Rafał Skwiot, NK.pl: Inspiracje prowadzą mnie do galerii i teatru

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Rafał Skwiot, NK.pl
 
Rafał Skwiot, Nk.pl
Rafał Skwiot, Nk.pl

Mój dzień zaczynam od kontaktu z telefonem i sprawdzenia kilku branżowych newsletterów. Przeglądam je dość dokładnie, na przekór obiegowej opinii, że niewielu do nich zagląda. Zapoznając się z nagłówkami wiadomości Pressserwisu, Wirtualnych Mediów i Mediarunu, wybieram te informacje, które przeczytam w drodze do pracy. Do portali horyzontalnych zaglądam rzadko, a jeśli już, to głównie zawodowo.

Męczą mnie sensacyjne tytuły, które niejednokrotnie odnoszą do pustych lub mało interesujących informacji. Codzienne wiadomości czerpię z serwisu gazeta.pl (tu znajduję informacje także z Gazety Wyborczej), a dla równowagi zaglądam na rp.pl czy polskatimes.pl, który dostarcza mi dawki informacji z regionów.

W ciągu dnia rolę mojego RSS pełnią narzędzia społecznościowe, z których korzystam. Zarówno w wymiarze lokalnym, jak i globalnym. Używam np. Twittera, dzięki któremu na bieżąco zapoznaję się z informacjami podawanymi np. przez Guardian, The Economist czy NYT. Każdego dnia staram się znaleźć czas także na zapoznanie się z informacjami z proto.pl czy prweek.com. Ten pierwszy wydaje się być najlepszym serwisem o PR w naszym kraju.

Doceniam także polską blogsferę. Lubię czytać na przykład blog Hatalskiej (hatalska.com), Marczaka (antyweb.pl) i Pająka (spidersweb.pl). Jeśli chodzi o blogi spoza Polski to nie będę oryginalny, jeśli napiszę, że zaglądam przede wszystkim na techcrunch.com. Z zainteresowaniem przyglądam się także rozwojowi polskich serwisów socialpress.pl i nowymarketing.pl.

Wieczorem zapoznaję się z informacjami ze świata, który pasjonuje mnie nie mniej niż social media. Zaczynam od serwisu prowadzonego przez Instytut Adama Mickiewicza - na culture.pl zawsze znajduję bieżące wiadomości o sztuce i popkulturze, szczególnie w wydaniu polskim.

Szukam inspiracji, które zaprowadzą mnie do galerii, muzeum czy teatru. Śledzę także serwisy csw.art.pl, moma.org i brooklynmuseum.org, gdzie znajduję informacje o swoich ulubionych artystach i ich wystawach. Regularnie zapoznaję się także z blogiem Izy Kowalczyk o sztuce i kulturze popularnej - strasznasztuka.blox.pl.

Jeśli znajduję czas, to przed snem zazwyczaj włączam iPada i uruchamiam iTunes U. Oglądam wykłady dotyczące zagadnień, którymi zajmuję się zawodowo lub prywatnie.

Rafał Skwiot, pełnomocnik zarządu ds. marketingu i PR w Naszej Klasie sp. z o.o.

Doświadczenie zdobywał w agencjach PR, gdzie prowadził działania komunikacyjne m.in. dla telekomu, branży e-commerce, a także marek wrażliwych. Odpowiadał również za kampanie CSR i PR regionów.

Prowadzone przez niego projekty dwukrotnie zostały wyróżnione w konkursie Złote Spinacze. Jego zainteresowania skupiają się wokół zagadnień związanych z: etyką komunikacji, e-generacją, a także społeczną przestrzenią internetu.

Absolwent filozofii i politologii na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego, a także Podyplomowego Studium Public Relations na Uniwersytecie Warszawskim
 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: NK.pl, Rafał Skwiot, felieton, nasza-klasa


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • ASPER SOFTWARE HOUSE ASPER SOFTWARE HOUSE

  ASPER SOFTWARE HOUSE z Warszawy to osiem lat doświadczenia i dziesiątki zadowolonych Klientów. W naszej pracy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • VENTI VENTI

  Mamy talent, świetne pomysły i nie zawahamy się ich użyć :-) Nasze kompetencje: witryny korporacyjne,...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
ASPER SOFTWARE HOUSE
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved. Created by Opcom