Raport Interaktywnie.com: E-commerce 2016

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 

Rynek e-commerce rośnie, ale wyzwania, które mu towarzyszą - także. W sieci nie da się już konkurować wyłącznie ceną, bo klienci coraz bardziej zwracają uwagę na aspekty takie jak użyteczność strony, sposób realizacji zamówienia, dostępne formy płatności, czas dostawy, a nawet - obsługę posprzedażową. Jak zatem dbać o doświadczenie klienta, by umiejętnie konkurować z gigantami szykującymi się do debiutu w Polsce? O tym piszemy w najnowszym raporcie Interaktywnie.com.

Rok 2017 w polskim e-commerce zapowiada się bardzo emocjonująco, bo wiele wskazuje na to, że do jego podboju przygotowują się zarówno chińska Alibaba, jak i amerykański Amazon. Ta pierwsza zresztą już - mimo że wciąż nie ma w Polsce oficjalnego przedstawicielstwa - zdążyła zaskarbić sobie sympatie polskich użytkowników. Drugi - wciąż zwlekał. Udostępnienie polskojęzycznej wersji strony Amazon.de wciąż nie jest oficjalną zapowiedzią, ale - ważnym sygnałem już tak. Jak Allegro, pod nowymi już rządami, poradzi sobie z taką konkurencją? Chciałoby się wierzyć, że podobnie jak swego czasu z eBayem, ale od czasów tamtego zwycięstwa wiele się zmieniło.

Coraz więcej konsumentów ogląda produkty w sklepach, ale informacje o nich zbiera w sieci. I czasem też tam – najczęściej ze względu na niższą cenę – dokonuje zakupu. Albo odwrotnie – internet nas inspiruje, pomaga dokonać wyboru i z podjętą już decyzją idziemy do sklepu. Największe sieci handlowe prowadzą już e-sprzedaż, a najwięksi e-gracze pootwierali swoje stacjonarne sklepy - wszystko, by klient rozważający zakup, nie natknął się na żadne bariery, wręcz przeciwnie, by zachęcić go do podjęcia decyzji, a najlepiej - do niej zainspirować.

- Dziś nie możemy mówić o offline i online jako osobnych bytach, bo te światy wzajemnie się przeplatają a klienci, których pozyskujemy w sklepach tradycyjnych, są także - a może przede wszystkim - konsumentami online - potwierdza Judyta Mojżesz-Zimonczyk, Head of PR & Marketing w INIS. - Jeżeli danego produktu nie znajdujemy w centrum handlowym wyciągamy smartfona i przeszukujemy internet w celu jego zdobycia. Można więc powiedzieć, że w większości klient sklepu offline jest także klientem online.

Światy offline i online wzajemnie się przenikają się, a to sprawia, że komunikacja staje się bardzo trudna. Nie wystarczy już bowiem byle jak, byle co, byle za jak najniższą cenę. Te czasy mijają. Z korzyścią dla konsumentów. Dbałość o właściwą prezentację dobrego towaru, różne opcje (czasem bezpłatnej) dostawy, dobry serwis w trakcie sprzedaży jak i po jej dokonaniu, nie oznaczają bowiem, że ceny mogą być absurdalnie wysokie. 

Jak zatem zbudować e-sklep i jak sprawić, by odwiedzali go klienci? O tym piszemy w najnowszym raporcie Interaktywnie.com: KLIKNIJ I POBIERZ PDF

 

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Aliexpress, amazon, e-commerce, m-commerce, omnichannel, zakupu online


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Naszym Klientom od 2007 roku zapewniamy kompleksową obsługę social media dla marki lub firmy. Oferujemy skuteczne...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • 6ix 6ix

  6ix świadczy usługi bazujące na technikach WoMM (Word of Mouth Marketing). Naszą ambicją jest posiadanie...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (2)
Stahu
1. Stahu, 5.172.235.*, 30.11.2016 / 11:43
Zdanie z raportu: "Co ciekawe, PayPal na świecie ma kilkunastoprocentowy
udział w płatnościach, a w Polsce jest wykorzystywany tylko
w 2 proc. transakcji."

PayPal wg wielu badań, opinii (np. http://kurseuro.net/wymienic-euro/) jest zwyczajnie drogi - oczywiście przy przewalutowaniach ale w percepcji ludzi niesmak pozostaje i nie chcą z niego korzystać
eryk
2. eryk, 89.78.221.*, 01.02.2017 / 22:12
a co jest najtańsze? z czego najlepiej warto korzystać? jakie systemy polecacie?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
ASPER SOFTWARE HOUSE
Digital We
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.