31.07.2009 / inspiracje / Wideo
Absolutny must see dla każdego motion designera
Krzysztof Adamus
business development director / Opcom Sp. z o.o. S.K.A.
 

Ostatnio dużo bawię się filmem i montażem i siędzę chyba więcej na vimeo niż gdziekolwiek indziej. Znalazłem klimatyczny filmik, który powstał wułącznie przy pomocy kamerki internetowej w laptopie (i jednego pluginu).

Polecam wszystkim, którzy narzekają na sprzęt :)

Polecam też plugin magic bullet looks (działa na sony vegas, final cut, premiere, after efects...). Jedyny plugin jakiego używam. Jeśli ktoś zna podobnie dobre dla sony vegas albo premiera będę bardzo, bardzo, bardzo wdzięczny za link.

Masz ciekawe info? Podziel się nim z innymi!
Komentarze (15)
« Poprzednia  2 / 2 
Przemysław Pawlak
11. Przemysław Pawlak 09.08.2009 / 16:23
no pewnie Dominik :)

Kwoty i nazwy sprzętu które podałem dotyczą jedynie nie do końca precyzyjnego sformułowania Krzyśka: "który powstał wułącznie przy pomocy kamerki internetowej w laptopie (i jednego pluginu)"

A propos tanich kamer: HV30 kosztuje 3000zł i jest genialna do amatorskich zastosowań :)

o pomyśle nie ma nawet co dyskutować. Jakość ani żadne pieniądze go nie zastąpią, dlatego też teoretycznie low-costowy "Pan co życie" lubi mnie powala
Krzysztof Adamus
12. Krzysztof Adamus 09.08.2009 / 23:10
@ Przemek - faktycznie Philip użył tu Sony EX1. Sorki za wprowadzenie w błąd.

Warto dodać, że Pan Bloom mocno zajawiony jest na wykorzystanie lustrzanek do nagrywania filmów HD. Ten sprzęt nie jest tak aż drogi jak wymieniane przez ciebie kamery (oć z dodatkami to nadal duża kwota), ale daje już profesjonalne możliwości. W dużym stopniu właśnie pod wpływem Blooma zmieniłem mojego wysłużonego Nikona D80 na Canona 5D Mark II. Trochę karkołomna zamiana, bo musiałem wyprzedać przy okazji kilka nikonowskich szkieł, ale już we wtorek nowy aparat będzie u mnie i ostro biorę się za testowanie :)

Oczywiście pełna zgoda, że jak zawsze najważniejszy jest pomysł. A najlepszym przykładem jest komercyjny teledysk zrealizowany wyłącznie przy pomocy internetowych kamerek (tym razem już na pewno:)

Co do taniego sprzętu osobiście rekomenduję Canona HG 20 (3 000 zł, a to próbka jego możliwości).

Przemysław Pawlak
13. Przemysław Pawlak 11.08.2009 / 22:06
jakoś nie mogę siebie przekonać do eksperymentów (bo tak je trzeba nazwać) nagrywania filmów aparatem. Przewagą jest tutaj oczywiście stosunkowo tańsza optyka do takiego 5D.
Nagrywanie 5D nazwałbym jednak nadal alternatywą i eksperymentem. Niechaj żyją kamery.
Napisz Krzyśku coś o filmach z 5D, chętnie poznam wieści z 1. ręki :)
Krzysztof Adamus
14. Krzysztof Adamus 12.08.2009 / 12:08
@Przemek
Oczywiście nagrywanie aparatem jest trudniejsze niż profesjonalną kamerą - nie ma autofocusa, w trzymaniu aparat jest mniej wygodny, itd. Z tych powodów tylko w niektórych sytuacjach można użyć 5D zamiast kamery. Ale wszystkie te ograniczenia rekompensowane są świetnej jakości obrazem uzyskanym dzięki pełnoklatkowej, 35 mm matrycy światłoczułej (porównanie) oraz profesjonalnej optyce.

Więcej na temat aparatów DSLR jako alternatywy dla kamer znaleźć można na bogu Philipa Blooma - polecam.

Co do możliwości 5D mark II wystarczy klepnąć w wyszukiwarkę vimeo "5D". Ja od wczoraj mam sprzęt u siebie i pewnie też niebawem coś pokażę :)

Krzysztof Adamus
15. Krzysztof Adamus 13.08.2009 / 00:50
Jeszcze jedno ciekawe porównanie. Panowie Byron Shah i Jason Ensler wrzucili na vimeo film nakręcony przy pomocy trzech różnych urządzeń: RED One (kamera za 80 tyś zł) , Panasonic GH1 (aparat za 6 tyś zł) i Canon EOS 5D MK2 (aparat 10 tyś zł).

Różnicy praktycznie nie ma.
« Poprzednia  2 / 2 
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2022 interaktywnie.com. All rights reserved.