Wpisując błędy adres strony na Onecie czy Gazeta.pl, pojawi się błąd 404, a wraz z nim informacja o poszukiwanych osobach przez fundację Itaka.
- Fundacja Itaka poprzez tę kampanię chce zwrócić uwagę na problem zaginięć w Polsce oraz zachęcić internautów do wsparcia naszych działań - mówi Anna Dziurka, prezes fundacji. - Internauci od dawna wspierają nasze działania poszukiwawcze. Kluczowe dla poszukiwań jest jak najszybsze rozpowszechnienie wizerunku osoby zaginionej, co umożliwia nternet.
Kampania wykorzystuje strony 404, które wyświetlają się, gdy internauta nie znajduje poszukiwanej przez siebie strony.
- Zastosowaliśmy tutaj skojarzenie nieodnalezionej strony z osobami zaginionymi, poszukiwanymi przez Itakę – wyjaśnia Jacek Karaszewski, szef agencji Max Weber, która jest autorem i realizatorem koncepcji.
Na czym polega kampania? Na stronach 404 portali uczestniczących w kampanii obok tekstu „nie odnaleziono strony...” pojawia się dodatkowy komunikat – „...ale jeśli nam pomożesz odnajdziemy Pawełka, Maję, Piotrka, Dominika, Alę, Justynę, Tomka, Przemka. I wielu innych. Dowiedz się, jak możesz nam pomóc”.
Zamieszczone są także zdjęcia osób zaginionych, poszukiwanych przez Fundację Itaka oraz link do strony internetowej www.zaginieni.pl. Fundacja liczy na zwiększenie zainteresowania internautów tematyką zaginięć.
- W przypadku Onet czy Gazeta.pl, strony 404 to setki tysięcy wyświetleń komunikatu fundacji miesięcznie – dodaje Jacek Karaszewski.
Do działań internetowych na rzecz osób zaginionych mogą włączyć się inne portale oraz strony internetowe kontaktując się z Fundacją ITAKA pod adresem joanna.gogolinska@zaginieni.pl. Kampania potrwa z różnym nasileniem - do końca kwietnia.
W trakcie kampanii działania fundacji będą promowane także w sieci reklamy kontekstowej Adkontekst należącej do NetSprint.
Pomysłodawcą kampanii jest Max Weber, który odpowiada także za realizację. Partnerzy kampanii: Onet, Gazeta.pl, Zumi.pl, Demotywatory.pl, NetSprint.pl.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
To bardzo uczciwe postawienie sprawy:)<br /><br /> A serio - wyraznie pisalem o pewnej postawie i o braku zasad. W tym sensie winnych poziomu krajowej reklamy jest z pewnoscia wiecej<br /><br />
Tak, to przeze mnie w naszej branży jest jak jest, przyznaję się.
Poza tym, jak nie kradzione jak tak? :) a jak tak, to co tu lubic? Jakosc tlumaczenia z angielskiego?<br /><br /> Plus, nie moge oprzec sie wrazeniu, ze stanowisko prezentowane przez Pana Piotra jest jedna z przyczyn, dla ktorych polska scena reklamowa wyglada tak jak wyglada i wypada tak jak wypada na festiwalach, na ktorych jurorzy sa wyczuleni na bezczelne zrzynki i wtorne myslenie
Heh, jakos nie slychac o zuchwalych kradziezach pomyslow dokonywanych przez Droge5 albo R/GA
Hałasu pisze się przez samo H.<br /> Btw <a href=\"www.banksy.co.uk/indoors/badartists2.html\" rel=\"nofollow\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">www.banksy.co.uk/indoors/badartists2.html</a>
Standardem jest sprawdzenie przez agencję czy pomysł nie pojawił się gdzieś wcześniej. Jeśli nie sprawdziliście, to źle. Jeśli sprawdziliście i mimo to zrobiliście, to jeszcze gorzej. Co innego, gdyby naprawdę chodziło Wam wyłącznie o dzieciaki - wtedy powtórzenie kampanii w Polsce byłoby dobrą rzeczą. No ale tu zdaje się nie o dzieci chodzi wnosząc z pr-owego chałasu i festiwalowego zgłoszenia. Wyczuwam raczej wyrachowanie i cynizm
pomysł pojawił się podczas briefingu na kampanię 1%, więc zbieżność z terminami KTR przypadkowa; co do reszty - <a href=\"http://m.quickmeme.com/meme/35dsvg/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"><a href=\"http://m.quickmeme.com/meme/35dsvg/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://m.quickmeme.com/meme/35dsvg/</a></a>
Byloby fajne, gdyby nie bylo ewidentnym plagiatem<br /> pdobnych akcji, n.p. www.missingchildren404.org i gdyby nie pojawilo sie tuż przed KTR jako ewidentny last minute wysilek, żeby coś może wygrać. Słabe są takie akcje