63 procent badanych właścicieli e-sklepów deklaruje inwestycje w reklamę on-line przed świętami Bożego Narodzenia, a blisko jedna trzecia stawia na promocję w sieciach społecznościowych.
Połowa respondentów przepytanych przez platformę e-commerce Shoper twierdzi, że przedświąteczny okres przyniesie im znacznie wyższe zyski. Wśród nich co piąty przewiduje, że obroty będą wyższe nawet o połowę w stosunku do poprzedniego sezonu. Niemal co trzeci uważa natomiast, że wyniki sprzedaży pozostaną na podobnym poziomie jak przed rokiem.
Optymistyczne prognozy są motywowane przez respondentów rosnącą świadomością korzyści wynikających z zakupów on-line (22,59 procent), jakością proponowanej oferty (ponad 20 procent badanych) oraz zwiększeniem powszechności korzystania z sieci (ponad 16 procent) i lepszymi nastrojami konsumentów (prawie 13 procent).
Ponadto zdaniem badanych klientów przyciągają przede wszystkim promocje, niższe ceny i rabaty. 60 procent ankietowanych zamierza zachęcać klientów do zakupu oferując upusty cenowe. 36 procent właścicieli e-sklepów rozważa udzielenie rabatów na zakup kilku produktów, a jedna czwarta decyduje się na oferowanie kuponów rabatowych.
Prawie połowa uczestników badania zapowiada wzbogacenie asortymentu swoich sklepów przed świętami o nowe produkty i limitowane kolekcje (ponad 13 procent). Ponad 63 procent właścicieli sklepów deklaruje w okresie świątecznym w inwestycje w reklamę on-line, 37 procent decyduje się na poprawę pozycjonowania w wyszukiwarkach internetowych, a blisko jedna trzecia respondentów stawia na promocję za pośrednictwem mediów społecznościowych.
W badaniu przeprowadzonym przez platformę Shoper wzięło udział 154 właścicieli sklepów internetowych reprezentujących różnorodne branże.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Przede wszystkim należy mocno rozgraniczyć reklamę w SM, a marketing mediach społecznościowych. <a href=\"http://mirekpolyniak.wordpress.com/2010/01/06/marketing-w-mediach-spolecznosciowych/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">Jak pokazuje praktyka</a> tylko to drugie podejście jest sensowne - SM to nie jest kanał \"call to action\"; tutaj buduje się zaangażowanie, uzyskuje informację zwrotną od odbiorców - to nie przekłada się na szybki wzrost sprzedaży
@Adam - a mi się wydaje, że jest odwrotnie. Ludzie szukają informacji w sieci, potem idą do MM upewnić się czy to wygląda i działa tak jak przeczytali, a potem kupują po powrocie do domu w necie.<br /><br /> Chyba, że MM umiejętnie ich przechwyci oferując np. raty 0%.
@Łukasz - faktycznie, DellOutlet w 2009 r. zarobił tylko 3 mln $. Większość sprzedaży prowadzi on-line, ale przez <a href=\"http://Dell.com\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://Dell.com</a> Jednak social media dla Della to świetna platforma wymiany opinii o produktach. <br /><br /> Dziś trudno konkurować ceną i jakością, ale odpowiednią komunikacją z obecnymi i potencjalnymi klientami jak najbardziej. Zanim ktoś wyda 3 tysiące na sprzęt musi poczuć się ważny dla firmy, musi być poinformowany o nowościach i promocjach, oraz dostać szybką odpowiedź na swoje pytania od sprzedawcy i użytkowników sprzętu. <br /><br /> Dziś mamy kuriozalną sytuację - zainteresowani jakimś sprzętem szukają informacji na forach i grupach dyskusyjnych. Gdy są zaopatrzeni w wiedzę (lub pseudo wiedzę) idą po sprzęt do Media Markt. Jeśli e-commerce zadba o social media, czyli stworzy własną platformę wymiany informacji zatrzyma klienta dla siebie. Wiedzą o tym Dell, LG czy Lenovo. A wielu jeszcze nie wie.
Dell na Twitterze wypuszcza kupony ale też promuje swoją markę.<br /><br /> Tak jak napisał Maxx - według mnie SM to świetny kanał dotarcia do klientów i budowania świadomości marki. Do sprzedaży nadaje się średnio. <br /> Niektóre projekty - szczególnie z założenia nastawione do określonej grupy społecznej mogą sprzedawać się za pomocą SM, pozostałe raczej średnio, o czym niestety przekona się znaczna część właścicieli e-commerce-ów.<br /><br /><br /> @Adam - sprawdź proszę ile to jest ta lwia część sprzedaży Della.
chciałbym odzielić dwie półki graczy - duże misie typu lenovo od lokalnych sklepów internetowych. pytanie czy te drugie mają sprzedaż. vobis to fajny przykład, pytanie czy coś udało mu się sprzedać korzystając z fb.
Max - przecież Dell lwią część sprzedaży ma na Twitterze. Vobis odpalił dodatkowy sklep - na fejsie. Fanpejdż Lenovo nachalnie promujący nowe kompy ma po 100 komentarzy pod postami. Social media to znakomita platforma do wspierania handlu.<br /><br /> Co do Polski.. trzeba pamiętać, że dużych e-sklepów, które znają się na marketingu mamy niewiele. Deklaracje deklaracjami ale pan Stasio \"nie potrzebuje reklamy.\"
social media może są fajne do promowania marki, ale nie byłbym taki pewny czy do sprzedaży produktów się nadają. macie jakieś doświadczenia? mi kampanie socialads nie przyniosły jakiś rewelacyjnych wyników.