25.05.2016 / Mobile / Raporty i badania
 

Na Białorusi udział iPhone’ów i iPadów w sieci spadł dwukrotnie

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
 

Na Białorusi udział iPhone’ów i iPadów w sieci spadł dwukrotnie. Spadki widoczne są też w innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Sprawdź, czy internauci równie często, co przed rokiem, przeglądają sieć na ekranach urządzeń marki Apple.

Gemius porównał odsetek odsłon internetowych stron krajowych na urządzeniach marki Apple w 18 krajach. Przeanalizowano dane z kwietnia 2015 i 2016 roku.

59991_2016_05_25_apple.png 

Z danych wynika, że w kwietniu 2016 roku internauci rzadziej sięgali po urządzenia Apple’a, aby surfować po sieci, niż rok wcześniej. Firma z Cupertino osłabiła swoją pozycję w sieci siedemnastu, spośród osiemnastu analizowanych krajów Europy.

Przyczynę spadku udziału urządzeń Apple w sieci tłumaczy Maciej Madziński, dyrektor operacyjny, ekspert ds. technologii i zarządzania projektami w Akademii Leona Koźmińskiego. − Rynek urządzeń mobilnych staje się coraz bardziej konkurencyjny. Chińscy producenci, tacy jak np. Huawei, oferują urządzenia coraz lepszej jakości i w bardzo konkurencyjnych cenach. Nie oszczędzają również środków na kampanie marketingowe, co widać na przykładzie wielkiej kampanii Huawei z Robertem Lewandowskim w Polsce.

Firma z Cupertino długoterminowo stoi też przed gigantycznym wyzwaniem, jakim jest utrzymanie pozycji najlepszej firmy technologicznej na świecie przy jednoczesnym zadowoleniu akcjonariuszy. I musi to zrobić bez Steve’a Jobsa, który niewątpliwie był ojcem sukcesu współczesnego Apple. Niestety w nowych produktach Apple coraz częściej pojawiają się błędy np. w oprogramowaniu, a niektóre decyzje firmy mające na celu rozszerzenie portfela produktów, choć mogą krótkoterminowo wpłynąć na zwiększenie udziału w rynku, to moim zdaniem grożą naruszeniem wizerunku marki tworzącej idealnie dopracowane „perełki technologiczne – dodaje M. Madziński.

Polska – umiarkowany spadek

W Polsce, podobnie jak w większości analizowanych krajów, zmalał udział urządzeń marki Apple w sieci. W kwietniu 2016 roku z ekranów tabletów i smartfonów z logo firmy z Cupertino pochodziła co piąta odsłona w sieci (22,7 proc.), podczas gdy rok wcześniej co czwarta (25,5 proc. odsłon).

Białoruś – największy, dwukrotny spadek

Największy spadek popularności smartfonów i tabletów Apple’a wśród internautów można zauważyć na Białorusi. Niemal o połowę zmniejszył się tam bowiem odsetek odsłon generowanych na ekranach iPhone’ów i iPadów (z 26,5 proc. w kwietniu 2015 roku do 13,6 proc. odsłon stron WWW w kwietniu 2016 roku).

Rosja – stabilnie

Jedynym krajem, w którym internauci równie często, jak przed rokiem surfują po sieci przy pomocy urządzeń mobilnych Apple’a jest Rosja. Co druga odsłona w rosyjskiej sieci pochodzi właśnie z produktów amerykańskiego giganta (50,2 proc. w kwietniu 2016 roku i 50,9 proc. w kwietniu 2015 roku).

Turcja – jedyny, ale pokaźny wzrost

Natomiast jedynym krajem spośród analizowanych, w kontekście którego można mówić o wzroście jest Turcja. W kwietniu br. odnotowano 37 proc. odsłon stron WWW wykonywanych przy pomocy urządzeń tej marki niż rok temu – 26,9 proc.

W analizie uwzględniono ruch na krajowych stronach WWW, wykonywany za pomocą urządzeń marki Apple.

 • Facebook Polub
 • LinkedIn Opublikuj
 • Twitter Udostępnij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • grey tree sp. z o.o. grey tree sp. z o.o.

  Istniejemy na rynku reklamowym od 2007 r. Przez ten czas zbudowaliśmy nie tylko naszą markę, ale przede wszystkim...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • TBMS Digital Marketing Agency TBMS Digital Marketing Agency

  Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane z...

  Zobacz profil w katalogu firm
Komentarze (1)
Mobilek bambo
1. Mobilek bambo, 37.47.47.*, 25.05.2016 / 12:38
Moze po prostu userzy korzystają z apek?:)
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.