Brak opłat i prowizji - to jedno z głównych założeń nowej platformy Sprzedajemy.pl. Przynajmniej na początku. Serwis nie chce być pośrednikiem w internetowym handlu, a jedynie umożliwić kontakt obu stronom. Skupi się przede wszystkim na ofertach osób prywatnych, w dużej mierze za pomocą Facebooka.
Szumnie zapowiadane hasła o realnej alternatywie dla Allegro - tak promowało się Sprzedajemy.pl, nowy projekt, którego prezesem jest Tomasz Moroz, były prezes Travelplanet.pl. Platforma jest całkowicie zintegrowana z Facebookiem i ma umożliwić sprzedaż rzeczy przede wszystkim osobom prywatnym.
- Jesteśmy platformą, która umożliwia kontakt sprzedającego z kupującym, dlatego nie wprowadzamy opłat. Przynajmniej przez pierwsze kilka lat funkcjonowania - wyjaśnił podczas konferencji Tomasz Moroz, prezes Sprzedajemy.pl.
Na czym serwis chce zarabiać?
- Są dwie opcje: albo mikroopłaty, grosze, albo model reklamowy. Na dzień dzisiejszy mamy stabilne finansowanie, które umożliwia nam funkcjonowanie przez najbliższe lata i inwestowanie w marketing - dodaje Tomasz Moroz.
Platforma umożliwia również mobilne dodawanie przedmiotów i zdjęć - również za pomocą starszych telefonów, bowiem zdjęcie można dodać za pomocą MMS-a. Pełna integracja z Facebookiem ma sprawić, że Sprzedajemy.pl będzie pierwszą platformą społecznościową.
Zobacz prezentację z konferencji prasowej:
- Serwis przeznaczony jest głównie dla osób prywatnych. Na Allegro dominują firmy, my stawiamy na osoby, które są sprzedać lub wymienić rzeczy, których już nie potrzebują. Chcielibyśmy, by ludzie mogli też za pomocą naszej platformy sprzedawać również nietrafione prezenty - mówi Tomasz Moroz. - Nie chcemy wykluczać firm. Jednak zależy nam, by firmy sprzedawały, a nie handlowały. Na serwisach aukcyjnych ciężko przebić się przez masowe oferty, nawet mimo filtrowania. Dlatego chcielibyśmy, by firmy sprzedawały sporadycznie, głównie rzeczy, których nie potrzebują. Wyraźnie jednak rozróżnimy ofertę firmy, od oferty osoby prywatnej.
Czym jest social selling? Nie wylogowujesz się z Facebooka i możesz robić zakupy. Wszystko z imienia i nazwiska. Według Sprzedajemy.pl, ta forma e-commerce ma przyszłość, choćby z tego względu, że sam Facebook ma prawie 10 milionów real users w Polsce (ponad 5 milionów zarejestrowanych użytkowników), wszyscy są potencjalnymi klientami.
- Nawet jeśli nie znasz osoby, od której kupujesz wybrany produkt, to istnieje szansa, że znasz kogoś z jego znajomych. To zwiększa zaufanie i sprawia, że zakupy są bezpieczniejsze - mówi Daniel Tidebrink, członek zarządu Sprzedajemy.pl. - Ale to dodatek. Facebook jest otwartym środowiskiem, dostarcza wiele ciekawych funkcjonalności. A Sprzedajemy.pl istnieje na dwóch poziomach, można z niego korzystać również w osobnym serwisie. Dlatego nie musimy się obawiać o kwestie bezpieczeństwa.
Pobierz ebook "Ebook: Jak skutecznie sprzedawać w internecie"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Podoba mi się, że można korzystać na tych dwóch poziomach, można sie logować z facebooka i nie, jak kto woli. Poza tym <a href=\"http://sprzedajemy.pl/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"><a href=\"http://sprzedajemy.pl/\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://sprzedajemy.pl/</a></a> to tylko ogłoszenia o sprzedaży, więc łatwiej , bo nie ma takiego miszmaszu jak na zwykłych \"ogłoszeniówkach\".
<a href=\"http://www.youtube.com/watch?v=wPtnHSRZisk\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"><a href=\"http://www.youtube.com/watch?v=wPtnHSRZisk\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://www.youtube.com/watch?v=wPtnHSRZisk</a> </a> :)
Jest allegro swistak, <a href=\"http://aukcjusz.pl\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://aukcjusz.pl</a> a co ma do tego ten serwis ogłoszeniowy? Podpieli się pod markę allegro? Dleczogo tagujecie ich na słowo allegro? Jaki prawem?
<a href=\"http://Sprzedajemy.pl\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://Sprzedajemy.pl</a> jak zdążyłam zauważyć nie chce przebić allegro, tego raczej nie sposób uczynić w tej chwili. Mówią o sobie serwis lokalny dla prywatnych uzytkowników i chyba w tym tkwi ich przyszła siła, taka mam nadzieję.
Jak na moje nigdy nie mów nigdy ;) Pytanie tylko na ile ludzie będą chcieli \'spamować\' swoimi aukcjami na FB. Z moich obserwacji wynika, że takie ogłoszenia pojawiają się raczej dość rzadko...
zobaczymy jakie będą statystyki oglądalności i liczba ofert po roku, jakoś nie widzę opcji przebicia monopolisty