
Zaczęło się jeszcze w 1997 roku, choć spółka Money.pl powstała trzy lata później. Zanim jednak powstał właściwy portal, Arkadiusz Osiak, obecnie przewodniczący Rady Nadzorczej, założył Wirtualny Serwis Ekonomiczny i przez wiele lat był prezesem spółki. Był to pierwszy tego typu serwis w Polsce. Internet dopiero raczkował, rozwijały się pierwsze biznesy i kiedy stronę WSE.pl zaczęło odwiedzać coraz więcej internautów, zmieniła nazwę na Money.pl.
W 2002 roku spółka zaczęła przynosić pierwsze zyski, choć w 2002 roku wydatki na reklamę online w Polsce nie przekraczały 33 milionów złotych. Dla porównania, dziś te kwoty oscylują w granicach 1,5 miliarda złotych. W 2007 roku Money zajął 7. miejsce w rankingu najbardziej dynamicznych firm w Europie Środkowej - „Technology Fast 50” firmy doradczej Deloitte.
Co, gdzie, kiedy?
Teraz Grupa Money.pl zatrudnia ponad 160 osób. Redakcja portalu liczy ponad 25 osób etatowych dziennikarzy i redaktorów oraz kilkunastu współpracowników, dział IT około 30. Zespół składa się także z własnego biura sprzedaży reklamy, marketingu, administracji i księgowości.
- Największą pod względem zatrudnienia spółką jest Money.pl, w której pracuje 101 osób. Liczba pracowników nie jest jednak najważniejsza. W 2011 roku, zarówno Money.pl jak i wszystkie spółki zależne odnotowały zysk i właśnie na takich sukcesach się skupiamy. To tak, jak z dziećmi: mając trójkę, nie mówimy, które z nich jest najlepsze, bo z perspektywy spółki - matki, cieszy nas każdy ich sukces. Warto zaznaczyć w tym miejscu, że to właśnie poczynione 3-4 lata temu inwestycje dziś dają nam możliwość wzrostu ponad rynek - mówi Aleksander Kusz, prezes grupy Money.pl.
Spółka ma swoją główną siedzibę we Wrocławiu. W biurowcu Grunwaldzki Center pracuje około stu osób. Tu mieści się redakcja, dział IT, sprzedaży reklam, marketing, dział administracji i finansów. W Warszawie pracuje cześć działu handlowy Money.pl oraz dwie spółki córki: sieci reklamowe Business Ad Network oraz BusinessClick. W Krakowie z kolei stacjonuje spółka LegalSupport, wydawca serwisu e-prawnik.pl, jak również dział handlowy Interaktywnie.com.
W 2006 roku w Money.pl zainwestowało niemieckie wydawnictwo Handelsblatt, w 2009 - Holtzbrinck Networks.
- Pakiet kontrolny jest w posiadaniu Holtzbrinck Digital Strategy, natomiast pozostała część udziałów jest w rękach założyciela Arkadiusza Osiaka, obecnego przewodniczącego rady nadzorczej Money.pl - mówi Kusz.
W 2011 roku przychód skonsolidowany grupy Money.pl wyniósł blisko 27 milionów złotych, z czego spółki wygenerowały 30 procent przychodu, a Money.pl - 70 procent.
Jest już najpopularniejsze medium biznesowe, teraz czas na e-commerce i lifestyle
Grupa Money.pl stworzyła największe medium biznesowe w Polsce, serwis finansowy pod tą samą nazwą. Teraz jej najważniejsze projekty skupiają się wokół e-commerce. Niedawno powstał nowy serwis MarketMoney.pl.
- To platforma, która doradza przy wyborze produktów finansowych, a docelowo będzie optymalizować wydatki gospodarstw domowych - mówi Aleksander Kusz. - Równolegle, cały czas rozwijamy serwisy z dywizji life style: iWoman.pl, MenStream.pl i Platine.pl oraz stawiamy na rozwój serwisów mobilnych.
Tworzymy nowoczesne dedykowane web aplikacje. Naszą domeną jest bezkompromisowa jakość kodu, bezpieczeństwo oraz...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie.
Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu,...
Zobacz profil w katalogu firm »
Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...
Zobacz profil w katalogu firm »
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe.
Świadczymy usługi związane z...
Zobacz profil w katalogu firm »
dih.pl to zespół specjalistów branży IT. Jako agencja e-commerce działamy od 12 lat. Od 7 lat jesteśmy...
Zobacz profil w katalogu firm »
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i...
Zobacz profil w katalogu firm »
Czytając (dosyć pobieżnie) liczyłem, że dowiem się coś więcej o tym jak powstawał sam serwis, a właściwie 'platforma webowa', a dowiedziałem się głównie o bieżącej działalności w formie 'marketingowej papki'.