17.04.2018 / Biznes
 

Nokaut.pl zmieni właściciela? SARE chce przejąć Sales Intelligence

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
Nokaut.pl
Nokaut.pl

SARE, specjalizująca się w automatycznych procesach wsparcia sprzedaży, chce przejąć od HubStyle, spółkę Sales Inteligence, do której należy m.in. porównywarka Nokaut.pl. Strony na razie jednak podpisały jedynie umowę, gwarantującą SARE wyłączność na negocjacje, która potrwa do końca maja - Jednym z warunków ewentualnej inwestycji jest satysfakcjonujące zakończenie procesu due diligence - zaznaczyła Grupa Sare.

Główną działalnością spółki Sales Intelligence jest dzisiaj dostarczanie sklepom internetowym klientów w modelu performance marketingu. Z jej usług korzysta około 3000 podmiotów, z których do najbardziej znanych należą: Zalando, RTV Euro AGD, MediaMarkt oraz eobuwie.pl - czytamy w komunikacie prasowym. 

Większość użytkowników z pewnością kojarzy jednak jej jeden produkt - porównywarkę cenową Nokaut.pl, która, jak informuje SARE, "stanowi doskonałą platformę wymiany informacji pomiędzy klientami końcowymi i segmentem e-commerce", sugerując tym samym, że ma pomysł, jak ją wykorzystać.

Nie zmienia to jednak faktu, że lata świetności tego produktu, kiedy - obok Ceneo - grał on pierwsze skrzypce na rynku, dawno minęły. Dzisiaj król jest jeden. 

65186_chart.png

Dobra passa odwróciła się od Nokautu w 2012 roku, po tym jak Google ukarał polskie porównywarki za niedozwolone praktyki. W styczniu 2012 roku gigant zauważył, że firmy wpływają na wyniki wyszukiwania korzystając z niedozwolonych systemów wymiany linków.

- To systemy zrzeszające witryny internetowe, które umożliwiają umieszczanie pozycjonujących linków zwrotnych do serwisów. Aby zacząć stosować systemy SWL należy zarejestrować się w odpowiednim serwisie i kupić punkty, które można przeznaczyć na adekwatną do wydatków liczbę linków pozycjonujących - mówił wtedy Interaktywnie.com Miłosz Woźniak, SEO manager w Cube Group. - Zdobywanie w ten sposób linków zwrotnych jest niezgodne ze wskazówkami jakościowymi Google dla Webmasterów.

Korzystanie z systemów wymiany linków, choć niedozwolone, umożliwiało jednak pozyskanie w krótkim czasie bardzo dużej liczby linków, które algorytm Google uznawał za jakościowe i "nagradzał" wysoką pozycją.

Nokaut, Ceneo i Skąpiec, po wykryciu nadużyć, zostały ukarane spadkiem pozycji w wyszukiwarce. Żadna nie pojawiała się w pierwszej pięćdziesiątce wyników. To jednak Nokaut najboleśniej odczuł konsekwencję tej decyzji, tracąc ok 1,7 mln użytkowników - jak szacował Gemius, który w tamtym czasie udostępniał wyniki badania Megapanel. Ceneo straciło około miliona, a Skąpiec - pół. 

Działania Google pokrzyżowały plany Nokautu, który szykował się do debiutu na GPW. Pozyskane środki miał przeznaczyć na zakup Skąpca i Opineo, co pozwoliłoby mu powalczyć z najmocniejszym Ceneo. Inwestorzy jednak okazali się nieufni, środków pozyskano za mało i z planów nic nie wyszło. Grupa Nokaut szybko zaczęła notować straty, zwalniać, by w końcu w 2015 zmienić core businessu, inwestując w markę odzieżową Sugarfree i przemianowując się na HubStyle

Rok temu SARE próbowało przejąć GG

Nie jest to pierwsza próba przejęcia upadłego giganta, którą podejmuje SARE. W czerwcu 2017 roku SARE ogłosiła pomysł przejęcia Gad-Gadu, deklarując, że wie, jak wykorzystać jego potencjał. Jako spółka zajmująca się m.in. e-mail marketingiem widział go przede wszystkim w w zawieszonej usłudze Gadu-Gadu, jaką była jego poczta Spółka chciała zintegrować ją z komunikatorem, a przekształcić go integrując ze stronami internetowymi. I według ekspertów, z którymi rozmawialiśmy wtedy - plany te były całkiem sensowne.

Niestety, kilka miesięcy później okazało się też, że niewykonalne. SARE ogłosił, że odstępuje od negocjacji zmierzających do zawarcia umowy, bo nie stronom nie udało się osiągnąć porozumienia. 

Jak będzie z Nokautem? Z prognozami trzeba się wstrzymać przynajmniej do maja.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: BlackHat SEO, HubStyle, google, nokaut.pl, sare, seo


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.