Zakończyła się trwająca od końca lipca faza BETA serwisu www.interacta.pl - platformy umożliwiającej porównanie możliwości i osiągnięć polskich agencji interaktywnych.
W czasie trwającej ponad półtora miesiąca fazy BETA usunięto usterki, które nie zostały wykryte podczas wewnętrznych testów. Ale przede wszystkim, serwis został dostosowany do wymagań użytkowników. Dostosowanie to oznacza nie tylko różnego rodzaju poprawki związane z użytecznością platformy, ale wiele zupełnie nowych funkcjonalności stworzonych na życzenie użytkowników.
Agencje, oprócz podstawowych informacji o sobie, publikują w serwisie swoje portfolio - głównie serwisy internetowe różnego rodzaju, ale również m.in. prezentacje multimedialne, zestawy bannerów, projekty e-mailingów - w większości przypadków ilustrując je zrzutami ekranu.
Prace pogrupowane są według branż, co ułatwia potencjalnym klientom na usługi interaktywne porównanie realizacji z własnej dziedziny działalności. Mogą oni też przeglądać tylko agencje ze swojego obszaru - województwa lub miejscowości.
Użytkownicy mają możliwość tworzenia listy ulubionych realizacji oraz obserwowanych branż. Jeszcze we wrześniu pojawi się funkcjonalność umożliwiająca wysyłanie grupowego zapytania o ofertę do wybranych agencji.
Z kolei agencje mają dostęp do statystyk popularności swojej firmy oraz poszczególnych prac. Wiedzą też, ile razy kliknięty został link do ich strony WWW oraz adres e-mail. Jeżeli wyniki danej firmy nie wyglądają najlepiej, można je poprawić zamawiając wyróżnienie agencji lub wybranych realizacji na listach.
Od 24 lipca do połowy września w serwisie INTERACTA zostało opublikowanych ponad 850 realizacji.
Historię rozwoju serwisu INTERACTA można śledzić na bieżąco czytając blog prowadzony przez autorów serwisu od momentu uruchomienia fazy BETA.
Jesteśmy pierwszą w Polsce omnichannelową agencją marketingową. Odważne wizje oraz innowacyjne technologie...
Zobacz profil w katalogu firm »
Jesteśmy agencją butikową.Specjalizujemy się w projektach w Europie i obu Amerykach.
Jesteśmy jedynym...
Zobacz profil w katalogu firm »
Firma MENTAX powstała w 2005 roku. Posiadamy ponad 15-letnie doświadczenie w tworzeniu oprogramowania na...
Zobacz profil w katalogu firm »
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Odkryj ✨ Galaktykę Digital Marketingu z nami.
Zobacz profil w katalogu firm »
idea zacna ;-) ale katalog raczej skazany jest na agencje średnia i małe. duże świadomie pozycjonujące swoją markę nie pozwolą sobie na uczestnictwo w czymś takim. ale można sobie pooglądać realizacje tych mniejszych i zobaczyć gdzie jest największy potencjał, lub która jest w stanie przeskoczyć poziom tych największych, zapewne wołając mniej $$$$$$$$$$$$$ ;-)
a dlaczego nie można było zrobić takiego projektu dla tych najlepszych agencji ? pewnie zrobi się z tego katalog stron i nic poza-tym, a czy ktoś wie jaka agencja jest odpowiedzialna (lub kto) za ten projekt bo nie moge doczytac ....
Projekt prowadzi firma AVT wydająca między innymi Magazyn Internet i Internet Maker.
bo te duże, chcą w 100% kontrolować w jaki sposób komunikują swoją markę, poza tym nie chcą być w jednym katalogu z tymi małymi bo to im uwłacza ;-)))) na interaktywnie.com był kiedyś katalog dużych agencji, ale jakoś go już nie ma, zresztą był nie zawsze bez zasadnie krytykowany..
Zawsze można potraktować interacte jako katalog "tanich" podwykonawców... Nie każdą firmę czy osobę prywatną stać na dużą agencję, a przynajmniej mają dostęp do dużej bazy ofert, jakby nie patrzeć..
A może duże agencje boją się porównania ze średnimi i małymi? Bo nagle mogłoby się okazać, że wiele w gruncie rzeczy prostych serwisów miało zupełnie bezpodstawnie rozbuchany budżet?
swoją drogą niech administratorzy sami do katalogu wstawią k2, artegence, opcom i co im tam jeszcze wpadnie w ręce. Prowadzić katalogu nikt im zabronić nie może, dopóki nie wstawią danych osobowych, na które musieliby dostać pozwolenie, a wtedy katalog stanie się kompleksowy, a i te agencje stwierdzą zapewne że lepiej robić to samemu i mieć nad tym kontrolę ;-)
@konrad,
budżet to przecież nie tylko sam serwis, i to jeszcze oglądany z zewnątrz, ale też wiedza i doświadczenie, wsparcie i pomoc techniczna i cała otoczka, jaka towarzyszy promowaniu poważnego sajtu.. prawda?
