28.12.2017 / Mobile
 

Mobile wpływa na sprzedaż nie tylko w e-sklepach

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 
© sdecoret - Fotolia
© sdecoret - Fotolia

24 proc. osób przeglądających gazetki mobilne pojawia się w budowlanych sklepach stacjonarnych. Zdecydowana większość robi to w dni powszednie, w godzinach popołudniowych. 

Ponad 812 000 - tyle obejrzeń gazetek jednej z sieci budowlanej wygenerowali we wrześniu 2017 użytkownicy Blixa i Qponów - aplikacji mobilnych, należących do poznańskiej spółki Qpony.pl. 24 proc. osób pojawiło się w sklepie stacjonarnym po zapoznaniu się z ofertą umieszczoną w agregatach promocji.

64407_infografika-gazetki-mobilne-big.jpg

- Mobile pozytywnie wpływa przede wszystkim na wzrost obrotów w e-commerce, ale pomaga też tradycyjnym sieciom handlowym w zwiększeniu ruchu w sklepach stacjonarnych. Aplikacje agregujące gazetki i promocje stają się coraz większym graczem na rynku. Już dziś docieralność gazetek niektórych sieci handlowych jest wyższa od produkcji papierowej. W 2018 roku spodziewamy się, że ponad 30 proc. konsumentów będzie zapoznawać się z ofertą sklepu w mobile'u - komentuje Tomasz Jabłoński, CEO Qpony.pl.

- Przeprowadzając analizę jednej tylko sieci handlowej - i to w dodatku budowlanej - udowodniliśmy, jak duże znaczenie ma dziś obecność marek znanych przede wszystkim ze sprzedaży stacjonarnej w aplikacjach mobilnych. Konwersja na poziomie 24 proc. jest już bardzo dobrym wynikiem. Pamiętajmy, że to wciąż jednak sieć budowlana, do której nie przychodzimy na codzienne zakupy. W przypadku sieci z branży FMCG wyniki potrafią być jeszcze bardziej spektakularne - dodaje Krzysztof Łuczak, CEO Proxi.Cloud. 

Z badań przeprowadzonych przez Proxi.Cloud, na podstawie aplikacji Qpony i Blix, wynika, że osoby przeglądające gazetki w aplikacjach mobilnych, odwiedzają stacjonarne sklepy budowlane głównie w dni powszednie (67 proc.), w godzinach od 12:00 do 17:00 (46 proc.). Reklamy sieci budowlanej w cyfrowym wydaniu wygenerowały we wrześniu 86 446 odwiedzin - największy ruch odnotowano w województwie śląskim. To pokazuje, jak ważne jest dbanie o odpowiednią ekspozycję materiałów promocyjnych w mobilnych aplikacjach agregujących gazetki reklamowe i docieranie z nimi do jak największej ilości potencjalnych klientów.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Qpony, aplikacje mobilne


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.