O możliwości spisania się samemu przez internet wie co trzeci internauta. Co dziesiąty użytkownik sieci nie zamierza spisywać się za pomocą formularza ze strony GUS.
Jutro rusza narodowy spis powszechny. Po raz pierwszy można spisać się samemu, przez internet. O takiej możliwości słyszały przede wszystkim osoby z wyższym wykształceniem. Największą świadomość spisu mają osoby po 35 a przed 44 rokiem życia. Co ciekawe, najmniej na ten temat wiedzą osoby w przedziale wiekowym 18-24 - wynika z badania Imas International.
Przez internet planuje spisać się 52 procent internautów z grupy, która o spisie wie. Jedynie co dziesiąty użytkownik sieci nie ma w planach spisania się za pomocą formularza GUS-u. 40 procent badanych jeszcze się nie zdecydowało.
Urzędnicy wyrywkowo będą sprawdzać prawdziwość danych. Za kłamstwo grożą dwa lata więzienia i grzywna. Jak będzie wyglądał spis? W badaniu podstawowym urząd sam pobiera dane z administracji publicznej, a internauta ma je potwierdzić lub ewentualnie zmienić. Ankieta podstawowa będzie się składać z 16 pytań. W ankiecie można wziąć również udział przez telefon.
Ponadto 20 procent mieszkańców Polski odpowie - osobiście lub za pośrednictwem sieci - na prawie 100 pytań w ankiecie pełnej.
Jak się spisać? Na stronie GUS-u znajduje się formularz - zarówno ankiety pełnej jak i podstawowej. Aby się do niego zalogować, trzeba najpierw skorzystać z formularza identyfikacyjnego. Po jego wypełnieniu otrzymamy hasło do ankiety. Trzeba podać również numer PESEL.
Zanim jednak zdecydujemy się na wypełnienie właściwej ankiety, można zobaczyć jej wersję demonstracyjną. Również trzeba tu podać PESEL, do wyboru są również dwa hasła wymienione na stronie, które umożliwiają zobaczenie obu wersji ankiety.
Spis potrwa do końca czerwca, jednak jeśli nie spiszemy się sami do 7 kwietnia, być może do naszych drzwi zapuka rachmistrz. I nie będzie można mu odmówić odpowiedzi na pytania, chyba że zadeklarujemy wypełnienie formularza przez internet. Zwlekać można jednak tylko do 16 czerwca - wtedy też nie będzie już możliwości odłożenia wizyty rachmistrza.
Badanie Omnibus-Online przeprowadzone zostało przez IMAS International w dniach 17-21 marca 2011 roku technika ankiety internetowej CAWI, na reprezentatywnej dla użytkowników internetu, ważonej próbie n= 510 osób w wieku 18-54 lat. Dobór do próby losowo-kwotowy.
Pobierz ebook "Jak otworzyć sklep internetowy - ebook z poradami dla firm"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
trn spis to kolejny krok do przyszłego zaczipowania ludzi STOP FUCKING NWO
W wersji reprezentacyjnej nie trzeba podawać peselu. Jest takie pole ale wpisuje się tam tę samą wartość co z haśle. Dobrze sprawdzić takie rzeczy, bo artykuł wprowadza w błąd.