@mn,
nie wiem czy nie byłoby to jakieś naruszenie, jeśli umieściliby na przykład loga agencji lub zaczęli na własną rękę przypisywać realizacje..?
@mn - do logo na siłę można się przyczepić, ale same dane o agencji na podstawie tego co znajdzie się na stronie www to tylko działalność redaktorsko-dziennikarska ;-)
tylko czy wtedy jest sens umieszczać taki wpis w serwisie, który ma w jednym miejscu podawać na tacy dane o agencji ale też jej realizacje itp ?
@mn - zgadzam się z pierwszym komentarzem. Niby fajna inicjatywa, ale mam bardzo mieszane odczucia. Z wielu portfolio straszą potworki. W jaki sposób zestawiać projekty jednoosobowych web studios z przedsięwzięciami, w których na każdym etapie uczestniczy sztab osób (etap planowania, konsulting, budowa architektury, makiet, testy użyteczności, kreacja, kodowanie....). Wszyscy próbujemy edukować klientów na czym tak naprawdę polega praca agencji interaktywnej i dlaczego nie można zrealizować złożonego projektu za kilka tysięcy złotych. Ba! Próbujemy wytłumaczyć, dlaczego z korzyścią dla klientów będzie niedługo choć symboliczne wynagrodzenie za udział w przetargu (choćby wyższy poziom prac). Różnica w wycenach nie wynika z tego, że duże agencje szukają na rynku głupców.
Czy INTERACTA, wrzucanie wszystkich prac do jednego worka, nie jest krokiem wstecz?
Nie boją się.
Zgadzam się z Dominikiem. Każdy serwis ma spełniać określone zadania i pod tym kątem dobierane są rozwiązania, które wykorzystuje się w projekcie. By stworzyć prosty (pozornie) serwis często potrzeba pracy wielu osób - jak wiadomo ta praca kosztuje. ;-)
Koncepcja interacta.pl wydaje mi się średnio trafiona. Każda licząca się agencja interaktywna posiada portfolio, przeważnie prezentowane na stronie firmowej. Umiejętnie prowadzona polityka informacyjna wystarcza zwykle do zachęcenia potencjalnych klientów do wizyty w serwisie agencji. Interacta.pl w mojej opinii to projekt raczej skierowany do firm stawiających pierwsze kroki na rynku. Wątpię by wzbudził szerokie zainteresowanie branży.
Przede wszystkiem to ten serwis jak na taka tematyke, powinien wygladac lepiej, niz to ma miejsce teraz. Lekki koszmarek.
Fakt, nie ma czym się tu podniecać, wygląda kiepsko i nie wydaje mi się żeby duże agencje z tego korzystały, tak więc mam nadzieje że obokrajowcy z tego portalu korzystać nie będą ;-)
Co znaczy "wyglądać lepiej"? Zgodnie z trendami? Jak zylion stron Web 2.0 - a'la digg czy może a'la wikipedia?
Ten serwis nie ma podobać się nam, tylko userom. Naszym potencjalnym klientom.
I jeżeli uda mu się ich przyciągnąć, to wszyscy się tam spotkamy.
(No, może nie licząc dużych agencji, bardzo dużych agencji i niezwykle dużych agencji, których tutaj wydaje się być najwięcej.)
Peace :)
Ciekaw jestem, jakie są na to szanse.
Wyglądać lepiej nie musi oznaczać wyglądać jak wszystkie inne serwisy 2.0, ale przynajmniej wyglądać dobrze, np. nierozjeżdżające się bloki, znaki zapytania nie wchodzące na buttony - takie niedociągnięcia też się pojawiają. Poza tym strona mogłaby być trochę lżejsza, przyjaźniejsza użytkownikowi, bardziej intuicyjna... logo mogłoby nie być we flashu, itp itd.
zgadzam sie z Karolem co do wygladu serwisu. A tak ogolnie, to nic innego jak zwykly katalog stron...
Serwis - totalna klapa - porwnanie realizacji firm i ludzi ktoryz siedza i skladaja stronki w domu - przeproaszam, ale co to za serwis i jak mozna porownac takie projekty. nei wiem czy tez mozna to nazwac zwyklym katalogiem stron - tu chyba tworcy mogli by sie obrazic, ale niestety robiac takie porownania trzeba jakos weryfikowac rynek i przemyslec strategie dzialania.