Przejęcie Merlina przez NFI Empik Media&Fashion byłoby - jak dotąd - największym przejęciem na rynku multimediów w Polsce. Jednak aby transakcja mogła być w pełni zrealizowana, potrzebna jest zgoda Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Tej nadal nie ma, mimo że mija już pierwszy termin na wydanie decyzji.
Cały czas trwa badanie rynku, a jak już wspominałam to pierwsze badanie rynku multimediów na taką skalę. Nie potrafię powiedzieć, jak długo jeszcze potrwa, wszystko zależy od tego kiedy spłyną do nas ankiety uczestników rynku i jakie będą wyniki - tłumaczy Małgorzata Cieloch, rzecznik prasowy UOKiK.
Póki co UOKiK nie podaje konkretnej daty. Małgorzata Cieloch zaznacza, że kwestia "kilku tygodni" może trwać nawet do grudnia. Decyzję poznamy na pewno do końca tego roku.
Dodaj komentarz
Podobne tematy