Najlepsze z nich oferują darmowe wideorozmowy nawet z kilkoma osobami, zastępują SMSy i pozwalają na dostęp do wiadomości offline. I do tego są bezpłatne.
Gadu Gadu
Najpopularniejszy polski komunikator. Co oferuje GG w aplikacji na urządzenia mobilne? Poza standardową funkcją pisania do znajomych, w aplikacji znajdziemy również dostęp do serwisu Blip.pl, radio Open.fm, pocztę e-mail, dostęp do GG.pl oraz portalu z informacjami i plotkami. Ściągnięcie aplikacji jest bezpłatne i - jak zapewnia producent - zawsze już takie będzie. Zarówno na platformę iOS jak i Android.
Skype
Aplikacja mobilna najpopularniejszego wideokomunikatora na świecie. Pozwala na rozmowy z użyciem kamery w telefonie, pisanie tradycyjnych wiadomości i dzwonienie. Działa zarówno z wi-fi jak i siecią 3G. Rozmowa wideo możliwa jest z użyciem przedniej i tylnej kamery (w przypadku iPhona 4). Komunikator jest kompatybilny nie tylko z telefonem, ale również z tabletem Apple i odtwarzaczem iPod Touch. Opłaty za korzystanie z komunikatora zależą jedynie od kosztów transferu naliczanych przez operatora sieci. Poza tym aplikację można pobrać bezpłatnie zarówno z AppStore jak i Android Market.
eBuddy
Występuje zarówno w darmowej, jak i płatnej (rozszerzonej) wersji. Obsługuje kilka komunikatorów: AIM, MSN, Yahoo, Facebook Czat, gTalk, MySpace, Hyves oraz ICQ. Producent chwali się, że aplikację pobrało już ponad 5 milionów osób. Program działa w języku angielskim, można włączyć w nim powiadomienia push - poinformuje nas, gdy dostaniemy nową wiadomość nawet wtedy, gdy wyjdziemy z aplikacji. Płatna wersja oferuje ponadto między innymi ustawienie własnego obrazka, tematu graficznego dla poszczególnych rozmów. Dostępna zarówno w Android Market jak i AppStore za darmo.
KakaoTalk
Aplikacja dostępna zarówno dla użytkowników iPhonów jak i urządzeń z Androidem. To jedna z popularniejszych aplikacji do komunikacji w Android Market. Pozwala na czatowanie z wybraną osobą lub grupą osób na podstawie ich numeru telefonu. Czat grupowy nie ma ograniczonej liczby osób, program odtwarza również wiadomości głosowe. Nie jest klientem dostępnych na rynku komunikatorów, jest osobnym narzędziem. KakaoTalk nie obsługuje jednak wiadomości SMS. Do pobrania za darmo.
WhatsApp Messenger
Aplikacja pozwalająca komunikować się użytkownikom iPhone, telefonów z Androidem, BlackBerry oraz Nokii. Pierwszy rok używania jest darmowy, kolejny płatny niecałe dwa dolary. Komunikator pozwala wysyłać wiadomości do osób z naszej książki telefonicznej - zarówno wiadomości tekstowe, jak i zdjęcia i filmy wideo oraz notatki głosowe. Pozwala również na rozmowy grupowe. Jak zapewniają twórcy aplikacji, program nie pobiera dodatkowych opłat za przesyłanie wiadomości międzynarodowych. Aby z niej korzystać, nie trzeba się logować, a program wysyła powiadomienia push, gdy pojawi się nowa wiadomość. WhatsApp wyświetla również wiadomości w trybie offline.
Jak zadbać o bezpieczeństwo aplikacji?
W sklepach z aplikacjami można pobrać programy antywirusowe, które chronią telefon przed złośliwym oprogramowaniem, utraceniem danych czy też dostępem do prywatnych treści przez obce osoby. Ale poza aplikacjami, warto wiedzieć też, jak sprawdzić bezpieczeństwo swojego komunikatora.
