5.06.2017 / Mobile
 

Nowa aplikacja Wyborczej nie przypadła do gustu użytkownikom. Co sądzą o niej eksperci?

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
 

Aktualizacja aplikacji Wyborczej zadebiutowała przed kilkoma dniami, ale w pierwszej ocenie użytkowników jest co najwyżej średnio. Artykuły są nieczytelne, a nawigacja jest niewygodna i mało intuicyjna - narzekają w komentarzach. Rzadko jednak zdarza się, by jakiekolwiek zmiany interfejsu oceniali od razu na plus. Czy aplikacja faktycznie Wyborczej zasługuje na taką krytykę?

Na pewno daleko jej do rozwiązania, za które w zeszłym tygodniu Onet otrzymał nagrodę INMA Global Media Award 2017 (czytaj: więcej), choć na pierwszy rzut oka niczego jej nie brakuje. Wyborcza zdecydowała się na klasyczny design, spójny z tym, co znamy z serwisu Wyborcza.pl, a ponadto zastosowała rozwiązanie, które wyróżniało propozycję konkurencji. Tak samo jak Onet, Agora zdecydowała się bowiem wdrożyć funkcję osłuchu artykułów, który - choć jego jakość nie wszystkim pewnie przypadnie do gustu - jest po prostu wartością dodaną. 

Na dodatek, co silnie podkreśla wydawca, nowa aplikacja ma pozwolić na zaawansowaną personalizację, dzięki wykorzystaniu Big Data. Wyselekcjonowane treści można gromadzić w specjalnym dziale Moja Wyborcza, gdzie użytkownik samodzielnie ustawia ich priorytety. Jest jeszcze schowek, który umożliwia "odkładanie" artykułów na później i czytanie ich offline. Co ciekawe, na brak takiej możliwości narzekają też użytkownicy, podobnie jak na postać, w której otrzymują dostęp do papierowego wydania. PDF jest - ich zdaniem - nieczytelny na mniejszych ekranach. 

Czy opinia specjalistów jest podobnie niepochlebna? Nie do końca. Specjaliści przyznają, że nowa propozycja Agory to może i żaden majstersztyk, ale wygląda i funkcjonuje co najmniej przyzwoicie. Fakt, brakuje jej może czegoś wyjątkowego, co sprawiłoby, że korzysta się z niej z przyjemnością, ale nie ma też niczego, co wydanie przeszkadza, a to już duży plus. Na co więc narzekają? Zwykle na meritum - zajawki pod artykułami, zamiast rozwijać zagadnienie, proponując inne teksty na podobne tematy, podsuwają po prostu kolejne teksty Wyborczej. Nie do końca o to chodzi zwykle czytelnikom, którzy - zwłaszcza w przypadku serwisów premium - szukają wartościowych treści, a nie po prostu treści.

No i najważniejsze - aktualność. Wyborcza - jako dziennik - nie powinna pozwalać sobie na to, by w aplikacji prezentowane były wczorajsze informacje. A tak właśnie było w momencie jej oceniania. Być może to błąd, który już nie występuje, ale na pewno jeden z poważniejszych. 

 

Źródło: Interaktywnie.com

KLIKNIJ I PRZECZYTAJ SZCZEGÓŁOWĄ OPINIĘ

EKSPERT
KOMENTARZ
Robert Sosnowski (fot. Biuro Podróży Reklamy)

Robert Sosnowski, dyrektor zarządzający agencji Biuro Podróży Reklamy:

Design tej zajawki nie bardzo mi odpowiada i wyraźnie odstaje od reszty UX-owo i graficznie. Warto zwrócić uwagę na brak możliwości komentowania – to trochę zaskakujące w serwisie, w którym komentowanie nadal jest żywe...

62827_zdj-19cie-joanna_michalska_verseo.jpg


Joanna Michalska, specjalista ds. pozycjonowanie w Verseo:

Aplikacji o charakterze informacyjnym można wiele rzeczy wybaczyć, ale nie brak aktualnych informacji. W ciągu dnia problem znika, ale lektura świeżych informacji przy śniadaniu może być problemem...

 

62829_piotr_krauschar_partner_zarzadzajacy_faceaddicted.jpg

Piotr Krauschar - właściciel i prezes agencji faceADDICTED. 

To, co mnie dziwi, to fakt, że na razie wizualnie mamy do czynienia z ubogim krewnym aplikacji Gazeta.pl, należącej do tego samego wydawcy.

Przejdź na kolejne strony artykułu:
1 | 2 | 3 | 4 |

 • Polub
 • Opublikuj
 • Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Wyborcza.pl, aplikacje mobilne, mobile, onet


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
 • OSOM STUDIO OSOM STUDIO

  Jesteśmy agencją interaktywną, której pasja i doświadczenie we wdrażaniu rozwiązań mobilnych i internetowych,...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • NuOrder NuOrder

  Jesteśmy partnerem marek w zakresie kompleksowych działań interaktywnych i kampanii performance. Budujemy...

  Zobacz profil w katalogu firm
 • ASPER SOFTWARE HOUSE ASPER SOFTWARE HOUSE

  ASPER SOFTWARE HOUSE z Warszawy to osiem lat doświadczenia i dziesiątki zadowolonych Klientów. W naszej pracy...

  Zobacz profil w katalogu firm
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Digital We
NuOrder
ASPER SOFTWARE HOUSE
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
więcej
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2017 interaktywnie.com. All rights reserved.