24.06.2014 / Felieton - Moje WWW / Mobile
 

Tam znajdziesz najlepszych grafików i ... tenisistów

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
 
Na zdjęciu Michał Siejak (fot. E_misja Interactive 360)
Na zdjęciu Michał Siejak (fot. E_misja Interactive 360)

W związku z pracą coraz częściej muszę bywać na Behance.com, by w ten sposób wspierać rekrutację grafików, o których jest coraz trudniej. Najbardziej zadziwia mnie na tym serwisie jakość przedstawianych portfolio - są tylko dobre, bardzo dobre i ścinające z nóg jakością. Z zawodowego obowiązku od czasu do czasu zaglądam również na TrendWatching.com i serwis skupiający firmy zajmujące się marketingiem rekomendacji i NPS'em (badaniem lojalności klientów), czyli Womma.org.

Przyjęło się, że dzień powinno się zaczynać od newsów. Tych polskich coraz częściej staram się unikać - najzwyczajniej w świecie przestały mnie interesować. Z jednej strony brzmi to strasznie, ale z drugiej jakość naszych rodzimych serwisów, wydarzeń i aktywności klasy politycznej z reguły całkowicie rozczarowuje, więc jedynie czasami odwiedzam TVN24.pl i nierówne, ale często ciekawe NaTemat.pl.

Facebooka używam często, w tym również stricte zawodowo, by zerkać na aplikacje, które tworzymy. Staram się zredukować jego rolę do komunikatora i w tym miejscu chciałbym wyrazić tęsknotę za nieocenionym, ale niestety już niewspieranym Facebook Messengerem. Dzisiaj na polu komunikacji używam bardzo przydatnych aplikacji, czyli WhatsApp i Viber. Są nieocenione w czasie wojaży.

Rozrywka

Ulubionym serwisem, który pomaga mi namierzać nową muzykę jest AllMusic.com - bardzo dobry dla wszystkich, którzy mają jeszcze ochotę samodzielnie szukać muzyki, a to wcale nie jest takie oczywiste w czasach wszechobecnych streamów. No i wspiera mnie Shazam (aplikacja pozwalająca na identyfikacje muzyki i materiałów TV) - przyznaję, że robi to zadziwiająco sprawnie.

Nieocenionym źródłem inspiracji z obszaru projektowania graficznego i każdego innego jest FFFFound.com, a w sferze mojej niespełnionej miłości, czyli architektury, między innymi Archdaily.com.

Sport

Często wpadam na SiePlywa.pl, by poczytać i pooglądać, a na Windguru.cz i Windfinder.com szukam wiatru, który determinuje moje letnie weekendy i sprawia, że ruszam nad zatokę. Przed większymi wyjazdami związanymi ze sportami wiatrowo-wodnymi wpadam na Locations.splocs.com, czyli bazę sportów, kiedyś wyłącznie kitesurfingowych i windsurfingowych, ale dziś wykorzystywanych również przez amatorów innych dyscyplin. Można zobaczyć tam, jakie są możliwości uprawiania danego sportu praktycznie we wszystkich dostępnych destynacjach świata

O tenisie czytam na tenis.net.pl, a mecze, do których nie mam bezpośredniego dostępu oglądam na LiveTv.sx. Czy to legalne? Nie wiem. Możliwe, że nie, ale nie można przecież opuścić np. finału turnieju Roland Garros.

Za streamowanie gal KSW płacę na Ipla.tv lub ostatnio na stronie tej federacji. Uważam, że właścicielom i zawodnikom udało się zrobić produkt na światowym poziomie, więc szczere gratulacje i wsparcie w postaci 40 złotych. Przy okazji - zawodników i ich rekordy sprawdzam na Sherdog.com.

Autor: Michał Siejak, dyrektor zarządzający 6ix WoMM & Social Media i agencji interaktywnej E_misja Interactive 360.

  • Facebook Polub
  • LinkedIn Opublikuj
  • Twitter Udostępnij
Tag arrow
Chmura tagów

Tagi: Viber, WhatsApp, ipla.tv


wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
Komentarze (1)
emily jane
1. emily jane 15.04.2016 / 16:26
Hello !

My name is Emily! I represent Archicgi
rendering service.
Thanks for yours post, I really like it. I want to know can I publish it at our site http://archicgi.com?
Trwa zapisywanie komentarza
Dodaj komentarz
Zaloguj się
Jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo
wymagane
 
obrazek nieczytelny
 
 
wyślij
wizytówki firm
szukasz klientów dla firmy?
NuOrder
 
Arrow
newsletter
Arrow
Loader
Up Down
ostatnie komentarze
 
Dołącz do społeczności interaktywnie.com
 
 
 
 
© 2019 interaktywnie.com. All rights reserved.