- Bezpieczeństwo każdej aplikacji, niezależnie od tego, na jaką platformę jest przeznaczona, w dużej mierze zależy od samego użytkownika. Programy z oficjalnych źródeł dystrybucji, takich jak Android Market dla systemu Android czy AppStore funkcjonującego w iOS, posiadają szczegółowe informacje w opisie produktu. Takie rozwiązanie pozwala zapoznać się użytkownikowi z oferowanymi rozwiązaniami gwarantującymi bezpieczeństwo jeszcze przed instalacją programu - mówi Maciej Ziarek, analityk zagrożeń w Kaspersky Lab. - Drugą ważną kwestią są aktualizacje. Najczęściej służą one łataniu dziur wykrytych w aplikacji od momentu wydania. Niekiedy aktualizacja może radykalnie zwiększyć poziom zabezpieczeń w programie poprzez dodanie nowych rozwiązań ochrony danych, jak szyfrowanie. Istotne jest także to, że wiele osób do łączenia aplikacji z Internetem wykorzystuje sieć bezprzewodową. Warto mieć na uwadze fakt, że w takim przypadku dużo zależy także od sposobu zabezpieczenia samej sieci, gdyż tą drogą również łatwo o przechwycenie danych.
Nie ma większej różnicy między aplikacjami, które dedykowane są jednemu narzędziu, a tak zwanymi "multikomunikatorami". Oba te rozwiązania powinny być tak samo zabezpieczone, choć wszystko zależy tak naprawdę od producenta.
- Kwestia bezpieczeństwa jest w multikomunikatorach na tyle ważna, na ile poważnie potraktowali ją sami autorzy. Jeżeli twórcy programu nie wydają aktualizacji do swojego produktu lub nie jest on dalej rozwijany, to istnieje ryzyko, że korzystając z takiej aplikacji nasze dane nie są do końca bezpieczne - mówi Ziarek. - Nieważne jest zatem czy używamy multikomunikatora czy rozwiązania obsługującego jedną sieć komunikacji, wszystko sprowadza się do profesjonalizmu autorów i późniejszego dbania o rozwój aplikacji.
Pobierz ebook "Social media marketing dla firm i agencje się w nim specjalizujące"
Zaloguj się, a jeśli nie masz jeszcze konta w Interaktywnie.com - możesz się zarejestrować albo zalogować przez Facebooka.
Projektujemy i wdrażamy strony internetowe - m.in. sklepy, landing page, firmowe. Świadczymy usługi związane …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pomagamy markom odnosić sukces w Internecie. Specjalizujemy się w pozycjonowaniu stron, performance marketingu, social …
Zobacz profil w katalogu firm
»
Pozycjonujemy się jako alternatywa dla agencji sieciowych, oferując konkurencyjną jakość, niższe koszty i większą …
Zobacz profil w katalogu firm
»
W 1999 roku stworzyliśmy jedną z pierwszych firm hostingowych w Polsce. Od tego czasu …
Zobacz profil w katalogu firm
»
1stplace.pl to profesjonalna agencja SEO/SEM, specjalizująca się w szeroko pojętym marketingu internetowym. Firma oferuje …
Zobacz profil w katalogu firm
»
<blockquote>korzystanie z GG w komórce i smartfonach (na systemy: iOS i Android) jest bezpłatne</blockquote><br /> przez pierwsze 7 dni<br /> później<br /> 7 dni 1zł<br /> 30 dni 4zł<br /> 90 dni 9zł<br /> oczywiście netto
Kryzys, jaki kryzys? Chcesz zarobić kliknij <br /> <a href=\"http://www.prostezarabianie.bnx.pl\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\"><a href=\"http://www.prostezarabianie.bnx.pl\" target=\"_blank\" rel=\"nofollow\">http://www.prostezarabianie.bnx.pl</a></a><br />
oczywiście że GG jest polskim komunikatorem, nawet jeśli teraz ma zagranicznych właścicieli. Czy jeżeli Polak kupi volkswagena to jego samochód nie będzie już niemiecki?
Gadu Gadu nie jest już polskim komunikatorem. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd.
@Arrmii - korzystanie z GG w komórce i smartfonach (na systemy: iOS i Android) jest bezpłatne. A płaci się operatorowi komórkowemu, w którym mamy tel - to normalne, za dane. I zależy od pakietu lub abonamentu, jaki masz (poza tym, dane przesyłane przez GG są tak małe, że to prawie nieodczuwalne, czasami czyjaś strona www może więcej Ci zjeść z transferu niż rozmowy przez GG w komórce). Jeśli jesteś w wi-fi to oczywiście nie płacisz. To normalne powszechne zasady, dotyczące nie tylko GG, ale i innych.
pobranie gg jest darmowe, oczywiście. korzystanie z niego już nie.