konkretnej kategorii. To duża oszczędno0ść czasu! Dobrze korzysta się z tej opcji przy użyciu tabletu.
Warto też zwrócić uwagę na nowe forum z możliwością oceny komentarza, choć to już właściwie standard. Dobrze operuje się też wszechobecnymi strzałkami do nawigacji, oraz czytelnym menu dostępnym z każdego poziomu serwisu.
Pewnym mankamentem jest oczywiście długość ładowania strony, ale główna grupa docelowa tvn24.pl nie powinna mieć z tym problemu.
Ogólnie strona sprawia wrażenie serwisu bogatego w treści, dobrej jakości zdjęcia i materiały wideo – „godnego” tak lubianego brandu jak tvn24.pl.
Dmitrij Żatuchin, Dook.pl
Zmiana designu i layoutu tvn24.pl to wbrew pozorom duży krok na przód w trendzie upraszczania serwisów informacyjnych. Lubię zrozumiałe, przejrzyste serwisy i tym samym doceniam to, co zostało zrobione.
Oczywiście, jest kilka (a może i naście) błędów, które należy poprawić, a których można było uniknąć:
- wyszukiwarka jest bardzo słabo widoczna,
- po wejściu w sekcję „zaloguj się” i „zarejestruj się” – ukazuje się niespójny design,
- w menu poziomym, sekcja „więcej” zawiera jedynie 2 elementy, nie znajduję również uzasadnienia innego stylu elementu menu „Foto”
- w głównym oknie z wiadomością dnia, wyświetlane nagłówki i zdjęcia mogłyby się automatycznie przewijać, lub chociaż po najechaniu kursorem na tytuły, zmieniać zawartość.
- Po dłuższym czasie patrzenia na nagłówek na żółtym tle zacząłem odczuwać niepokój czy zdenerwowanie, być może to kwestia gustu, ale zmieniłbym tło być może na jasno szare.
- Podczas czytania wiadomości umieszczonych na równi z prawym paskiem o niebieckim tle, uwaga jest znacząco rozpraszana
- Nie jest możliwe przejście do komentarzy (piktogram z liczbą komentarzy jest nieklikalny) , dodatkowo brakuje prostego odnośnika „dalej” lub „więcej”.
- Brak spójności odtwarzaczy wideo – część, po kliknięciu w „Play”, uruchamia się na tej samej stronie, część przenosi do innych działów TVN, gdzie odtwarzacz jest niespójny wyglądem i funkcjonalnością
- W wiadomości brakuje powrotu do poprzedniej strony / listy wiadomości:
- Sekcja z komentarzami moim zdaniem powinna mieć tło granatowe w nagłówku, a artykuły „podobne” – szare tło (czyli zamiana akcentów):
Podoba mi się sekcja z wideo, która jest wygodna w użytkowaniu, zastosowanie ciemno szarego tła spowodowało skupienie uwagi na treści wideo. Zmieniłbym jedynie miejsca odtwarzania wideo oraz listy – umieszczając odtwarzacz po prawej a nie po lewej stronie.
Podsumowując: zmiana jest na plus, ale dla mnie to wersja beta wymagająca kilku poprawek.
Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający, Biuro Podróży Reklamy
Zmiany podobają mi się i właściwie nie mam większych zastrzeżeń. Czyżby tvn24.pl
zainspirował się sukcesem natemat.pl? Trochę na to wygląda. Serwis układem treści strony głównej i prezentacją treści na podstronach przypomina natemat.pl i bardzo dobrze. Mimo że podobieństwo jest duże nie można powiedzieć, że inspiracja jest zbyt głęboka. Tak po prostu dziś należy podawać kontent informacyjny. Nie ma lepszego rozwiązania. Ascetyczny design, porządek, duże tytuły, duże i koniecznie wąskie, poziome zdjęcia i video, wykorzystanie szerszej przestrzeni ekranów to dziś jedyna słuszna droga do dostarczania kontentu informacyjnego przez www.
Przy tym wszystkim tvn24.pl nie stracił swoich unikalnych cech. Po pierwsze została prezentacji pełnych leadów artykułów pod tekstami (możliwość czytania newsów bez konieczności cofania się – wystarczy zjechać w dół), dzięki czemu user ma poczucie bycia na głównej stronie za każdym razem kiedy czyta artykuł. Po drugie w artykułach pozostały odniesienia do pokrewnych artykułów na dany temat – śródtekstowe, atrakcyjne leady graficzno tekstowe. Po trzecie pozostał główny lead w postaci ogromnego poziomego zdjęcia (teraz w tym poziomym elemencie jest też możliwość odtwarzania video).
Natomiast cieszy mnie rezygnacja z lewej kolumny zajawek. Kto w to klikał? Przez to przestrzeń na treść stała się szersza. Jest cały czas prawa kolumna – to wystarczy. W nowym serwisie serwowanie zarówno tekstów jak i video oraz zdjęć jest lepsze.
Wzorem Onetu (ta sama Grupa kapitałowa ITI) został zrobiony porządek z systemem komentowania. Komentarze zostały bardziej wyeksponowane (opcja awatara) i bardziej widoczna i bardziej funkcjonalna jest integracja z social media. W przeciwieństwie do natemat.pl, który ma komentarze w systemie Facebook, tvn24.pl podobnie jak Onet.pl postawił na rozwiązanie kontrolowane w pełni przez siebie. Niestety oznacza to konieczność rejestracji. Długo by mówić o wadach i atutach poszczególnych rozwiązań. Coś za coś. Dzięki systemowi oceniania wartościowych komentarzy i możliwości zgłoszenia naruszeń jest szansa, że voice of Poland będzie lepszej jakości.
Cieszę się, że tzw. raporty na dany temat – na przykład obraza Polaków przez Obamę są sygnalizowane przez widoczny tag zdaniowy nad artykułem, a nie przez śródtekstowe leady. Mało jest takich, który na raz chcą przyswoić pełny pakiet wiedzy na dany temat. Przy okazji w koszu wylądowała mobilna wersja serwisu, która była straszna. Wybitnie nieudana i prymitywna. Obecnie serwis na urządzeniach mobilnych wygląda lepiej ale jednak nie tak dobrze jak mobilna wersja natemat.pl.
Podsumowując nowy tvn24.pl oceniam 8/10. Jeden punkt odejmuję za mniej atrakcyjne niż w natemat.pl tytuły artykułów i słabą interakcję z nimi po najechaniu na tytuł (drobiazg, ale ważny, bo to najbardziej rzutuje na czas i głębokość wizyt). A drugi punkt odejmuję za brak jakiegoś innowacyjnego rozwiązania, które miałoby rzeczywiście nowatorski charakter.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomimo błędów graficznych, serwis wciąga. Weszłam na chwilę by ocenić design, a zostałam by przejrzeć i poczytać.
Myślę, że <a href=\"http://tvn24.pl\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://tvn24.pl</a> idzie w dobrym kierunku :)
szkoda tylko, że do zespołu pracującego nad tym serwisem nie dołączył grafik.