
Myślisz, że w sieci zawsze jest taniej? Pomyśl jeszcze raz.
- Konsument ma świadomość, że na cenę ostateczną zakupów składa się nie tylko cena produktu, ale również koszt wysyłki. Niejednokrotnie sumaryczna kwota nie jest tak bardzo atrakcyjna jak wydawało się na początku i klient decyduje się na zakup w tradycyjnym sklepie - komentuje Patrycja Sass-Staniszewska, członek zarządu Izby Gospodarki Elektronicznej.
- Jest to dowód na to, że konsument ma coraz większą wiedzę i świadomość mechanizmów rządzących sprzedażą internetową. A to stawia kolejne wyzwanie wirtualnym sprzedawcom - dodaje Staniszewska.
Za dużo i za długo
Z kolei wysokie koszty dostawy, zbyt długi czas oczekiwania na przesyłkę oraz trudności ze znalezieniem poszukiwanego produktu to problemy, z którym e-klienci spotkają się najczęściej. Wskazało na nie odpowiednio 48, 37 i 24 proc. internautów, którzy korzystają z serwisów oferujących zakupy w sieci.
- Istotną rolę w e-handlu odgrywa dostawa, z którą to wiążą się dwa najczęściej wskazywane przez kupujących w internecie problemy - mówi Marek Cynowski, pełnomocnik ds. e-commerce Poczty Polskiej.
- Z perspektywy sprzedających istotnym jest tutaj świadomy wybór nie tylko partnera, któremu powierzy dostarczenie przesyłek, ale także portfolio oferowanych usług, obejmujące zarówno przesyłki efektywne pod kątem kosztów, jak i czasu dostawy - dodaje Cynowski.
Badania pokazują, że jedna czwarta e-konsumentów nigdy nie spotkała się z żadnym problemem robiąc zakupy online (24 proc.).
Celem badania było poznanie postaw, zwyczajów i motywacji związanych z kupowaniem online. Badanie zostało zrealizowane przy pomocy ankiet CAWI (ang. Computer-Assisted Web Interview) na grupie 1500 internautów powyżej 15 roku życia. Dane zebrano między 26 lutego a 7 marca 2014 roku.
Raport jest dostępny stronach www.ecommerce.gemius.pl i www.ecommercepolska.pl
Pobierz ebook "Ranking Agencji Marketingowych 2025 roku i ebook z poradami o promocji w sieci"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Interaktywnie.com jako partner Cyber_Folks, jednego z wiodących dostawców rozwiań hostingowych w Polsce może zaoferować …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Skorzystaj z kodu rabatowego redakcji Interaktywnie.com i zarejestruj taniej w Nazwa.pl swoją domenę. Aby …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Beeeezdura, wysylka to przewaznie 10-15zl... a czemu nikt nie wspomnia o koszcie dojazdu do sklepu? Prawdziwy koszt (czyli zyzycie auta, oelju, benzyny, opon, hamulcow itd..) przejechanego kilometra to 85groszy.. wiec jesli sklep jest oddalony o zaledwie 10km i nie stoimy w wszechobecnych korkach to juz ubywa nam z kieszeni 17zl, a co z parkometrami ? a co jesli postoimy w korku 20 30 minut? A co z naszym czasem ktory jest o wiele wiecej warty niz te kilka zl ? A co jesli w danym sklepie naszego wybranego produktu poprostu nie ma i trzeba jechac i szukac go w innym sklepie? A do tego wszystkiego na sam koniec trzeba dorzucic wyrzsza cene sklepowa. Dalej twierdzicie ze nie oplaca sie kupowac przez internet ??