PowerSaver to projekt edukacyjny Vattenfall Poland, który ma nauczyć polskich internautów, jak oszczędzać energię.
Akcja ma uświadomić internautom, w jaki sposób mogą oszczędzać energię, jednocześnie chroniąc środowisko.
Zadaniem projektu jest zachęcenie użytkowników z całej Polski do korzystania z trybu hibernacji (uśpienia) komputera, w efekcie czego będzie możliwe zaoszczędzenie około miliona godzin pracy komputerów. Zebrane w ten sposób oszczędności, posłużą do wyposażenia jednej z Polskich szkół w nowoczesny sprzęt multimedialny. Do zliczenia zaoszczędzonej energii wykorzystywany jest specjalny widget - tzw. PowerSaver. Za kreację internetową oraz opracowanie koncepcyjne i strategiczne projektu odpowiada agencja interaktywna Hypermedia.
W ramach projektu została przygotowana witryna, a także stworzono profile na Facebooku, GoldenLine i Naszej Klasie. Realizacji, towarzyszą działania reklamowe prowadzone w tych serwisach oraz za pomocą pakietów zasięgowych ARBOmedia. Kampania promująca akcję potrwa do 1 marca do 31 maja.
Źródło: Hypermedia
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Nie udało się uzbierać miliona godzin, więc Vattenfall przedłużył czas konkursu do 15 czerwca i wprowadził nowe zasady na wypadek gdyby nie udało się uzbierać zaplanowanej ilości godzin. Włączmy się intensywniej do akcji, zaangażujmy znajomych, rodzinę bo telefon można wygrać :-)
Judyta dokładnie, a jeszcze ważne jest to, iż trzeba sobie zdać sprawę, że nasza cywilizacja koszmarnie zanieczyszcza środowisko i trzeba je ratować dla przyszłych pokoleń. Zatem przyłączmy się też do akcji, nie tylko w czasie jej trwania ale hibernację komputera można stosować latami.
Przecież takie oszczędzanie energii głównie nam wyjdzie na zdrowie. Po pierwsze mniej zanieczyszczone środowisko, w którym sami żyjemy, mniejsze rachunki za prąd...z której strony nie spojrzeć to same korzyści.
Każda akcja uświadamiająca nam, że zanieczyszczamy naszą planetę jest godna pochwały. Ja też zainstalowałam sobie tą aplikację i staram się pamiętać o kliknięciu jak odchodzę od komputera. Nazbierało się już sporo minutek ale chyba ważniejsze jest to, że takie akcje " zmuszają" nas do myślenia o zanieczyszczaniu i działaniu dalej np. e-faktury, gaszenie niepotrzebnego oświetlenia, wyłączanie ładowarek z kontaktu jak ich nie używamy i.t.d. ....
A ja uważam, że dobrze, iż coraz więcej jest takich akcji uświadamiających nam jak ważna jest ochrona środowiska. Tym bardziej poprzez oszczędzanie energii. Aplikacja ta jest bardzo prosta w użyciu i może dzięki niej wyrobi się nawyk hibernacji komputera.
Właściwie od samego początku trwania akcji hibernuję komputer przy pomocy pobranej aplikacji i jestem pod wrażeniem ile w czasie miesiąca zaoszczędziłam. Teraz jeszcze na stronie znajduje się kalkulator dzięki któremu można przeliczyć ile CO2 produkuje nasz komputer i urządzenia z nim powiązane, ilość niesamowita...
Jak zawsze cieszą mnie takie inicjatywy. Do tego sam jestem zwolennikiem hibernacji. Nie wiem ile jest w tym prawdy, ale poza oczywistym oszczędzaniem energii, hibernacja ma wydłużać żywot laptopów.
Lepszy rydz, niż nic... Jednak ludzie nie mają nawyku oszczędzania energii, bo wydaje im się, że mogą doić planetę w nieskończoność. Gorzej, że wiemy już o tym, iż globalne ocieplenie to ściema i teraz nie będzie solidnego argumentu, żeby zmienić myślenie na bardziej konstruktywne...