Jedna piąta Polaków prezenty świąteczne kupi w internecie. Tak wynika z najnowszych badań. Sklepy internetowe już od początku listopada skrupulatnie przygotowują swoją ofertę. Sprawdźmy czym w tym roku będą nas kusić.
Spot reklamowy prezentuje sztukę Briana Dettmera, amerykańskiego artysty, który za pomocą nożyczek stworzył rzeźbę z papierowych magazynów Zwierciadła.
Użytkownicy mBanku, którzy otrzymali dziś przelewy, mogą się zdziwić. Bank ma awarię i myli dane osobowe klientów. Kwoty przelewów się zgadzają. Ponadto użytkownicy nie mają dostępu do historii przelewów w banku.
Serwis VatorNews podaje, że Google kupi w tym tygodniu serwis zakupów grupowych Groupon. Transakcja ma opiewać na kwotę 2,5 miliarda dolarów. Obie strony póki co nie potwierdzają tych informacji.
Po Newsweeku i Wysokich Obcasach, tablety Apple podbija Rzeczpospolita. W AppStore można już ściągnąć bezpłatną aplikację gazety.
Być może już niedługo angielskie słowo "face" będzie zastrzeżone. Największy serwis społecznościowy chce chronić markę Facebooka.
Kaspersky Lab informuje o uzyskaniu amerykańskiego patentu dla swojej innowacyjnej technologii pozwalającej identyfikować elektroniczne wiadomości tekstowe jako spam.
Testy przeprowadzone przez Wainhouse Research potwierdziły, że systemy Polycom telepresence umożliwiają wideokonferencje wysokiej rozdzielczości przy redukcji pasma nawet o 50% bez pogorszenia jakości połączeń. Niezależne testy przeprowadzone przez agencję analityków branżowych Wainhouse Research potwierdzają, że firma Polycom, światowy lider w dziedzinie unified communications, oferuje rozwiązania umożliwiające realizację konferencji telepresence jakości HD przy wykorzystaniu o połowę [...]
Kaspersky Lab informuje o uzyskaniu amerykańskiego patentu dla swojej innowacyjnej technologii pozwalającej identyfikować elektroniczne wiadomości tekstowe jako spam.
Polacy opracowali nowy standard wyszukiwania i prezentacji produktów dla sklepów internetowych. To ważna informacja, ponieważ innowacja technologiczna daje sklepom możliwości zwiększenia przychodów i budowania przewagi konkurencyjnej.
Jeszcze kilka lat temu najbardziej „wartościowi” byli ludzie wszechstronni. Nie tylko w życiu prywatnym. Również na rynku pracy uniwersalność była kluczem do sukcesu. Dziś jednak przeglądając portale rekrutacyjne nie trudno zauważyć, że uległo to zmianie. Prym wiodą specjaliści. Nie wystarczy poruszać się zdawkowo po rozległych dziedzinach wiedzy, ważniejsze jest aby być w jednej, sprecyzowanej dyscyplinie najlepszym.
Nowa edycja raportu firmy Symantec na temat niechcianych wiadomości i phishingu zawiera niepokojące informacje. Eksperci ds. bezpieczeństwa wskazują na wielokrotny wzrost (aż o 80 proc.) wykorzystania portali społecznościowych do rozpowszechniania stron phishingowych, mających na celu wyłudzenie poufnych danych.
Jak mówi w wywiadzie Artur Potocki, wiceprezes Interia.pl, firma twardo stąpa po ziemi i nie zamierza na siłę walczyć o liczby w Megapanelu. Interia planuje jednak uruchomić nowe projekty, a także silnie zaistnieć na rynku mobilnym.
W ramach swojego profilu na Facebooku i Twitterze firma Panda Security przeprowadziła badania pozwalające na zdefiniowanie typowych stereotypów dotyczących branży Security. Internetowe plotki i przesądy publikowane w portalach Facebook i Twitter często brzmią wiarygodnie.
W ramach swojego profilu na Facebooku i Twitterze firma Panda Security przeprowadziła badania pozwalające na zdefiniowanie typowych stereotypów dotyczących branży Security. Internetowe plotki i przesądy publikowane w portalach Facebook i Twitter często brzmią wiarygodnie.
Gdańsk – kandydat do tytułu Europejskiej Stolicy Kultury 2016, jako pierwsze miasto w Polsce, organizuje międzynarodowe forum poświęcone polskiej blogosferze i nowym mediom – Blog Forum Gdańsk 2010. Opiekunem merytorycznym projektu jest Citybell Consulting.
W kolejnej aukcji prowadzonej przez Wirtualną Polskę na rzecz Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”, licytowane są zdjęcia z sesji „Anny dla Anny Dymnej”, oryginalna biżuteria oraz limitowane poduszki od Michała Bajora z ręcznie wyszywanymi fragmentami jego wierszy.
Fortinet przedstawił cztery nowe rozwiązania, które umożliwiają dostarczanie usług „cloud computing” zapewniając bezpieczeństwo wirtualnych środowisk. Zwirtualizowane systemy FortiGate, FortiManager, FortiAnalyzer i FortiMail adresowane są głównie do administratorów dużych sieci i operatorów oferujących swoje usługi w chmurze.
Dwaj byli studenci Uniwersytetu w Missouri (UCM) zostali oskarżeni przez federalne jury o włamanie się do uniwersyteckiej bazy danych i wykradzenie, a następnie próbę sprzedaży danych osobowych ponad 90 000 studentów, wykładowców, pracowników i absolwentów. Cena za dane wynosiła 35 000 dolarów.
Firma AVG Technologies, producent rozwiązań antywirusowych dla konsumentów oraz małych i średnich przedsiębiorstw, uruchamia internetowe Centrum Zasobów Biznesowych (Business Resource Center).